Červené skvrny na zádech

6217
19.11.09 14:10

Červené skvrny na zádech

Ahoj,

můj syn (8 měs.) má velmi citlivou pokožku.
Nejprve měl ekzém na tvářích - na radu kožní lékařky jsem změnili dudlík, prý ho dráždila umělá hmota, a od té doby je klid. Někdy mán tvářičku zarudlou od kousátka nebo od delšího kontaktu s umělou hmotou…

No a asi před měsícem se mu udělaly takové červené flíčky na zádech. Jeden ve tvaru dvoukoruny a dalších asi pět menších taky kulatých. Na kožní jsme objednáni až v prosinci , tak zkouším jestli někdo nemáte podobnou zkušenost.
Flíčky jsou spíše sušší, ale ne úplně. Jinde na těle to nemá.Dětská Dr. nás poslala na krev, z krve prý nebyly patrné žádné známky alergie.Změnila jsem prací prášek, mažu Exomegou, koupeme v Oilatu, fleky se nehorší ani nelepší. Myslím, že malého nijak nesvědí.
Stolici má normální, žádný průjem.

Ještě jsem si vzpomněla - jako miminko měl něco podobného na bříšku, ale nebyly to kulaté skvrny, ale nepravidelné flíčky. Kožařka říkala, že to samo zmizí, že je to tím, jak se potí. A opravdu to zmizelo.

Naše pediatrička by hned dávala kortikoidy, že prý je to atopák. Kožařka nám pokaždé (ekzém na tvářích, bříšku) řekne, že to nic není (ty kulaté fleky na zádech teda ještě neviděla)…Trochu se v tom potácím…

Za případné rady a zkušenosti děkuji předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9908
19.11.09 14:30

Ahoj, nevím teda ale já si myslím že je to asi ten ekzém.U nás to teda propuklo trochu jinak měl to u krku skoro po celým,ale tyhle kulatý místečka se nám dělali na nohách šupinkovatěli a pak byly červený.Cpali nám kortikoidy namazala jsem jednou a už nikdy protože mu to sice zmizelo ale za 2 dny to měl znova.Tak jsme mazali indulonou a v poho zmizelo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2158
19.11.09 14:44

Zkus mrknout na diskusi
https://www.emimino.cz/…-klub-20333/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12300
19.11.09 16:21

Tak mi jsme měli něco asi podobnýho, takový šupinkatý pravidelný červený suchý kolečka na zádech a občas bříšku. Já to mám taky na rukách a je to podle alergologa kožní reakce na alergen, v mém případě na pyl. Je ale fakt že se mi to zhoršilo teď na podzim když jsem těhu ale alergeny pylu te´d žádný nejsou. No každopádně nám zabírá jak na mě tak na malýho Excipial lipolotio, dá se koupit v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
20.11.09 13:15

Dcera má taky „pořád něco“ s kůží.
Napadá mě dvojí vysvětlení:
1. alergie (jak už říkaly holky) - ale u té předpokládám, že by to měsíc nebylo úplně stejné, nějak by se to asi měnilo v závislosti na kontaktu s alergenem a podle toho, čím zkoušíte mazat
2. mastocytomy - dcera má jeden na podbřišku - rudý flek asi 2×1 cm, na nic nereaguje, je pořád stejný (u nás už rok), někomu prostě vzniknou, na nic to nereaguje, nemusí ani svědět, v téhle mírnější variantě to vlastně nic není, jen to blbě vypadá, prý zpravidla mizí s dopíváním; moc dětí je nemá, tak o nich lidi neví

• střílím od boku, nevím, jak vaše fleky vypadají, jen chci uklidnit, že není nutné plašit
  • a kortikoidy určitě ne (aspoň do návštěvy kožního)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kuchařinka
5.1.10 19:10

ekzém

Zdravím,
zkušenosti s ekzémem má spousta maminek. My už jsme taky měli v kartě atopický ekzém někdy po prvním roce. Nakonec jsem zjistila, že je to tím, že jsem synovi začla dávat normální mlíko. Přestala jsem s tím,do 3 let jsem mu dávala sunar apod. , ekzém se ztratil a teď mlíko pije v pohodě.
Nepíšete, jestli kojíte nebo ne, ale pokud ano, může se osypat i po tom, co sníte třeba pomeranč. Chce to trpělivost a zkoušet, je to běh na dlouhou trať.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama