Reklama

Konopná kosmetika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 19.10.09 14:03
Konopná kosmetika

Mám atopický ekzém a všude slyším ódy na konopnou kosmetiku. Sama jsem vyzkoušela „Konopný balzám po koupeli“ od CutisHelp - nu s každým použitím to bylo jen horší a horší, tak jsem to nakonec vzdala.
Nevím teď jestli úplně konopnou kosmetiku zavrhnout, nebo jestli jen zkusit jinou značku. Ale kterou? teď se jich na trhu najednou vyrojilo opravdu hodně.
Problém je taky cena, bojím se znova vyhodit tolik peněz za něco, co mi ještě uškodí. :roll: Kdyby dávali nějaký vzorek na vyzkoušení, to by bylo vážně skvělé.

Máte někdo třeba zkušenost s Bayer & Romsy CANNOL ?

Zkoušeli jste taky někdo více značek, kdy některá vysloveně vadila a jiná nakonec pomohla?

Ještě připojím anketku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kamiŠ
Generální žvanilka 23783 příspěvků 19.10.09 14:09

Nehlasuju, protože jsem sama nezkoušela. Ale kolegyně si maže ruce konopnou mastí a dost jí to pomáhá… Když ji ještě neměla, bylo to příšerný… Ale je fakt, že používá podomácku vyrobenou, takže to bude úplně o něčem jiném než prodávané normoš… Zkus se poohlídnout po někom, kdo ti ji sežene takhle…

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 19.10.09 14:15

Ahoj,
moje sestra má konopnou mast Robátko pro 4-letého klučíka a nemůže si jí vynachválit. Je to atopik a moc mu to pomáhá. Cenově to myslím vychází docela přijatelně. Vlastní zkušenost nemám.
 Romana

verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 19.10.09 14:19

No ja sice nemam ekzem, ale na zacatk utehu jsme mela silenep roblemy s kuzi - doktorka zkousela co se dalo a nic nepomahalo az mi rekla, ze proste se s tim musim smirit, ze po porodu se to zlepsi, ale ze mohu pocitat, ze do porodu se to bude zhorsovat. Byla jsme ve tretim mesici a tak me to dost desilo, ze bych mela jeste pul roku to vydrzet.
Tak jsem zkusila konopnou mast a konopny krem na ekzem prave od CutisHelp a nemohu si vynachvalit - problemyu plne presly asi do 14 dnu, pak sjem to mazala jeste mesic au plne v pohode. Ted asi pred 14 dny me zase zacala svedit kuze tkaj sme tyden mazala a uz je to zase v porakdu.
Takze ja na tuto kosmetiku nedam dopustit, ale je fakt, ze kazdy na to muze reagovat jinak.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 19.10.09 14:21

verveve - výrobce tam myslím na stránkách tehdy uváděl, že se projev může ze začátku užívání zhoršit. Jak to bylo u tebe? bylo tam zezačátku nějaké zhoršení, nebo rovnou zlepšení?

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.09 14:23

Syn má atopický ekzem na ploskách nohou-tam se to hodně špatně léčí.Všichni doporučovali konopné výrobky.Zakoupila jsem pěnu na mytí a mastičku.Efekt naprosto nulový.Byly to výrobky Canabis-snad jsem nezkomolila název-z lékárny.Ale okolí radí vyrobit mastičku doma-vyvařit konopí s sádle,potom scedit a mazat.Nebo někdo dává louhovat s alkoholem-ale to bych se bála že pleť či kůži ještě víc vysuší.

verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 19.10.09 14:26

Zhorseni bych nerekla - asi tyden to bylo tak stejne (No a mela jsem to docela pekne rozlezle cele boky a az do puli zad a priserne to svedilo takze me to i noci budilo) a pak se to postupne zacalo lepsit az to uplne zmizelo.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 19.10.09 14:28

Robátko jsem slyšela už vícekrát chválit, problém však je v tom, že obsahuje měsíček lékařský nebo ureu a obojí mě dráždí. :cry:

Hvezdicka
Kecalka 290 příspěvků 19.10.09 14:31

Vadila mi konopná mast, a pomohl konopný krém atopos. Oboje od stejné firmy(cannaderm), později mi dr, řekla, že mi masti budou vadit a krémy pomáhat. Takže já radím vyzkoušet jiné. Ten atopos je jedinný, který mi pomáhá i na nejhorší projevy a nemusím použít kortikoidovou mast.
Musím dodat, že nemám atopický, ale dyshidrotický ek­zém.

LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 19.10.09 17:53

Sice nejsem atopik, ale mám hodně citlivou pleť a jen tak nějaká kosmetika mi nesedne. Používám konopný krém od Canadermu na obličej a na ruce a je to super, zlepšila se mi po něm o hodně pleť. I moje mamka s hodně velkými kožními problémy tuhle značku používá a je spokojená.

wape
Závislačka 3356 příspěvků 19.10.09 21:13

Cancerko mám ekzém na rukách zkombinovaný s lupénkou a hodně mi pomáhá Exema od Cannaderm. Měla jsem i šampon od nich, ale že bych byla uchvácena to ne. A ještě msím napsat, jak mě zklamal jejich internetový obchod…něco jsem si objendala, poslali absolutně něco jiného a když jsem to reklamovala, tak najednou ticho :-( Ale to už je mimo dotaz, promiň.

Hlasovala jsem ANO.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 19.10.09 21:21

Za mě rozhodně ANO, Canaderm a z ní konopná mast na jizvy i AE, konopné sérum na potíže s afty a zánět dásní a méně procentní krém s konopím na ložiska lupénkové infekce.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 19.10.09 21:24

Ahoj, malý má AE a konopnou mast jsme taky zkoušeli. Robátko (zklidňující krém) a efekt žádný. On si tedy Sašíkův atop dělá, co chce a má ho teď jen při růstu zubů nebo nemoci. Nicméně používám i nadále krém, který mu sedí nejvíc. Konopný krém rozhodně neškodil, žádné zhoršení nebylo, ale málo promašťoval a bylo potřeba ho mazat častěji :nevim:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 19.10.09 23:51

Díky všem za odpovědi.
Pročetla jsem ještě jednou informace u jednotlivých výrobků cannaderm a našla jsem tam mast Konopka, která neobsahuje ani měsíček lékařský ani ureu a napsala jsem si na jejich stránky o vzorek zdarma, přislíbili, tak uvidím.
Pak jsem taky různě pročítala na netu, že nejlepší je domácí mast z konopí, ale kde takovou sehnat že? když rostlinky nepěstuju ani k nim přístup nemám a když jsem viděla tu zdlouhavou přípravu masti, tak to je taky síla 8O . Nu kdyby se tu někdo našel, kdo si doma mast připravuje nechť se mi ozve na SZ, třeba bysme se mohli domluvit na odkupu :wink:

Zděnka
Kecalka 129 příspěvků 20.10.09 13:31

Já se ještě přidám k poznatkům. my jsme požívali od narození konopný olejíček, ale nijak odvázaná jsem z něj nebyla. Žádnej kožní problém Linda neměla, jen jsme ho měli, jako že je pro děti. No a zbytek jsem dala babičce, pač měla na krku nějaká ekzém, nezabralo to. Co se mi ale osvědčilo, i když to není konopný výrobek, Bambucké máslo ATOPIKDERM od saloosu. to pomohlo snad celé rodině. A zdálo se mi, že neměla malá pod pažičkama takové ty vyschlé flíčky, jak se ten olej otíral o oblečení…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >