Červený suchý flek

6
5.12.19 12:53

Červený suchý flek

Dobrý den chci se zeptat, mám 1,5 ročního syna a už delší dobu má na stehne červený suchý flek, po koupání ještě víc zrudne. Mazala jsem olejickem i krémem a nic nepomáhá. Nevíte co by to mohlo být? :nevim: Jdeme k doktorce v úterý… Dám sem fotku. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.12.19 12:59

Dobrý den, taky jsem to měla i můj mladší brácha, zašli jsme k doktorovi dal nám mastičku a za 2 dny to zmizelo pak se to za půl roku objevilo zas namazali jsme a zase byl pokoj teď se mi to udělalo asi po 3 letech ale už jen malinký flíček a ten zmizel sám za měsíc, nevím co to bylo za mastičku a ani nevím z čeho to bylo jesti to nebylo z prášku na praní.. nevím řekl jen že je to exsem a ta mastička opravdu pomohla tak zajděte s malým k dětskýmu a tu mastičku vám určitě napíše a bude dobře :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
5.12.19 13:03

Kvasinka. Nemazat olejickem, ale vysusit zinkovou masti. Az nebude cerveny, tak pak promazavat treba bambuckym maslem.
Omezit cukr, mouku, mleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
5.12.19 13:10

Mohla by to být kvasinka, jak je psáno výše, zinková mast je třeba sudocream, výrazně omezit cukry. Doktorka bude určitě vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.12.19 13:12

Sudocremem jsem mazala. Určitě zkusím i ty cukry omezit. V úterý budu vědět víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
5.12.19 13:12

@Marsy20 zkus mazat sudocremem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
5.12.19 13:16
@Marsy20 píše:
Sudocremem jsem mazala. Určitě zkusím i ty cukry omezit. V úterý budu vědět víc.

Doktori tohle malo kdy resi jako kvasinku. Dulezite je udelat dobre strevum. Omezit co padlo vyse, zkusit probiotika, na to jen bavlnu. Tohle se rado vraci ;) dcera na to trpela, nekdy je to beh na dlouhou trat…ale fakt to vypada jak kvasinka. Se sudocremem musis vydrzet, neni to ze dne na den. A nic na to nepatlat, koupat jen ve vode a nejlepe aspon ob den!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
5.12.19 13:25

@Kukacka123 děkuji, zkusím to a uvidím. Právě jsem si myslela že dr nás posle na kožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
5.12.19 13:26

@Kukacka123 Souhlasim. Dceri se to objevilo, kdyz jsme sli na rocni prohlidku. Doktorka rekla ekzem a hned napsala kortikoi. mast. No me to nedalo, ja nerada tyto veci pouzivam, kdyz vim, ze to jde resit jinak. Hledala a zjistila kvasinku. Typicke je pro ni, ze je to suche a po koupeli ci namazani jeste vic zcervena. Zacala jsem mazat sudecremem, sehnala si domaci zinkovku. Sobe a dceri nasadila silnejsi probiotika, omezila jsem sladke. A do mesice bylo vse pryc.
Vzdycky, kdyz jsem myslela, ze uz to neni cervene, tak jsem namazala maslem a zase to zcervenalo, tak zpet k zinkovce.
Peru ve vlastnim prasku a jeste jsem pridavala jedno machani a ocet.
Drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
5.12.19 13:35
@Marsy20 píše:
@Kukacka123 děkuji, zkusím to a uvidím. Právě jsem si myslela že dr nás posle na kožní.

No, vetsinou ani kozni neuznaji, ze je neco spatne ve strevech a resi jen to viditelne. Mrkni na stranky Veri Zikove - kvasinka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
5.12.19 13:41
@paandatko píše:
@Kukacka123 Souhlasim. Dceri se to objevilo, kdyz jsme sli na rocni prohlidku. Doktorka rekla ekzem a hned napsala kortikoi. mast. No me to nedalo, ja nerada tyto veci pouzivam, kdyz vim, ze to jde resit jinak. Hledala a zjistila kvasinku. Typicke je pro ni, ze je to suche a po koupeli ci namazani jeste vic zcervena. Zacala jsem mazat sudecremem, sehnala si domaci zinkovku. Sobe a dceri nasadila silnejsi probiotika, omezila jsem sladke. A do mesice bylo vse pryc.
Vzdycky, kdyz jsem myslela, ze uz to neni cervene, tak jsem namazala maslem a zase to zcervenalo, tak zpet k zinkovce.
Peru ve vlastnim prasku a jeste jsem pridavala jedno machani a ocet.
Drzim palce

Presne tak. Nam teda ne kortikoidy, ale same mastne a to je samozrejme spatne ze ;) takze jsem diky kamaradky kamosce najela na metody Zikove - koupani, mazani, prani, jidlo, obleceni,…dcera nemela jeden flicek, ale fleky po celem hrudnicku (tam nejvic), rucickach a nozkach taky. Ja nad ni brecela a ona byla v klidu, nastesti ji to nesvedilo. Ale zbavili jsme se toho a ted obcas pri ryme, zubech,…pri oslabeni neco vykoukne, ale vime jak na to a behem chvile je to pryc :) ja sudocrem vychvaluju, zinkovku jsem si delala domaci, ale dceri stejne nejlip zabiral sudocrem proste. Bylo toho hodne. Do koupele repik nebo dubovka, probiotika,…ale vyplati se to :)

Taky drzim palce. Zakladatelko kdyby jsi chtela, napis mi zpravu. Par holcinam jsem tu psala nas postup, trebas by se ti to hodilo, neco… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat