Cervix skóre v 16. tt

2468
10.4.17 18:00

Cervix skóre v 16. tt

Ahoj holky,
Tak ještě na tyhle frontě. Jsem totiž asi zbytečně vyplašená :) Dnes jsem byla na kontrolním UTZ. Posledních pár dní mě dost trápilo píchání v podbřišku a bolest čípku. Doktor mě prohlédl a řekl, že je tam zánět pochvy. Čípek kontroloval ultrazvukem, moc toho nenamluví, ale všimla jsem si čísla asi 3,4 cm. Miminko je jinak v pořádku, břicho mi netvrdne (nebo jsem si toho nevšimla, ale podle všeho bych si asi všimla) - tvrdé ho mám normálně, ale žádných stahů si nevšímám. Doktor mi předepsal boraxové globule a magnesium.
Až doma jsem si všimla, že mám cervix skóre 2++. Hned posloužil Google a docela mě vyděsilo, že většina holek má tu dvojku snad až ve 30. tt :nevim: Předpokládám, že je to asi k tomu zánětu, ale samozřejmě mě hned vyděsilo riziko předčasného porodu/potratu. Volala jsem mu zpátky a řekl mi, že je to dobré, ať se nebojím a na mou otázku, jestli se mám aspoň nějak šetřit říkal, že nemusím :roll:
Co vy a vaše CS v téhle době? Říkám si, že doktor snad ví, co dělá, ale stejně asi pro jistotu po dobrání těch globuli naklušu na pohotovost (studuji v jiném městě než mám doktora). Ty 4 týdny do další kontroly bych nevydržela :nevim:
Děkuju všem za reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2512
10.4.17 18:11

Mně teda CS takhle brzo neměřil, takže nevím, nicméně pokud budeš dodržovat klidovej režim a nebude ti břicho tvrdnout, je zbytečný jezdit na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5736
10.4.17 18:14

V 16 tt, se snad ani CS nebere nijak důležitě 8o NIkdy jsem o tom neslyšela. Myslím, že ono takhle v nepokročilém stádiu těhotenství ten čípek ani nijak zvlášť dlouhý není :think: Podle mě se mění s velikostí dělohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
10.4.17 18:29

@Nowuka2 Mně ho právě měří pokaždé ;) Jasný, no uvidím, jak se budu cítit a kdybych náhodou měla pocit, že tam zánět pořád je, radši si zajdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
10.4.17 20:21

Ahoj. Nebyla jsi náhodou u MUDr. Přibyla? Řeším podobný problém… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
10.4.17 23:49

@LenjaP Nebyla, tak ať je vše v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
11.4.17 07:39

Já jsem si právě v 16 tt na kontrole stěžovala, že mě bolí podbřišek hlavně při chůzi jako by ze mě mělo něco vypadnout a můj Dr. mě vyšetřil pohmatem a pak mi řekl, že mi teda ještě udělá UTZ a při něm mi řekl ať ležím a hlavně nejezdím autem a objednal mě zase za měsíc na velký UTZ na vv. Až doma jsem si všimla, že mi do průkazky zapsal CS3!!. :? Ani mi nedal žádný lék :nevim:
A tobě už je lépe? Byla jsi nakonec ještě u jiného Dr.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
11.4.17 07:45

@LenjaP Mně dál ty boraxové globule na zánět akorát a jinak nic neříkal, ani, že se mám šetřit. Já byla včera, dneska je mi už po té první globuli trochu lépe, ale doberu všech 10 a uvidím, dám na šestý smysl. Když se mi to nebude zdát ok, zajdu si ještě, protože do 15.5. mi to přijde jako dlouhá doba. A tobě už je lépe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
11.4.17 07:51

Já mám kontrolu 4.5. a taky mi to přijde nekonečné. Řekla bych, že teď tím ležením se mi ulevilo, otázkou je co by to udělalo právě při té delší procházce… Jenže teď už tam hraje roli i psychika, že vím, že se něco děje a hrozně se na to soustředím. Ale já do toho ještě bojuji s genetikou, tak je to celé psychicky náročné :oops:
Doufám, že se ti udělá dobře a vše bude oK :kytka: Zkus se také víc šetřit :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
11.4.17 08:22

@LenjaP Já už to radši nechávám plavat a spoliham na svůj šestý smysl ;) Zas se nechci kvůli malé nějak zbytečně nervovat. Děkuju, šetřit se radši trochu budu, tobě, ať je taky lépe a vse je ok :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama