České písničky pro 2,5 leté dítě

148
1.2.10 11:22

Ceske pisnicky pro 2,5 lete dite

Mile maminky,
ziji v zahranici a i kdyz s dcerou (2,5 roku) mluvim hodne cesky, prece jen co zacala chodit do skolky, prevazuje u ni komunikace v nemcine.
Mame hodne ceskych knizek i nejaka cedecka s pisnickami, ale chtela bych poprosit o nejaky tip na DVD, kde by se zpivalo, tancovalo apod., abychom poslouchali vice ceske pisnicky. Nejak uz ztracim prehled…
Budu rada i za tipy na ceske pisnicky na CD.
Dekuji vsem!
Zdravi Nellik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3781
1.2.10 12:22

Naše děti mají rády jednak písničky pánů Svěráka a Uhlíře /celá edice/, taky lidové cimbálovky od Hradišťanu /vychází vždy s knížkou, už jsou 3/. Mimoto 4 letý syn už má rád mluvené slovo z rádia, máme edici 5 CD Krtečka /vypráví Marek Eben/, pak O pejskovi a kočičce a Děti z Bullerbynu /2 CD, vypráví Libuška Šafránková/.
Jen pro zajímavost, kde v Německu jsi? Mám tam bráchu, obávám se, že v budoucnu bude řešit podobnou situaci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
1.2.10 12:44

tak u nás jsou velmi oblíbené DVD Dáda disco školka a Cvičíme s Míšou (to jsem koupila přes ČT1, jsou to 2 DVD a 4CD, které posloucháme v autě), malá u toho strašně ráda tančí a pokouší se i zpívat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
1.2.10 12:48

doporucuju si projit e-shop Ceske televize, maji tam ruzne pisnicky jak na CD, tak DVD, i spoustu Vecernicku
mne se treba libi toto, je to Vcernicek, ale obsahuje i ruzne rikanky a tak
http://www.ceskatelevize.cz/…a-vrsku.html

• Nahlásit
  • Citovat
1384
1.2.10 12:55

Nellik, u nás frčí Kašpárek v rohlíku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
1.2.10 19:16

Ahoj, u nas teď často zpíváme s CD Ryba z Havaje http://www.detskestranky.cz/…z_havaje.htm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
1.2.10 19:25

Tak u nás odmalička frčí CDčko Tancovala žížala. Je to směs povětšinou veleznámých písniček, občas do toho mluvené slovo (Libuše Havelková s malou holčičkou). Anežka na to i tancovala, teď ty písničky sama zpívá.

Dalším oblíbeným CDčkem (nebo spíš 4CDčkem) jsou včelí medvídci vyprávěné Vydrou. Jsou tam i písničky (Chvátám, chvátám.. Do pěti, do pěti.. atp).

DVDčka máme taky, ale to jsou spíš Večerníčky nebo jiné pohádky. Jo a frčí Kouzelná školka - nevím, jestli se dá zkouknout na netu (na ČT ji dávají od pondělí do čtvrtka v půl páté), už jsem viděla i DVDčko s Kouzelnou školkou v prodeji, ale nevím, co na něm je. My máme pár dílů nahraných přímo z TV.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
2.2.10 12:26

Jeeee, jste zlate, tolik skvelych tipu, treba na Dadu jsem uplne zapomnela.
Kouzelna skolka malou zatim jeste moc nezaujala.
Moc vam vsem dekuji, ted budeme porad zpivat a tancovat :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
muckeline
30.3.12 21:01

Dobry den,mam ten samy,problem,ziju take v nemecku,male 1,5 roku. mluvi prevazne nemecky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama