Cesta do Indie a opatření

Anonymní
23.12.11 22:07

Cesta do Indie a opatření

Ahojky chci se zeptat, jestli je nutné nějaké opatření, když se někdo vrátí z Indie. Zvlášť pokud tam jede na pár týdnů. Slyšela jsem, že některé nemoci mají dlouhou inkubační dobu a například po návratu z tropů je tedy dobré nenavštěvovat příbuzné i několik měsíců pro případ, že by se něco projevilo. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26213
23.12.11 22:11

pokud byl předtím očkovány, nevidím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11544
23.12.11 22:21

Z mých kamarádů bylo hodně v Indii a věru jsme nikoho neizolovali, já byla měsíc na Srí Lance a kupodivu mě po příjezdu taky nikdo neizoloval :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.11 22:23

Tak furt lepší než aby ohrozil třeba malé dítě že jo, ono jen tak z plezíru žádné opatření nevzniklo, jen nevím, jestli se to týká třeba i té Indie.

• Citovat
  • Nahlásit
mag
11544
23.12.11 22:24

No a jaké nemoci konkrétně myslíš? Jediný čeho jsem se bála byla vzteklina, naštěstí mě žádná z těch opičích potvor nekousla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.11 22:59
mag píše:
No a jaké nemoci konkrétně myslíš? Jediný čeho jsem se bála byla vzteklina, naštěstí mě žádná z těch opičích potvor nekousla :mrgreen:

Určité nemoci ani ne, jen jsme se bavili s kámoškou, že četla, že se chlap takhle vrátil z ciziny, a po necelém půl roce u něj propukla nějaká nemoc a nakazil i pár lidí kolem. Byl v arábii, v indii a na sri lance, tak mě jenom zajímalo jestli je to vůbec možné. Já jsem o tom totiž (zvlášť v těhle zemích) ještě nikdy neslylšela.

• Citovat
  • Nahlásit
261
23.12.11 23:01

Já mám několik kamarádů, kteří byli pár týdnů v Indii a ani jeden z nich nedodržoval nějakou karanténu. Všichni byli před odjezdem řádně naočkovaní a naprostá většina z nich si přivezla domů nějaké zažívací problémy, střevní parazity a tak. Ale nic vážného, ani nakažlivého při dodržování běžné hygieny. Myslím, že nějaká karanténa je zbytečná hysterie, ostatně ani ministerstvo zahraničních věcí v sekci cestování do Indie nic podobného nezmiňuje, pouze to očkování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
23.12.11 23:57

Můj brácha, byl v indii 3× a celkem rok a půl. Doma byl vždy jen na dva měsíce, kdy si vyřizoval nové vízum. Neměl ani očkování ani žádnou izolaci když přijel, já v té době měla malé mimino. Nevím zda to bylo či nebylo nezodpovědné, ale žádnou nemoc nepřitáhnul, i když posledně tam docela dost brácha vytrpěl s nějakou šílenou střevní virozou plus horečky.
Jinak když manžel dojel z Afghanistánu, tak dva dny v izolaci byl… ale to jen rpo to že jim tam dělali všemožné stěry, odběry krve a kdesik cosik. Spíše proto, aby se vědělo s čím přijeli a pak nemohli zažalovat zaměstnavatele pro nějakou nemoc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14428
24.12.11 10:34

Příspěvky, které neodpovídaly na původní dotaz jsem smazala a následné osobní urážky také - tohle do diskuse nepatří.

Tereza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36708
24.12.11 10:39

Zadna nasledna omezeni nejsou - v indii clovek chytne hlavne srajdu a tu chytne tak za tyden a za dalsi prejde, takze to domu nepriveze.

To jste se zvladly postekat u takovyho benigniho tematu? skoda, ze mi to uniklo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
24.12.11 11:39

Pokud proběhla všechna očkování tak by neměl být problém, některé nemoci proti kterým není očkovací vakcína můžou mít delší inkubační dobu, potom se může jednat ještě o nemoci které způsobují paraziti, na ty se obvykle přijde pozdě, ale opravdu bych to nehrotila, nejčastější nemoc kterou lidi chytí v Asii je rýma. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
24.12.11 11:46

Já bych nehrotila ani to očkování :) brácha tam žil rok a půl bez nějakého spešl očkování :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11544
24.12.11 13:32

Mě by ty očkování taky zajímala, já měla navíc jenom břišní tyfus a myslím, že bych se bez něj obešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.11 12:43

Ahoj, našla jsem tohle: http://m.ihned.cz/…0-klebsiella
Speciálně skeptická ynvas (nebo jak se jmenovala) by si tento článek měla přečíst.
Neříkám, že člověk chytne všude a všechno, ale tento článek dokazuje, že určité bakterie/nemoci prostě existují a člověk o nich ani nemusí vědět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.11 23:09

Tak my jsme po návratu z Indie žádnou karanténu neměli, ale doporučila bych dotyčnému, aby si nechal udělat vyšetření na parazity… ovšem je to opruz, jsou potřeba tři vzorky stolice :roll:
Nás tam bylo pět, a Giardii (to je ten parazit, který se tam hojně vyskytuje) jsme měli všichni :nevim: je potřeba to přeléčit, a pak zkontrolovat že to zafungovalo (zase tři vzorky stolice) jednomu kamarádovi dokonce jedna dávka léků nepomohla a musel to opakovat.
Podotýkám, že jsme pili jen balenou vodu a vodu z horských pramenů a snažili se dodržovat hygienická opatření… to se chytí fakt hned… v Indii to prý má skoro každý.

Ale teď ti nevím, jestli se to dá chytit jen z vody nebo i kontaktem s člověkem, takže nevím, jestli pokud by to on měl, jestli z toho hrozí něco pro vás :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat