Reklama

Cesta vlakem Olomouc-Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 15:15
Cesta vlakem Olomouc-Praha

Ahoj holky, prosím nemáte někdo zkušenost s cestou z Olomouce do Prahy v neděli odpoledne/večer? Vlaky jezdí co pár minut, ale který vybrat, aby ideálně nebyl natřásklý? Místenky koupit nemůžeme, protože dopředu přesně nevíme, v kolik přesně pojedeme. Díky za tipy!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sarinka12322
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 2 inzeráty 13.08.18 15:22

Leoexpres nebo regiojet

Taače
Kecalka 209 příspěvků 13.08.18 15:52

Za mě RegioJet nebo Leoexpress, ale jestli nevite v kolik pojedete, tak spíš České dráhy EX- těma jsem jezdila když jsem vybírala na poslední chvíli - není škola, takže bude poloprázdný a místenky stačí myslím nějakou půl hoďku předem. A lístek můžete koupit kdykoliv. RJ a Leoše jsem si rezervovala klidně týden dopředu, tak nevím jak to mají s lístky na poslední chvíli. A taky u nich jdou vlastně jen místenky - neprodaji víc lístků než mají kapacitu, jako ČD :)

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 13.08.18 16:01

V neděli navečer to chce určitě místenky. Pokud budou dostupné, tak si je koupit s jízdenkou před odjezdem.

edit - sice jsou prázdniny, ale nedávno jsme měli problém sehnat místenky 3 dny dopředu (OC-PHA) na sobotu dopoledne. Jeli jsme asi o čtyři vlaky později než bylo plánované.

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 13.08.18 16:15

@unuděná leoexpresem a regiojetem jezdi temer kazdy, mistenka se prodava automaticky, nestoji nikdo. Ale asi bude plno. Pak bych zvolila Pendolinu a jako posledni CD-express, ten bude beztak prazdny.

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 19:12

Hm :think: tak ted nevim uz vubec :mrgreen: s nami se to ma tak,ze jedeme na vodu a jestli dojedeme ve dve nebo v pet,to fakt netusim..Takze mistenky proste koupit nemuzeme.Pul hodiny predem pro nas znamena celkem nesmyslne pulhodinove cekani na nadrazi,to se mi zda lepsi sedet nekde v ulicce na zemi ;) Ale tedy myslite,ze CD EXpress byva volnejsi?Bude treba vedet zamestnanec na okenku na nadrazi,jak je vlak nacpany?Je nas 8 a cesta vlakem je pro nas vzdy takove rozlouceni s peknym vikendem,mrzelo by me,kdybysme byli rozhazeni po vlaku..

Brita83
Kelišová 5287 příspěvků 13.08.18 19:20

Já teď tuto trasu absolvovala několikrát, tedy Praha-Ostrava a obráceně a bez místenky koupené několik dní dopředu bych si ani neškrtla, mluvím o Pendolinu a RJ. Někdy v květnu jsme jeli tím Expres od CD, byla to neděle odpoledne a to samé, narvané k prasknutí, nejen, že by jsme si bez místenky nesedli, ale pomalu ani nestoupli, uličky byly plné. Toť má zkušenost :nevim:

joli31
Kecalka 295 příspěvků 13.08.18 20:08

No já jezdila z Prahy v neděli odpoledne a leo i regio byli plné. Takže určitě to chce místenky.

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 13.08.18 20:11

@unuděná tak si kupte mistenky na 5 hodin a pockate :nevim: 8 lidi ve vlaku bez mistenky fakt nebudete

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 20:38

@blumen jako vlezem se,o to zadna,zkusenost mame,obvykle jsme se nacpali zcasti do dvou kupe a do ulicky,ale samozrejme zadny komfort (hlavne pro cestujici s nami ;) )

Ale diky vsem,uz resime,ze si zarezervujeme nejaky pozdejsi spoj (ten cas radeji hodne navysime) a pockame si na nej ;)

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 13.08.18 20:44

@unuděná me tam chybi slovo pohromade :oops: :D

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 13.08.18 20:45

Neřekla bych, že expres bude volnější.

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 13.08.18 20:46

Pokud vám nevadí stát, případně být rozházení po vlaku, tak klidně jeďte bez místenky.

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 13.08.18 20:48
@-Evka- píše:
Pokud vám nevadí stát, případně být rozházení po vlaku, tak klidně jeďte bez místenky.

Chteji byt pohromade, to pise…

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 21:07

Presne tak,pokud je moznost,jak jet pohromade,tak samozrejme chceme :mrgreen: Asi jsme zmlsani,obvykle kdyz jedeme v nedeli odnekud v vody,mivame sva kupicka ;) ale tento koridor ,tato trat je nejak pretizena,i kdyz vlaky jedou jeden za druhym :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama