Cestování a práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kacicii
Nováček 2 příspěvky 28.02.18 12:44
Cestování-Práce

Ahoj, tak se tu na Vás obrátím s dotazem, nebo i kdyby jste měli nějaké doporučení.

S kamarádem už nás nebaví takový ten stereotyp, honíme se za prací, cvičíme, přijdeme domu uvaříme a další den to samé, všichni jedou teď ty instagramy a předhání se jedna frajerka za druhou kdo si koupil lepší kabelku a za kolik peněz, bože to je tak zkažený svět, že to není ani možný, ale zpátky k tématu. Nejsme v ČR na nic vázané, hypotéka, děti, vztahy nic nás tu nedrží. Chceme si jednou říct, že jsme opravdu ten život prožili a né jenom žili. Jsme mladí mě 23 a jemu 27 krásný věk si myslím pro tohle rozhodnutí. Oba už pracujeme, jsme schopni si určitě třeba rok našetřit a pak si sbalit jeden malý kufr a odletět. Milujeme sluníčko ta zima v ČR nám dává zabrat… Myslím si, že to co jsem tu všechno napsala není nereálné, ale furt nemám takový ten odrazový můstek od čeho se odrazit… V jaké zemi začít, nebo na co se zaměřit hlavně…Mě by se vždy líbilo cestovat a zároveň tam pracovat stačí měsíc a vydělat si na další a další cestování. Nejsem ani studenti vejšky aby nás vzali na ty tábory jejich a podobně. Co si myslíte o Novém Zélandu? Vim, že tam spousta lidí začínala a že to není nereálné si zažádat o víza. Klidně kdyby tu byl někdo bláznivý jako my, tak ať se přidá dáme hlavy dohromady a uvidíme na čem se dá pracovat:-). Budu ráda za veškeré, tipy nebo zkušenosti a nebo jen názor co si o tom myslíte :-) Možná jsem snílek :-)

Reklama

Reakce:

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 28.02.18 12:52

Jedna moje kamarádka to takhle před pár lety zabalila a jela procestovat svět. Třeba ti její blog bude inspirací: http://mindynacestach.tumblr.com/ Jinak ohledně trvalého usazení se v cizině to záleží hlavně na povaze. Další moje kamarádka bydlí v Sydney a další bydlí na Novém Zélandu a ani tak to není o místě, jako o povaze. Ta v Sydney je extrovert, ráda a snadno se seznamuje a už tam bydlí 7. rokem. Našla si tam manžela a založili rodinu. Ta druhá si manžela také našla v zemi, kde bydlí, takže na Novém Zélandu, ale má stále pocit jako přistěhovalkyně. Známé má jen přes manžela a jeho rodinu.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 28.02.18 12:52

@Kacicii Mám několik známých, co tohle opravdu udělali a strávili celé měsíce cestováním po světě. Myslím, že v první řadě si je třeba ujasnit, jaké máte finance a jak si to představujete. Když vezmu styl těch lidí, co znám, tak vyloženě cestovali ve stylu stopování, spaní na gaučích u známých a po hostelech, krosna na zádech a občas několik dní bez přístupu ke sprše. Což je třeba něco, co bych já absolutně nedala :mrgreen: ale zní to, že vám dvěma by to asi vůbec nevadilo. Vydělávat si jde různě od sbírání pomerančů nebo jahod nebo se stěstím v kavárně. Známá třeba pracovala v Austrálii ve stájích s koňmi. Jen počítejte s tím, že to nebude nijak extra placené. Pokud chcete jistotu, dokonce se podobné práce dají i domluvit dopředu a vy se nebudete muset bát, že skončíte bez peněz. Pak jsem měla kamarádku, co dělala to, že rok normálně pracovala v kanceláři, našetřila, a pak dala výpověď a jela třeba na dva tři měsíce cestovat po thajsku, díky usporám i na docela fajn úrovni. Jste mladí a pokud po tom toužíte, v dnešní době to podle mě není problém. Držím palce :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama