Co se dnes vyplatí studovat? VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Veronika1990
Kecalka 283 příspěvků 25.02.18 18:59
Co se dnes vyplatí studovat? VŠ

Ahoj,
co si myslíte, že se dnes vyplatí studovat za obor na VŠ? Respektive, co jste studovali, studujete nebo chtěli studovat, co nakonec děláte za práci a kdyby ste mohli, vybrali byste si jinak? Jakou máte zkušenost? Splnili jste si své sny z dětství o tom, kým budete, až vyrostete? Nebo se to diametrálně liší od toho, čemu se nyní věnujete?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Zajímá mě názor někoho dalšího. :nevim: :jazyk: Mám střední eko směru a aktuálně dělám s financemi, avšak v práci po mě chtějí doplnit vzdělání. Takže už nějakou dobu hledám a pátrám, ale čím více nad tím dumám, tím mi připadá, že je na výběr všechno a vlastně nic. :pocitac: Rodinu zatím nemám :? :think: Současná práce mě baví, ale dokáži si představit, že bych dělala 10 dalších věcí. Bohužel jsem nikdy netoužila věnovat se jen jedné činnosti (kéž by), bylo by to jednodušší a nemusela bych si občas lámat hlavu, jestli neexistuje něco, co by mě naplňovalo více. :*

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
 
Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.02.18 19:16

@Veronika1990 Tak nejvíce asi IT :think: Já vystudovala dvě VŠ, PedF lektorství a na FF dvě filologie, z čehož jedna je asijská. Pracuji v asijské firmě na postu, který mě zajímal už na univerzitě, neměnila bych, studium mě velmi bavilo a dodneška jsem se svoji alma mater v kontaktu. No a v dětství jsem chtěla být úplně něco jiného, na střední jsem potom nevěděla, šly mi všechny předměty, ale směřovala jsem spíš na školy typu MatFyz. No nakonec jsem vystudovala úplně něco jiného :lol:

 
mgdln
Závislačka 4658 příspěvků 25.02.18 19:17

@Veronika1990 Studovala jsem kde co, ale nejlepší studiem bylo cestovat po světě s báglem na zádech. :pankac: Osobně bych se na tzv. ekonomii a práci z financemi vyprdla kvapem, to by mě nikdy nemohlo naplňovat, ale patrně máš jiný naturel, když ti to nevadí.

Jinak radím, jdi dělat těch 10 jiných věcí, které tě lákají. :palec:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.18 19:18

Mě dnes přijde dobré studovat nějaké jazyky ;-) a pak nějaké účetnictví nebo tak něco? to má dost uplatnění si myslím… já studovala pedagog. fakultu a dělám učitelku, ale to není pro každého si myslím…

 
Gepardice
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 25.02.18 19:26

@Wani omlouvám se za OT, ale zaujala mě ta asijská filologie. Nepsala jsi na toto téma kdysi deníček? Bylo tam něco o stěhování od/z Krkonoš, studium a možnost studia v Asii. Já ho tenkrát nedocetla a pak jsem ho už nemohla dohledat. Moc se mi líbil a byla jsem hrozně zvědavá, jak to dopadlo. Nejsi to náhodou ty?

 
Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.02.18 19:27

@Gepardice Ne, to jsem nebyla já, žádný deníček jsem nikdy nenapsala.

 
vulpes
Kelišová 5043 příspěvků 25.02.18 19:31
@Anonymní píše:
Mě dnes přijde dobré studovat nějaké jazyky ;-) a pak nějaké účetnictví nebo tak něco? to má dost uplatnění si myslím… já studovala pedagog. fakultu a dělám učitelku, ale to není pro každého si myslím…

když jazyky (pokud to není něco exotického) se dnes berou spíš jako samozřejmost, než jako samostatná dovednost. Takže jazyk OK, ale „co teda umíte?“. To je výhodnější studovat NĚCO a pak vyjet na část studia do zahraničí a získat tím tu jazykovou výbavu plynule. Účetnictví snad dělá každý druhý, jako neuškodí to, ale že by to bylo nějaké terno…?

 
Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.02.18 19:44

@vulpes No nevím, jestli ti studijní pobyt v nějaké zemi pomůže ke zvládnutí toho jazyka na plynulé/pokro­čilé/překlada­telské úrovni, pokud se ho budeš učit v té zemi od začátečníků :nevim:

 
Hofida
Kecalka 259 příspěvků 1 inzerát 25.02.18 19:45

Ja vystudovala eko, jsem teď na RD a ještě 2 roky bych být měla, přesto mám každou chvíli z okolí nějakou nabídku práce, představuji si ale víc peněz. Zatím to nebylo nic, co by mě přimělo řešit hlídání a jít aspoň na půl úvazku pracovat. V tuto chvíli to vypadá, že se vrátím na své původní místo, kde VŠ ani není třeba.

 
mroe
Extra třída :D 14474 příspěvků 25.02.18 19:46

Jakykoli technicky obor, pokud na to mas bunky.

 
Veronika1990
Kecalka 283 příspěvků 25.02.18 19:48

@mgdln Právě se bojím trochu toho, že stále budu vybírat a vybírat a nikdy nebudu v ničem dost dobrá, protože u ničeho nevydržím :-D Asi je to moc konzervativní, to co dělám mi jde, myslím, že bych v tom mohla být dost dobrá, ale bylo to přesně to, co jsem nechtěla nikdy dělat :-D Sedět v kanceláři na zadku u pc a spojovat jedničky a nuly. Ale když už jsem v tom, tak mi to přijde jednoduché a že se nemusím snažit tolik jako ostatní a jde mi to tak nějak samo. Zkoušela jsem účetnictví, podnikat, číšnici, provozní, práci v kině, produkci, asistentku funkcionáře, práci na úřadě. Něco byly brigády něco práce, ale nakonec mi to přijde vše na jedno brdo, že jsem u PC a něco zařizuji, zjišťuji.

No a co by mě zajímalo, trošku se bojím, že je to všechno, co jednou začnu dělat :-D :lol: :lol: :jazyk: :jazyk:

 
HSY
Kecalka 124 příspěvků 25.02.18 19:48

IT, strojírenství, ekonomické obory. S těmito obory lze sehnat práci úplně všude, u ostatních je člověk poměrně vázán na velká města a nabídka není tak bohatá.

 
Veronika1990
Kecalka 283 příspěvků 25.02.18 19:50

@vulpes Já právě nedělám přímo účetnictví, ale není to od toho daleko, zčásti pracuji s účetním systémem, vlastně navazuji na práce účetních. A ano, může to dělat prakticky každý, kdo umí základy s PC a má zdravý rozuml. :lol:

Ale zase mám známou, která pracuje na sebe a celkem slušně se s tím uživí, že vážně neživoří…

 
Veronika1990
Kecalka 283 příspěvků 25.02.18 20:01

@HSY Ta ekonomika se mi přímo nabízí, ale na VŠE jsem nenašla, že by šlo studovat né na bázi denního studia :nevim: A tak nějak mám obavu, že ty předměty budou plné obecných pindů :lol: :D Nebo jak to nazvat kulantně. :pankac: Pak jsem našla eko na ČZU, ale ta mi přijde trochu z ruky z centra Prahy, ale zase tam lze studovat kombinovaně provoz a ekonomiku. Finanční a správní je na Smíchově, což by se mi hodilo, že bych to měla blízko, ale zase žádné terno s tím neudělám asi 8o

 
Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.02.18 20:05

@Veronika1990 A po tobě chtějí v práci nějaký konkrétní obor nebo je to jedno? Zas vybírat si obor pouze podle vzdálenosti od centra Prahy (jinak bydlíš v Praze?) je hloupost. V té škole a nad tím učením strávíš nějaký čas, a proto by sis měla vybrat něco, u čeho si myslíš, že vydržíš a půjde ti to do hlavy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >