Reklama

Cíl bakalářské práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

novade
Nováček 4 příspěvky 22.02.18 20:40
Cíl bakalářské práce

Dobrý den,
jsem studentkou oboru sociální práce na VŠ a právě máme období zadávání bakalářských prací. Chtěla bych psát o domácím násilí, vedoucí práce chce však hodně specificky daný cíl práce a já nejsem nějak schopna ho dát dohromady. Všechny práce, které jsem vždycky psala, byly na téma, které jsem dostala zadané a možnost svobodné volby tématu je pro mě spíš problémem než výhodou. Napadlo mě tedy se zde s vámi pokusit poradit. V praktické části bych měla zpracovat kvalitativní výzkum. Nenapadá mě však co presně bych chtěla konkrétně u osob trpících domácím násilím zkoumat, aby to bylo zajímavé a nové. Když jsem koukala na nějaké bakalářky, cíl jsem tam často specificky vytyčený nenašla a jednalo se převážně o rozšíření povědomí o domácím násilí apod.
Děkuji za vaše rady a připomínky.

Reklama

Reakce:

Senci
Povídálka 31 příspěvků 22.02.18 20:47

Co se zamerit na domaci nasili na muzich?

chaela
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 22.02.18 20:50

Ahoj, tak já bych se asi úplně nepouštěla do tématu, u kterého nevíš, kudy se vydat. Trošku to na mě působí jako když je to nějaké zajímavé, moderní, nebo „všeobecně uznávané“ téma, a tak ses bez většího rozmýšlení rozhodla do něj pustit. Já jsem to podobně dělala u seminárních prací, vybrala jsem něco všeobecně známého a až když jsem začala psát, zjišťovala jsem postupně o tom informace a o nich potom psala. Ale u Bc bych doporučila dělat něco, o co se opravdu zajímáš, co tě během studia zaujalo a něco, o čem už pár informací víš.
Pokud se pletu, tak se omlouvám a doporučila bych pročíst pár studií, článků (z impaktovaných časopisů) a potom už to vymýšlení půjde samo.
Přeju hodně štěstí.

Novire
Neúnavná pisatelka 19793 příspěvků 22.02.18 20:57

Jakou metodu analýzy a sběru dat u toho výzkumu chceš použít?

Kelsey
Hvězda diskuse 44223 příspěvků 22.02.18 20:59

Jsem na tom stejne, ale jiny obor. Moje tema neschvalili, ze si mam vybrat v seznamu. Takze vedouci prace, ktereho jsem chtela, mi poslal seznam temat, ktere zadava a dal mi vybrat a vybirala jsem, ze jsem ke kazdemu hledala seznam literatury. Kazde tema mi bylo blizke, ale vybrala jsem si, ktere ma nejvic literatury k nacteni.
Vyber si tema, ktere ti nejvic sedne, kde si budes jista.
Pruzkum budu delat, ze vytvorim dotazniky pro reditele skol, pro ucitele a pro rodice.

margarithka1
Povídálka 28 příspěvků 13 inzerátů 22.02.18 21:02

BP ma pomerne maly rozsah strabn…proto co nejuzsi tema. Doporucuju se zamerit na urcitou skupinu obyvatel: muzi, seniori, matky na MD nebo treba nasili ve vztahu k poctu vykazanych z bytu, apod. A taky bych se zamerila jen na svuj kraj, popr. na kraj, ve kterem je moje VS. Ale pred samotnym rozhodnutim bych nejprve omrkla dostupne informace, abyste nezustala bezradne na mrtvem bode.
Taky k tomu kvantitativnimu dotazniku. Ja osobne bych se do neho nepoustela kvuli horsimu vyhodnocovani vysledku…a taky, aby se dotaznik shodoval s cilem prace…

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 22.02.18 21:19

Jak bude výzkum probíhat? Kvalitativní nebo kvantitativní výzkum? Asi bych se pustila do rozhovorů, ale sezenes dostatečné množství respondentek, přece jen je to dost intimní téma. Co třeba zkoumat vzájemný vztah mezi dysfunkcnim dětstvím a dalším partnerstvím?

Lucias241
Kecalka 213 příspěvků 22.02.18 21:35

Pokud uz ted tapes, uvazovala bych o jinem tematu. Neco, co ti je bliz…

ŠárkaPu
Kecalka 224 příspěvků 22.02.18 22:06

Já jsem také studovala sociální práci. Měla jsem tedy zaměřenou závěrečnou práci na jinou cílovou skupinu-na seniory. Také mi moje vedoucí práci dvakrát vrátila s tím, že cíl neni moc specifický. Vysvětlovala mi tehdy, že jsem si vybrala moc obsáhlé téma a tudíž by bylo hrozně těžké vše do té práce zahrnout, aby byla kvalitní. Měla pravdu, pak jsem cíl hodně zúžila a práci jsem napsala naprosto bez problémů. Mě hodně pomohlo, že jsem studovala dostupnou literaturu k danému tématu, abych věděla o čem jsem schopná zjistit si dostatek informací a vést pak výzkum. Během toho mi cíl naskočil tak nějak sám, vedoucí byla spokojená a oponent u státnic také :D přeji hodně štěstí :mavam:

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 2 inzeráty 22.02.18 22:18

Co to případně vzít z pohledu toho, jaké organizace, které pomáhají obětem, fungují ve Tvém okolí. Nebo třeba jak jsou proškolení policisté a krizoví interventi, které s oběťmi pracují bezprostředně po nějakém útoku. Cílem práce pak může být zmapování toho, jak pomoc funguje/nefunguje, co temto pracovníkům chybí, můžeš přinést zlepsovaci návrh…

novade
Nováček 4 příspěvky 23.02.18 12:21

Díky za spoustu reakci. Já jsem na toto téma psala nějakou seminarku a teorie se mi psala dobře, i dost literatury jsem celkem snadno sehrála. A protože kamarádka doma tak trochu ti domácí násilí má, řekla jsem si, ze budu psát o tom. U mě je to těžké, ten obor mě úplně nechytil, ale když už jsem v půlce, tak bych to chtěla dodelat. A k tomu potřebuji nějakou tu bakalarku. Nicméně mě to moc nebaví a nevím, kam se pustit, co by mohlo být zajímavé a tak. Predtim jsem studovala SŠ verejnospravni a VOŠ ekonomku, tak ani nevím, co mě popadlo jít na sociální práci. Profesoři nás tlačí do kvalitativních výzkumu, i když já bych radši kvantitativní. Pravé kvůli tomu vyhodnocování.

ŠárkaPu
Kecalka 224 příspěvků 23.02.18 13:16

@novade já měla tedy taky kvalitativní výzkum a můžu rict, že se mi vyhodnocoval moc dobře, i když jsem z něho měla také strach. Záleží opravdu ale na tom, jak cíl práce chceš dosáhnout. Od toho se ti dobře pak vybere i jaký druh výzkumu použít. Pokud máš přímo kamarádku, která má tento problém doma, tak se zkus zaměřit přímo na to co ona zažívá a třeba tě neco napadne. V tom kvalitativním výzkumu bys pak mohla přímo jí i použít jako jednoho z respondentů k rozhovoru. Nakonec bys ji tím třeba i nějak pomohla :mavam:

anonymni_prezdivka
Kecalka 348 příspěvků 23.02.18 13:22

@novade Tohle je už tak probrané téma, že pro BP budeš něco originálního hledat jen těžko. Každopádně pokud už teď nevíš co, zvol něco jiného. O tom právě BP je; nejenom zpracovat, co ti kdo zadá, ale jedinečným způsobem zpracovat téma, které tě zajímá, čím se chceš zabývat, co ti jde, v čem se vyznáš atp atd.

Kelsey
Hvězda diskuse 44223 příspěvků 23.02.18 13:26

Ja si vyhledala na sve tema snad 5 BP, ale nehodlam je cist. Mi slo pouze o seznam literatury v kazde, ze si vyhledam knizky, ze kazda ma jiny seznam. Ale hotove BP cist na sve tema nemuzu.
Mi by to zustalo v hlave a ovlivnovalo psani. Shody se bojim.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama