Cestovani s kocarkem?

633
9.5.06 01:31

Cestovani s kocarkem?

Za tyden me ceka let s 3 mesicni dcerkou a potrebovala bych vedet, jestli mi vezmou kocarek na palubu letadla, misto prirucniho zavazadla a nebo ho musim odbavit jako zavazadlo na vic v pripde, ze uz mam dva kufry? Mam kocarek Travel System.
Jde mi predevsim o zaoceanske lety, neb se potrebuji prepravit z USA do CR a zpet.
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3790
9.5.06 02:21

Gabino,

ja taky ziju v USA a cestovala jsem s mimcem nekolikrat… Kazda letecka spolecnost ti vezme kocarek tesne pred vstupem do ledadla v tom koridoru a tam ho taky pri vystupu dostanes zpatky. Takze ho nemusis odbavovat jako ostatni zavazadla, ale na palubu ti ho nevezmou. Pokud budes prestupovat nekde v Evrope, tak ti ho samozrejme na ten prestup take daji.

S lety po USA zkusenost nemam, ale melo by to byt stejne.

Co bych ale doporucila pri objednavani letenky si zazadat o mista v prvni rade s tzv. bassinet, kde muze mimco lezet a popripade spat. Adriennka je jeste malinka, takze bych nacasovala krmeni na vzlet/pristani, aby ji tolik netrapila ouska. Tim, ze bude polykat vyrovna ten tlak pri vzletu a pristani … Ale to uz mozna vis…

ilona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
9.5.06 07:40

Takovýho zappa by ti na palubu vzlali (v tašce) ale musela bys ho použít jedině s autosedačkou…
V každým případě si to domluv předem,prootže plno maminek si stěžovalo že stejně jejich kočár šoupli k odbavení a pak na něj pěkně dlouho čekaly s mimčem v ruce :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
9.5.06 08:25

Ahojky, já lítám s malým často, stačí, když u odbavení řekneš, že si kočár bereš sebou. Potom ho složíš před letadlem a jak přistanete, tak ti ho zase hned po výstupu z letadla dají. Když byl Davídek malej, tak jsem si brala do letadla i autosedačku, ale tím, že Maxi cosi nemá atest, tak při vzletu a přistání jsem musela mít malého na sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
9.5.06 11:02

No ono se vam taky muze stat, ze vam kocar sice vezmou pred vstupem do letadla na palubu do ulozniho prostoru, ale pri vystupovani ven uz vam ho nedaji a poslou ho normalne na pas spolu s ostatnima zavazadlama. Nam se to stalo predloni na Mallorce (nic moc - dcera byla jeste nechodici) a loni na Kanarech (to uz bylo v poho-chodila a vezla se na voziku pro kufry). Loni v Turecku jsem si o nej rekla, protoze mi chvilku pred pristanim dcera usla a v pohode jsem si pockala dole u schudku a kocar mi prinesli, ale jinak sli normalne taky vsechny ostatni kocarky na pas a ostatni maminky na mne koukali, co jsem si to jako vymyslela :roll:
Letos cestujema se ZAPPem v tasce, ale toho beru normalne na palubu do schranek na zavazadla a pred letadlem necham maximalne plastovou motorku-odrazedlo :o :lol: 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
9.5.06 19:01

Moc dekuji za rady. O kos mam zazadany, takze Adriennka bude v nem, ale pri vstupu a pak po letisti bych chtela mit kocarek. Mam se sebou i baby vak, ale mam pri mezipristani dlouhou cekaci dobu a tak bych uvitala kocarek.
S tim krmenim a tlakem jsem to nevedela :oops: . Dekuji za radu a pokusim se praktikovat.
Gabriela a Adrienne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
9.5.06 20:25

ahoj,
pred pristanim upozorni personál ( pro jistotu, aby ti ho neposlali na pás) na palubě a oni ti zařídí, aby ti ten kočárek vyndali ze zavazadlového prostoru. Šťastný let!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
9.5.06 21:21

urci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
9.5.06 21:46

Dekuji, budu se o nej rvat zuby nechty. :lol:
A jeste jsem se chtela zeptat, jak je to s poctem zavazadel, kdyz mam kocarek a nechci platit za zavazadlo navic. Muzu mit kocarek jeste jako navic a nebo musim mit o jedno zavazadlo min? Pokud ano, tak o kufr mene a nebo o prirucni zavazadlo mene?
Gabriela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
9.5.06 21:59

prirucni beres do kabiny,takze kocarek bude asi pocitany jako neco navic,a muzes mit normalne prirucni zavazadlo plus jedno velke do 20Kg nebo kazda letecka spol muze mit rozdilnou vahu,ale vestinou je to kolem 20kg,ja mivam jeden velky kufr a tasku do kabiny,vic ne..

JA poletim s golfacem,je docela malej slozenej tak jsem zvedava co mi reknou,linda nechodi a vazi 10kg!to bych nevydrzela ani 20minut mit ji v naruci… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
10.5.06 01:59

Gabi,

ted se trochu zmenily podminky na odbavena zavazadla z/do USA .. drive jsi mohla mit 2ks zavazadel kazde o hmotnosti 32kg, ted uz jsou to jenom 2ks zavazadel kazde o hmotnosti 23kg. zavolala bych si ale na leteckou, aby ti to potvrdili. nekdo na to najel od kvetna, nekdo uz driv, nekoho to treba jeste ceka …

co se tyka kabinoveho … mas narok pro sebe na prirucni zavazadlo a miminko ma narok taky na jedno. kocar se do prirucniho zavazadla nepocita, protoze ti ho tam nevezmou, jak uz jsem rikala v jednom z komentaru. neni na skodu jim to ale pripomenout, ze ho odevzdas u letadla a tam si ho zase pri prestupu vyzvednes. delaji to tak vsechny letecke, krome Air India. to mi bylo receno primo AI na letisti. leteli jsme s nimi nucene, protoze CSA zrusili let do Prahy.

urcite bych sebou mela i ten babyvak, jestli ho pouzivas, pro pripad nouze. oni ti ten kocarek u toho letadla daji, ale muze se stat, ze bude treba poskozeny. stalo se to tak jedne kamaradce.

trochu jina situace je pak urcite s charterovymi lety, ktere litaji po evrope do ‚koupacich‘ destinaci a ty kocarky treba vydavat nemusi. ale to se vas netyka.

ilona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
11.5.06 05:13

Adys, moc dekuji za odpoved. Uz jsem volala a ptala se. Bylo mi vlastne receno to stejne, co pises ty. Mam povolena 2 zavazadla po 23kg a prirucni zavazadlo + kabelku. Jen nevim, jak je to mysleno s tim zavazadlem pro mimi. Tim zavazadlem se mysli ten kocarek a nebo zavazadlo + kocarek?
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
11.5.06 08:37

jj

Je možné mít v letadle na sobě miminko v šátku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3790
11.5.06 15:13

Gabi,
ten kocarek se do toho nepocita … myslim do toho kabinoveho zavazadla pro mimi … ten je zvlast. takze si muzes vzit ‚diaper bag‘ pro mimi a jeste kabel(k)u pro sebe…

Vaclavko,
na vzlet a pristani musis mit mimi u sebe v kazdem pripade. v satku ti ho ale asi nenechaji, jsou na to predpisy a daji ti specialni pas, ktery si pripnes ke svemu pasu a zaroven do toho pripnes i mimi. at je sebemensi. je to z bezpecnostnich duvodu.
jinak behem letu ho urcite v satku na sobe mit muzes. pokud ovsem budou turbulence a bude nutne pripoutani pro vsechny, tak opet plati situace jako pri vzletu a pristani, tzn. mimi se musi taky pripoutat na kline u mamy.

i kdyz ja doporucuju letet pripoutana po celou dobu letu. nemyslim ted s tim miminem na kline, protoze to neni jednoduche a mimi se taky potrebuje protahnout a na chvilku si lehnout, ale pokud to jde, tak nechat pas zapnuty. ja jsem pracovala pro leteckou a hodne jsem litala, tak mluvim ze zkusenosti. :-)

stastnou cestu gabi.

ilona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
11.5.06 19:51

Ilonko, moc dekuji za rady i za prani. Moc si toho vazim.
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama