Cestovatelské očkování do exotiky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 07.11.18 18:04
Cestovatelské očkování

Ahoj cestovatelky,
příští rok nás čeká cesta do exotiky a potřebujeme očkování - cestovatelskou klasiku - žloutenku A a B + břišní tyfus. Můžete mi, prosím, napsat, zda nás naočkuje přímo obvoďák nebo se musí na nějaké specializované pracoviště? A jak dlouho dopředu se očkuje? Pokud očkuje obvoďák, má vakcíny přímo v ordinaci nebo je musí objednat?
Díky moc. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Terkapali
Kecalka 245 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 18:11

@Cipisek79 ahoj, hodně cestujeme do exotiky a asie apod, na žloutenku mě očkovat obvodak dal mě recept na vakcínu kterou jsem si vyzvedla v lékárně a tu mě pak naockoval

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25263 příspěvků 07.11.18 18:13

žloutenku naočkuje, asi ji bude muset objednat.
břišní tyfus centrum cestovní medicíny, v Brně máte: www.ockovanibrno.cz/

My chodíme na Prahy na Havelské tržiště.

Terkapali
Kecalka 245 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 18:14

A zbytek. Musíš do očkovací centra :palec:

-Vikiviki-
Stálice 72 příspěvků 07.11.18 18:17

Domluvit se s obvoďákem (typicky nemá vždy všechno) nebo dojím na očkovací centrum. Já se prostě koukla, kde je nejbližší, objednala jsem se online (při tom jsem zadala, co chce naočkovat a bylo. ještě jsem pokecali, ptali se mě, kam jedu a doporučili ještě jedno očkováné, protože se v dané destinaci zrovna šířila epidemie. Nakonec jsem odmítla, ale bylo hezké vědět, že mají aktoální onfo a podle toho očkují.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 07.11.18 18:17

Moc děkuji.
A jak dlouho dopředu? Letíme až v srpnu, kdybychom se nechali už teď, vadí to něčemu?

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 6611 příspěvků 07.11.18 18:18

Já šla přímo na cestovní medicínu. Naockovali mě podle potřeby, vystavili mezinárodní očkovací průkaz a hlavně nechtěli žádné nesmyslné poplatky za vpich. Na rozdíl od mého obvodaka. A zloutenky mně pichli taky

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 07.11.18 18:22

Teď jsem se dívala na stránky toho očkovacího centra v Brně, ta cena 5400Kč za tři očkovací dávky proti žloutence A+B, to jako fakt? 8o :cert: :zed:

Terkapali
Kecalka 245 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 18:25

@Cipisek79 jojo já tenkrát cca 4 roky platila myslím 4.500,–. Když už půjdeš teď tak se nic neděje

-Vikiviki-
Stálice 72 příspěvků 07.11.18 18:28

@Cipisek79 Já platila za ten tyfus něco jako 800, za tři vakcíny vztekliny by to vyšlo něco jako 1500. Jako malou mě mamka nechala naočkovat proti žloutenkám a ještě něčemu a vím, že to byla pálka hrozná (9000?), ale je to tak 18 let zpět… Takže tu cenu bych věřila.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 6611 příspěvků 07.11.18 18:32
@Cipisek79 píše:
Moc děkuji.
A jak dlouho dopředu? Letíme až v srpnu, kdybychom se nechali už teď, vadí to něčemu?

Zeptejte se přímo v očkovacím centru.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 07.11.18 18:34

Tak to jsem nečekala, to je pálka. No, ale co dělat, když je to potřeba. :think:
Ještě poslední dotaz, tyfus i hepatitidu mi můžou dát zaráz?

Terkapali
Kecalka 245 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 18:40

@Cipisek79 to se zeptejte asi tam, ale třeba můj chlap vůbec očkovaný není, já bych taky nebyla, ale u mě je to nutný. Známý co s námi jezdí taky očkování nejsou, nevím kam přímo jedete, ale my jezdíme už 5 rok vždy na 2 měsíce a nikdy se nestalo že by někomu něco bylo… Když nejste někde na skládce… Tak je to ok.

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 07.11.18 18:42

Poletíme na Jamajku. Očkování je doporučeno přímo paní, která tam žije, tak si to pro sichr dáme.
Už jsem se objednala on-line na kombinaci obojího.
Díky moc všem :kytka:

markytanka2
Stálice 56 příspěvků 07.11.18 19:31

@Cipisek79 Pred nekolika lety jsem planovala dovolenou v Keni. Nechala jsem si naockovat obe zloutenky a brisni tyfus. Mela jsem byt ock.jeste na zlutou zimnici,ale protoze se cesta nakonec neuskutecnila uz jsem ji nenechala ockovat. Ockovali me v ockovacim centru v praze maji vic pobocek po praze. Ten tyfus mel, ale zivotnost asi jen 3 roky. Ockovala jsem par mesicu pred. Koukni na stranky toho ockovaciho centra maji tam i doporucena ockovani dle zemi a ceny tech danych vakcin.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >