Cestovní pas pro miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mir Sim
Nováček 3 příspěvky 23.02.12 17:55
cestovní pas pro miminko

Dobrý den,
v létě máme v plánu jet do zahraničí, v té době bude našemu drobečkovi 8 měsíců, nevíte jak je to s cestovním pasem?

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 11810 příspěvků 23.02.12 17:57

Musíš na úřad s rodným listem dítěte, tvým a OP. Díte s sebou, fotí ho přímo tam. Vyhotovení pasu trvá měsíc, stojí 100 kč a platí 5 let. Dělají to obce s rozšířenou působností.

Weruska
Extra třída :D 12977 příspěvků 23.02.12 17:58

Ahoj, pokud jedete do zemí EU, stačí dítěti zařídit občanka, ale jinak je to přesně tak, jak píše uživatelka nademnou.

mína77
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 1 inzerát 23.02.12 18:02

Bohužel občanka nestačí. Zrovna včera jsem byla u nás na úřadě nechat udělat naší tříleté pas. Stačil mi její rodný list a moje občanka. Tu jsem bohužel nechala doma, ale stovku to údajně stojí. A pani říkala, že kdyby došlo na kontrolu a nemělo by dítě pas, že problémy nějak nedělají, ale nesmí to být. Máme Rakousko 10 km a občas tam vyjedeme i s malou, riskujeme to zatim bez pasu, ale být by to nemělo.

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 23.02.12 18:03
Weruska píše:
Ahoj, pokud jedete do zemí EU, stačí dítěti zařídit občanka, ale jinak je to přesně tak, jak píše uživatelka nademnou.

Weru, chystame se jet na slovensko do Tater, to mám jako prckovi nechat udelat svou vlastni obcanku? :D ja myslela ze staci kdyz je napsany moji OP… Tyyjo to by me nenapadlo ze tak mali deti maji suj pas a OP, vzdyt za pul roku vypadaji jinak nez na fotce v dokladu :think:

Regina Hero
Generální žvanilka 24209 příspěvků 9 inzerátů 23.02.12 18:04
mína77 píše:
Bohužel občanka nestačí. Zrovna včera jsem byla u nás na úřadě nechat udělat naší tříleté pas. Stačil mi její rodný list a moje občanka. Tu jsem bohužel nechala doma, ale stovku to údajně stojí. A pani říkala, že kdyby došlo na kontrolu a nemělo by dítě pas, že problémy nějak nedělají, ale nesmí to být. Máme Rakousko 10 km a občas tam vyjedeme i s malou, riskujeme to zatim bez pasu, ale být by to nemělo.

Do zemí EU stačí občanka… dnes se dá udělat občanka i pro dítě do 15 let… ale lepší je samozřejmě pas…

Regina Hero
Generální žvanilka 24209 příspěvků 9 inzerátů 23.02.12 18:05
freeonit píše:
Weruska píše:
Weru, chystame se jet na slovensko do Tater, to mám jako prckovi nechat udelat svou vlastni obcanku? :D ja myslela ze staci kdyz je napsany moji OP… Tyyjo to by me nenapadlo ze tak mali deti maji suj pas a OP, vzdyt za pul roku vypadaji jinak nez na fotce v dokladu :think:

Zapsaný v OP nestačilo ani dřív, kdybys ho měla zapsaného v pase, platilo by to letos do června… jinak buď dítěti pas nebo občanku…

Hadumi
Extra třída :D 11810 příspěvků 23.02.12 18:07

Když je dítě zapsáno v OP, tak není jeho cestovní doklad … na Slovensku to prý tolerují … dětská OP by měla stát 50 Kč, to není zase tak hrozné.

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 23.02.12 18:10

fiiha, a na jak dlouho je OP? to bude asi lepsi nechat udelat rovnou ten pas hmm?…

ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 23.02.12 18:11

tak občanku (s čipem) bych pro své dítě rozhodně nechtěla. Očipovávat lidi se jim zachtělo a lidi jim na to skáčou.
Nezaregistrovala jsem, že by to letos zrušili, tak se raději zeptej na úřadě, ale do loňského roku se muselo při prvním pase dokládat i potvrzení o státní příslušnosti, dělali to na kraji a stálo to stovku, RL rodičů (někdy i prarodičů) a hlavně měsíc času navíc.

lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 23.02.12 18:13

ja jeste pridam zkusenost. mam dceru z predchoziho vztahu, jmenuje se tedy jinak nez my ostatni, cestujeme casto a nikdy zadny problem az posledne. na celnici (u nas i v zahranici) patrali po tom, jak je to mozne, ze se jmenuje jinak a cestuje s nama. v zahranici se spokojili s vysvetlenim a v CR byla pani neodbytna, chtela RL, aby bylo jasne, ze je to moje dcera. pak se spokojila s OP, kde ji mam zapsanou. pro priste mam vozit kopii RL.

Regina Hero
Generální žvanilka 24209 příspěvků 9 inzerátů 23.02.12 18:14
ynax píše:
tak občanku (s čipem) bych pro své dítě rozhodně nechtěla. Očipovávat lidi se jim zachtělo a lidi jim na to skáčou.
Nezaregistrovala jsem, že by to letos zrušili, tak se raději zeptej na úřadě, ale do loňského roku se muselo při prvním pase dokládat i potvrzení o státní příslušnosti, dělali to na kraji a stálo to stovku, RL rodičů (někdy i prarodičů) a hlavně měsíc času navíc.

Občanky se dělají i bez čipů, jinak na pasy se občanství už nedokládá a nemůžu si pomoct, kde lidi berou ten měsíc, než to vyřídí, nám to na krajské matrice trvalo asi deset minut se vším všudy…
Freeonit, občanky pro děti by měly platit taky pět let, ale já osobně bych nechala udělat pas, kdybyste někdy chtěli i jinam, než do zemí EU…

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 23.02.12 18:15

Oooo booze, to je zase krávovin kvůli pasu.. No nic, díky za info ;)

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 23.02.12 18:17
Regina Hero píše:
ynax píše:
Nezaregistrovala jsem, že by to letos zrušili, tak se raději zeptej na úřadě, ale do loňského roku se muselo při prvním pase dokládat i potvrzení o státní příslušnosti, dělali to na kraji a stálo to stovku, RL rodičů (někdy i prarodičů) a hlavně měsíc času navíc.
Občanky se dělají i bez čipů, jinak na pasy se občanství už nedokládá a nemůžu si pomoct, kde lidi berou ten měsíc, než to vyřídí, nám to na krajské matrice trvalo asi deset minut se vším všudy…
Freeonit, občanky pro děti by měly platit taky pět let, ale já osobně bych nechala udělat pas, kdybyste někdy chtěli i jinam, než do zemí EU…

Tý jo to jsou na vasi matrice čiperové já tudlenc na pas cekala 6 tejdnu…

Regina Hero
Generální žvanilka 24209 příspěvků 9 inzerátů 23.02.12 18:19
freeonit píše:
Regina Hero píše:
ynax píše:
Freeonit, občanky pro děti by měly platit taky pět let, ale já osobně bych nechala udělat pas, kdybyste někdy chtěli i jinam, než do zemí EU…
Tý jo to jsou na vasi matrice čiperové já tudlenc na pas cekala 6 tejdnu…

Pas by měli udělat do měsíce, jak je dané… na matrice jsem měla na mysli to potvrzení o státním občanství, co dřív k tomu chtěli…
Jinak když si pas vybíráš v jiném městě, než sis ho nechala udělat (dle trvalého bydliště), tak to trvá o ty dva týdny déle… ale většinou to tam mají už o něco dřív… u nás je běžně do tří týdnů hotový…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Karolíny: Expřítel nevěří, že je konec. Pořád to na mě zkouší

S přítelem jsem vydržela dva roky a i to bylo až moc. Udělal si ze mě služku,... číst dále >

Poradna: Pořídili jsme synovi psa, ale rychle o něj ztratil zájem

Náš osmiletý syn na nás s manželkou strašně naléhal, abychom mu pořídili... číst dále >

Reklama