Charita ve školce

3924
31.3.16 08:58

charita ve školce

Ahojky Holky,
mám takovej problém. U nás ve školce co 2 měsíce prodává p. učitelka cetky na nějakou charitu. To že je plakát na nástěnce mi nevadí a chápu to ale to že paní učitelka prodává přes děti mě štve k nepříčetnosti ( vždy je naočkuje že tohle či támhleto musí mít všichni a že tím něčem pomůžou tak ať si řeknou doma o prachy ). Tak sem dneska když malej opět potřeboval prachy šla za p. učitelkou a vysvětlila sem jí že tohle očkování se mi nelíbí, že já na 2 charity které sem si vybrala (cesta domů, dobrý anděl) platím každý měsíc a že bych si ráda vždy vybrala kam mé peníze poputujou. Načež mi řekla že to dělá přes děti protože jim vždy pošlou urč. počet cetek, které ona musí do určitého data prodat a přes rodiče se jí to prostě nepovede. Tak sm s jí zeptala jestli jí to nepřipadne jako vydírání a ona na to že je to vždy jen klem 50 Kč a že to nejni tolik ne? NO prej to probere s ředitelkou ale ať nepočítám že se toho moc změní páč takhle se to prý dělá ve všech šolkách.

Takže můj dotaz : příjde Vám toto normální? Opravdu se to takto dělá ve všech školkách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Princess-ka
31.3.16 09:03

Taky by mi to vadilo, zvlášť když to dělá pres děti..u nás ve školce se to nedělá a ani jsem neslyšela, ze by se to někde dělalo :nevim:

• Citovat
  • Upravit
2189
31.3.16 09:04

U nas absolutne nic takoveho neni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4915
31.3.16 09:04

Jak musí?
U nás se toto neděje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50102
31.3.16 09:05

Ne, v naší školce se to nedělá a taky by mi to hodně vadilo. Taky preferuji přispět přesně tam, kam sama chci, kolik chci, a ne být do něčeho nucená. Přecházím i všemožné prodeje cetek na ulici, minimálně jednou denně mě někdo staví, ale přes dítě to až hraničí s citovým vydíráním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22794
31.3.16 09:06

Nedělá se to.
Podobnou akci jsme měli jednou, za tři roky co chodí starší do školky. Prodávaly se hračky. Mohli jsme si koupit, objednat ale nemuseli. To co je u vás bych ignorovala, takové praktiky tam nepatří. Přednesla bych to na schůzce rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
31.3.16 09:07

U nás tohle určitě nebylo, ani ve školce ani ve škole a vadilo by mi to dost!
Mě naštvalo i to že dětem kromě foto placených z fondu dělali za pár dní skoro ty samé fotky za 250 a poslali to po dítě i domů že kdo je nechce ať vrátí. Udělejte to tomu dítěti, že? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3924
31.3.16 09:07

@Princess-ka mě taky vadí že to vnucujou dětem kdyby se zeptali nás rodičů, když už ale to ne :(

@LuckaPt Pej prostě musí. Proč to sem se nedozvěděla 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
31.3.16 09:11

Ne u nás ve školce to není a určitě by se mi nelíbilo. Bohatě stačí že nemine snad měsíc, aby nebylo potřeba něčím „zadotovat“ školku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6556

U nás občas mají ve škole.. něco podobného, ale je to tak, že učitelka napíše, vztaz, že ve škole budou vystavovat výrobky z chráněných dílen, a kdo chce může dát dětem peníze a můžou si něco koupit..
ALe měli jsme ve školce prodej knih, mě to neštvalo, kluk se dal ukecat.. ale vím, že maminky z otho byly špatné, když každý týden stolek u schodu nových knih a děti kňouraly a vztekaly se.. jako třeba dát seznam maminkám a podle toho si vyberou, dobře, ale taky mi to hodně přišlo přes děti..
Fakt tam bylo řevu neuvěřitelně :mrgreen:

Příspěvek upraven 31.03.16 v 09:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22794

@klarushka jak musí? To je nesmysl. Řešila bych to s ředitelkou a zřizovatelem MS. Tohle nejsou normální praktiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
31.3.16 09:12

Teda u nás se už rodiče vzbouřili i na „dostávání volného lístku“ do cirkusu pro jedno dítě.
toto by absolutně neprošlo. Takže doporučuji promluvit s ředitelkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
31.3.16 09:13

@Meredit u nás společné focení z fondu zrušili a rovnou najeli na fotky za 250,–. Jednou se fotí před Vánocema a podruhé na konci roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5166
31.3.16 09:15
@jakanas píše:
Teda u nás se už rodiče vzbouřili i na „dostávání volného lístku“ do cirkusu pro jedno dítě.
toto by absolutně neprošlo. Takže doporučuji promluvit s ředitelkou.
:zed: :zed: Jo, tak to je u nás taky :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
31.3.16 09:15
@klarushka píše:
@Princess-ka mě taky vadí že to vnucujou dětem kdyby se zeptali nás rodičů, když už ale to ne :(@LuckaPt Pej prostě musí. Proč to sem se nedozvěděla 8o

U nás se taky nic takového nedělá. Zkus zjistit, co je to zač, která charita :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama