Chci šetřit. Je to zbytečné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 15:57

Chci šetřit. Je to zbytečné?

Dobrý den, je mi 15 let a chci si šetřit peníze. Kamarádky na to koukají dost divně, ale chtěla bych si postupně ukládat peníze na pozdější cestování atp. Je to opravdu v mém věku tak zbytečné? Já si kupuju nějaké věci jenom mi přijde škoda každý měsíc utratit 500-1000 korun co mám za kapesný. Utratim třeba 500 korun a ve finále ani nevím za co, protože to bylo kraviny a to chci zmírnit. Jsem fakt tak mimo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27340
9.1.22 16:00

Nejsi, ale když nemáš moc z čeho šetřit, tak nevím jak to chceš dělat. To se líp šetří z brigády apod, na nějaké cestování stejně z kapesneho moc nenasetris. To budeš šetřit rok sotva na vikend nekde v Česku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27751
9.1.22 16:04

Ony si kámošky asi myslí, že peníze rostou na stromech, věci jsou zadarmo a rodice budou tlačit kapesny forever?
Já si od 15 viděla ala na brigádách, protože na co jsem si nevydělala, to jsem neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35667
9.1.22 16:05
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 15 let a chci si šetřit peníze. Kamarádky na to koukají dost divně, ale chtěla bych si postupně ukládat peníze na pozdější cestování atp. Je to opravdu v mém věku tak zbytečné? Já si kupuju nějaké věci jenom mi přijde škoda každý měsíc utratit 500-1000 korun co mám za kapesný. Utratim třeba 500 korun a ve finále ani nevím za co, protože to bylo kraviny a to chci zmírnit. Jsem fakt tak mimo?

to je zajímavý, většina dětí si šetří, mezi sebou se chlubí i děcka na prvním stupni, kolik mají našetřeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27751
9.1.22 16:07

@vokishka Jo, dítě po každém kapesné hlásí, kolik ještě potřebuje na to triko od youtubera. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19628
9.1.22 16:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 15 let a chci si šetřit peníze. Kamarádky na to koukají dost divně, ale chtěla bych si postupně ukládat peníze na pozdější cestování atp. Je to opravdu v mém věku tak zbytečné? Já si kupuju nějaké věci jenom mi přijde škoda každý měsíc utratit 500-1000 korun co mám za kapesný. Utratim třeba 500 korun a ve finále ani nevím za co, protože to bylo kraviny a to chci zmírnit. Jsem fakt tak mimo?

Divej se na to jinak. Ne ze setris, ale zbytecne neutracis za kraviny. No a casem si koupis neco poradneho, co ti opravdu udela radost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
9.1.22 16:16

Kez bych takhle premyslela ja tenkrat :lol: nyslim ze je to fajn, hlavne se naucis i to, ze kdyz neco chces tak si nasetris. Jses jeste mlada ale Vavra, to je jednicka v investicih prave radi jak setrit a i 100,– a nekoupeni Tic tacu u kasy pro tebe udela moc, musis jen vydrzet. Takze ti drzim palce a nikomu o svych financich nerikej, je to tvoje soukroma vec ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
9.1.22 16:17

Šetři si, není to na škodu. I něco málo je fajn. Třeba si pak přispěješ na mobil, počítač atd. Já si taky šetřila, ale chodila jsem ještě k tomu na brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
9.1.22 16:20
@Anonymní píše:

Ať si kamarádky koukají.
Z téhle částky sice na dovolenou neušetřís ale můžeš si koupit něco praktického. Nikdy nevíš kdy se to bude hodit.
K čemu by ti bylo třeba předražené tričko s nápisem či hromada kabelek.

Mimo jsou ty ostatní " kamarádky" co utrácí ani neví za co. Až budou muset chodit do práce tak zjistí že ty peníze se jen neobjevují v prasátku :mrgreen:

Opravdu skvělý přístup takto mladé slečny :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1665
9.1.22 16:24

Tak šetřit určitě není blbost v žádném věku. Už v 15 si můžeš osvojit základy finanční gramotnosti a odkládat si cca 10% příjmů stranou (v dospělosti tehnle návyk oceníš). Ale zase dát 500 Kč měsíčně na blbůstky není ve tvém věku nic extra rozmařilýho, když uvážíš, že za to je jedno kino bez popcornu, pár dobrot, nějaká zmrzka s kamarádkou :nevim: Takže jasně, šetři, ale nebičuj se kvůli tomu, když ti to nevyjde, zatím na to máš ještě nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10836
9.1.22 16:28

My jsme doma s mužem zavedli pravidlo, že kolik si děti ušetřily z kapesného, tolik jsme jim přidali k odložené částce my. Za rok to nebyla vůbec špatná suma (pro ně) a myslím, že to bylo, pro mladší stále je, docela motivační.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
9.1.22 16:33

@ontarova.stara už vidím ty dolary v jejích očích ;)
Jinak motivace dobrá :wink: Škoda že to nedělá i moje banka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6080
9.1.22 16:48

Šetři dítě, bude se ti tato vlastnost v dospělosti hodit. Uvidíš. I málo ušetřeno má smysl. Moje děti 11a 8 taky šetří. Mají v kasičce asi 6tis. A fakt do toho prakticky nesahají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3448
9.1.22 18:06

Klidně si šetři, ale nepřeháněj to. Pokud máš jako příjem jen kapesné, tak prostě neutrácej za blbosti. Klidně zajdi s kámoškou na kafe, ale nemusíš si kupovat třetí kabelku jen proto, že má super barvu.
Když se naučíš odkládat si i malou částku pravidelně, jednou se ti tenhle návyk bude hodit. Pokud bys ráda našetřila na něco určitého za víc peněz, zkus si najít brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
9.1.22 18:28

Myslim, ze setrit sa ti bude lepsie, ak budes mat brigadu, popripade ak dostanes nejake peniaze od pribuznych k sviatku. Z tohto vreckoveho, ktore mas, toho moc neusetris. Si mlada, treba si zajst s kamoskami do kina, ci cukrarne, nie sediet doma. S peniazmi treba rozumne zaobchadzat- znamena to nie len setrit, ale aj rozumne investovat, dopriat si nejaky pozitok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat