Reklama

Chci zkusit látkovky - jaké ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 15.05.10 08:50
Chci zkusit látkovky - jaké ?

Ahoj holky,

mám téměř půlročního chlapečka a ráda bych zkusila látkovky.
Můžete mi poradit:

1. jaké koupit ? Zatím jen trošku (používala bych paralelně s jednorázovkama), abych zjistila zda nám to oboum bude vyhovovat ?
  1. co všechno koupit ? Vůbec o tim zatím moc nevím..tj plínečky vše v jednom ? Nebo něco jiného ?
  1. dobrou www stránku o látkovkách (raději i s eshopem), abych vás furt neotravovala.

Děkuji moc ! :potlesk:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 15.05.10 09:00

Ahoj :mavam:

Na zkoušku, abys zjistila, zda tě bude látkování bavit, bych asi zkusila nejdřív obyčejné čtvrecové nebo vícevrtevnaté plenky + na to nějaké svrchňáčky.

Vícevrtevnatá plena je takový čtverec látky sešitý z několika vrtstev, do pleny se pak složí na třetiny.

Co všechno budeš potřebovat?

1. pleny (pro začátek asi fakt ty, co jsem uvedla výše, existují samozřejmě ještě pleny kalhotkové a vše v jednom, ale u těch jsou pořizovací náklady už vyšší, takže pokud chceš jen zyvkoušet a neutratit majlant, vyzkoušela bych nejdříve tuhle variantu ;-) )
  1. separační pleny - to jsou tenké jakoby papírky, které se vkládají do pleny a mají za úkol zachytit tuhou část stolice (plína pak není moc zašpiněná) a zároveň odvádí vlhkost od zadečku
  1. svrchní kalhotky - existuje několik druhů:

a) fleesové - spíš pro menší mimi, flees při tlaku protéká
b) vlněné - vlna je nejprodyšnější materiál, ale je to zase docela náchylný matroš. Pere se v ruce, musí se lanolinovat, ale zase se po přebalení může nechat jen vyvětrat (vlna se močí regeneruje)
c) s PUL zátěrem - volila bych spíše tyto, ty jsou takové nenáročné, koupila bych pro začátek tak dvoje

A klidně otravuj, ptej se :wink: :mrgreen:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 15.05.10 09:02

Ahoj,
plenky vše v jednom jsou fajn, nicméně pokud nemáš sušičku, tak to dost dlouho schne, což je votrava a zvyšuje to počet plín, které člověk potřebuje.
Záleží na tom, jak moc pohyblivé máš dítko. Pokud nepoleží a přebalit ho je boj, volila bych pár kalhotkových a svrchňáky, pokud je ochotné se sebou dělat cokoli, klidně bych dala i něco složitějšího na „umotání“, stejnak to ze začátku budete mít na doma.

Já osobně momentálně ujíždím na bambusových kikko čtvercích a vázačkách disana :lol: Což je trochu paradox, většina maminek dává disany na malé mimi a pak je opouští. Tak já to mám naopak 8-)

Když byl Mates ve vašem věku, vyhovovali nám haipa daipa pastelka. Plína rychle schla, nemusela jsem řešit velikosti, nasála celkem dost, udržela tekutší kakání.

Teď mám ráda kalhotkovou plínku ze sijemdetem.cz, z bambusového aksamitu.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 15.05.10 09:03

A ještě odkaz, kde se toho hodně dočteš

http://www.latkovky.info/

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 15.05.10 09:04

čiči, já taky ráda motám, mám sice i ty vše v jednom, ale to je docela nuda, ráda skládám a hlavně strašně ráda zavazuju :oops: :mrgreen:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 15.05.10 09:13

Cappy, já vím :mrgreen: Ale já teď fakt jedu po těch disanách jak slepice po flusu :oops: Se mi líbí, jak je to měkoučké.

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 15.05.10 09:33

Ahojky, tak čiči a cappy napsaly vše s čím souhlasím.
Taky se přidávám k těm co začaly motat disany a HHS a jsem teda nadmíru spokojená. :pankac: JO a bambusové kikko jsou bezkonkurenční. :pankac:

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 15.05.10 09:41

A froté nebo flanel ? :)

Začínám brousit po stránkách :)

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 15.05.10 09:41

A froté nebo flanel ? :)

Začínám brousit po stránkách :)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 15.05.10 09:59

Mám kushies vícevrstvé z flanelu, savostí je to tak střední, flanel, obzlášť ve více vrstvách, je tužší.

froté je fajn, dělá trochu objem. V případě tvrdé vody dost tvrdne a pak otláčí.

Za mě je lepší to froté, úplně nej je cokoli z bambusu. Bambus nasaje mnohonásobně víc, jak jakákoli bavlna.

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 15.05.10 10:03

hh tak koukám že ty tu zkušené látkařky odpověděly:-)myslím že je lepší si přídit ks od pár druhů než zjistíte co vám vyhovuje :) Já udělala blbost že jsem hned na začátek koupila 6 ks plen kt. byly uplně na prd :poblion: Jsem ráda že jste se rozhodly pro látkování aspoň nás bude víc :)

honey_star
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 15.05.10 10:06

Lolinko, já jsem začínala na vícevrstvých plenkách Kikko nebo PoPoliNi + nějaké svrchní PUL kalhotky. Tam jsou investice minimální a na vyzkoušení jestli Tě to bude bavit je to ideální. Vícevrstvá plenka příjde zhruba na 30 kč, potřebuješ jich tak cca osmnáct-dvacet a dvoje/troje kalhotky za řádově 200-300,–. Ale na pouhé vyzkoušení stačí daleko míň kusů. Když tě to chytne, dokoupit můžeš vždycky.
Takhle jsem do látkovek vlítla já. Ale bacha na to, je to návykový :-). Takže stejně jako holky, teďka zkouším zavazovací Disana, to mě baví ale s točícím se prckem je to celkem adrenalin :lol: A pořád brousím po nějakých e-shopech a koukám co bych ještě mohla vyzkoušet. :jazyk:

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 15.05.10 10:08

honey:viĎ :lol: :lol: taky mi to přijde jako nemoc pořd lítám po netu a čtu a hledám nový plenky nebo co bychom mohli ještě vyzkoušet :lol:

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 15.05.10 10:13
Pavla23 píše:
honey:viĎ :lol: :lol: taky mi to přijde jako nemoc pořd lítám po netu a čtu a hledám nový plenky nebo co bychom mohli ještě vyzkoušet :lol:

Holky a co myslíte, že zrovna dělám já? :lol:
Ne ale je fakt pravda, že jsem se momentálně ustálila na už vyzkoušených a osvědčených plenkách. Zatím teda nic nového neplánuji pořizovat, max. rozšířit svou plenkovou výbavu o plenky které už mám odzkoušeny a oblíbeny. :lol:

Loli ale fakt bacha, když tě to chytne je to pak závislost. :lol:

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 15.05.10 10:14

Takže, moje závěrečné dilema:

1. zavazovací disany s kiko plínkama (na to ještě svrchni kalhotky, že ?)
  1. pak se mi líbí kalhotkovky..např. pop in, totsbots (http://www.latkovky.cz/…t-r-e-t-c-h/), apod…Jenze, je tam vsude suchy zip a ja myslim, ze te zas tak nekonecnou zivotnost nema, ne ? Po case drzi mene

Muzu jeste poprosit o vas nazor ?
Zatim uvazuju o latkovkach pres den a na doma. Prcek cura tak stredne moc.

Dekuji moc !

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >