Chicco Happy Snack

1383
13.6.07 09:31

Chicco Happy Snack

ahojky,

mate nekdo zkusenost s zidlickou Chicco Happy Snack? maji ji u nas v Puntanele v akci za 1500 a vypada stabline. akorat mi moc hlava nebere na co je ten velky kos pod ni? a taky, jaky je rozdil mezi touhle a chicco polly, ktera je 2× tak draha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.6.07 12:55

Tuhle používáme už skoro rok a velice se nám osvědčila.Je stabilní a do koše dáváme hračky,bez kterých naše malá nepapa.Mohu jen doporučit. :D

• Nahlásit
  • Citovat
7164
13.6.07 13:21

Tahle židlička byla asi před rokem stažena z prodeje, protože neprošla bezpečnostními testy (tuším, že se překlápěla). My ji měli taky a vraceli jsme ji.
Nechápu, jak můžou být v Chiccu tak drzý a dát ji znovu na trh. Už jsem si toho všimla před několika měsíci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.07 13:26

Nechápu,jak by se mohla překlápět,je stabilní jako jedna z mála židliček,co jsem měla možnost zkusit.A ta kovová konstrukce je opravdu pevná.

• Nahlásit
  • Citovat
953
13.6.07 13:58
Anonymni píše:
Nechápu,jak by se mohla překlápět,je stabilní jako jedna z mála židliček,co jsem měla možnost zkusit.A ta kovová konstrukce je opravdu pevná.

To já taky nechápu, máme jí už taky asi rok a jsme s ní moc spokojení. Nikdy se ani nehla a to v ní Mišák dost nadskakuje. Před tím jsme měli takovou tu dřevěnou, jak jde rozložit i na stolek a židličku, a ta mi přišla teda o hodně nestabilnější a navíc neměla pásy. S touhle jsme moc spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
13.6.07 19:46

Tak jsem našla ten článek. Není tam uvedený název židličky, ale když si zvětšíte ten obrázek, tak je to ona.
http://www.spotrebitel.cz/…ew/9658/1/5/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
13.6.07 20:01

Petro, já ten článek tenkrát četla, a viděla jsem tenkrát i nějakej test na videu. Už si to přesně nepamatuju, ale měly tam nějak úplně jinak udělaný těžiště, než má normální dítě. Už kdysi tu byla o těhle testech diskuse a dost holek je zpochybňovalo. Já jsem s tou židličkou prostě spokojená, fakt si nedovedu představit, jak by se převrhla. Prostě se ani nehne. To ta původní co jsme měli, dřevěná se vyklala pěkně a tu nikdo prodávat nezakázal, i tohle mi přijde trochu divný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
13.6.07 20:13

Petuldo, já jsem ten pořad v TV taky viděla. Já to nikomu nerozmlouvám, jestli si ji koupí nebo ne, prostě jsem napsala, jak to s tou židličkou tenkrát bylo.
My jsme ji vrátili a koupili dřevěnou rozkládací a s tou jsme spokojený. Malá má teď skoro 20 měsíců, takže si tam sama sedne a nemusím ji vysazovat. Pro ty větší děti se mi tyhle židličky zdají praktičtější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
13.6.07 21:52

Ahoj,

máme Happy Snack už dlooouho a ani po testu jsem ji nevrátila.

Není pravda, že by byla stažena z prodeje. Není až tak dramaticky nebezpečná, jak se to líčí. Neprošla v jediné věci - a to tak že zkoušeli, že kdyby se na ni dítě pověsilo z boku, tak na něj spadne…

Pravda je ta, že do boku je méně stabilní než dopředu/dozadu. Ale je mi záhadou ta metodika testu. Pavlík se na ni totiž věší neustále a nikdy jsme nezaznamenali ani náznak nestability. Naopak všemi chválenou (nic proti ní nemá - poměr cena/kvalita super! - klidně bych do ní šla) židličku IKEA na sebe zvrhne všemi směry naprosto s přehledem. Tam bych to asi přisuzovala váze, případně šikovnosti našeho syna.

Už se tady o tom diskutovalo, zkus pohledat ve starších diskuzích. Některé holky jí tenkrát vrátily, ale převážná většina si ji nechala.

Myslím si, že podstatné je, aby byla stabilní, když dítě sedí v ní… Kdybych měla dát z domácnosti pryč všechny věci, které - když se na ně pověsí - spadnou, asi by mi toho moc nezbylo.

Takže toť můj názor :wink:

Peťula

DISKUZE TO BYLA TATO : https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
13.6.07 22:30

Ahoj, my ji koupili asi před půl rokem. Malá má 9m a jsme s ní velice spokojeni. Je stabilní, ani by mě nenapadlo, mít o malou strach, když v ní je. Testy jsem neviděla, tak nevím. Ale asi to je nesmysl :?: :?:

A rozdíl v ceně? Ta za 1500,– je loňská kolekce. Ty drahé jsou nová kolekce a mají mavíc na zadních nožkách kolečka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
15.6.07 09:21

ten rozidil v cene je mezi 2 ruznymi typy zidlicek od chicca – happy snack a polly. ta polly nema ten kos, ale asi je i pro vetsi dite? nemuzu jinak prijit na to proc je o tolik drazsi. me taky ta happy snack prisla stabilni…diky za nazory!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
15.6.07 22:41

Bebe1

Ahoj znovu,

pro větší dítě rozhodně není… Happy Snack je obrovská - určitě prostorově stejná…

Je tam rozdíl v polstrování, kolečkách, Polly jde složit a dá se tam nastavit výška sedáku, měla by jít také „složit“ na dětskou židličku ke stolu.

Jidelní židle Happy Snack
Jídelní židle Happy snack je určena pro rodiče, kteří uvítají praktickou, lehkou a snadno ovladatelnou židličku. Ultra lehká kompaktní konstrukce (váha 6 kg).Pultík na stolování a na hraní může být kdykoliv odejmut. Nastavitelná opěrka zad.
Jídelní židle Polly
Nová jídelní židle Polly není jen pohodlná, lehká a bezpečná. Ideální pro období, kdy dítě přechází na pevnou stravu. Když se dítě učí jíst samostatně, může být tác odejmut a židle Polly se stane první dětskou židličkou, která dítěti umožní sedět u stolu společně s mámou a tátou.

Jídelní židle Polly nabízí:sedátko s dvojím, odnímatelným polstrováním, polohovatelnou opěrku zad nastavitelnou do tří pozic, velký servírovací pultík, který je ideální jak pro servírování jídla tak pro hraní a může být nastaven do tří pozic, sedátkomůže být nastaveno do sedmi různých výšek, odnímatelné polstrování židličky - malé/větší dítě, nastavitelná podpěra nohou do tří poloh, pětibodový bezpečnostní pás, praktický přídavný tác umístěný na rámu židličky mimo dosah dítěte, kolečka vzadujsou otočná s brzdami

Spodní polstrování má jinou barvu, takže po odejmutí vrchního polstrování (pro 12m+) vypadá židlička odlišně (viz. fotogalerie).

Když je židle složena, stojí samostatně bez opory a zabere tak velmi málo místa. Tác může být po odejmutí připevněn na zadní stranu židličky.

rozměry v cm (š/v/h) : 63/103/79

rozměry složené židličky v cm (š/v/h) : 63/92/25

hmotnost: 9,5 kg

info z : http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?… a http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?…
Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
4.7.07 14:30

Také jsme už přes rok spokojení vlastníci židliček Happy Snack… Reportáž jsem viděl, závěry jsem z ní vyvodil stejné, jako většina maminek - metodika testu byla poněkud zvláštní a pozice, kdy se židle překlápěla, velmi akrobatická. Navíc padala, až když zatížení odpovídalo váze dítěte 15 kg.

No, já si po ročních zkušenost dovolím tvrdit, že ty židle jsou velmi stabilní. Máme živé děti, ale díky pětbodovému uchycení + připevnění podnosu v židli nemají možnost se nějak extra vrtět, a ani při současné váze cca 11,5 kg se židlí prostě nehnou, ať sebou melou, jak chtějí.

Protože ale nechceme vůbec nic riskovat, židle odstavíme, ža děti dorostou do váhy 14 kg.
Osobně tu židli můžu s klidným svědomím doporučit. To, že se židle opět prodávají podle mě nasvědčuje tomu, že Chicco se proti zákazu prodeje úspěšně bránilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
9.7.07 15:24

Kontaktoval jsem oficiálního dovozce sortimentu Chicco do ČR (fa. Piccollo), kteří mě informovali, že na základě jejich odvolání vůči ČOI ve věci zákazu prodeje jídelní židle Happy Snack a po důkladném prošetření výsledků testu byl k 13.12.2006 původní rozsudek Českou obchodní inspekcí zrušen a správní řízení bylo zastaveno. Zákaz prodeje tohoto výrobku byl tímto odvolán a výrobek je možné znovu distribuovat na českém trhu.

Takže ten test byl opravdu zavádějící, což vysvětluje rozpor mezi jeho výsledkem a praktickými zkušenostmi lidí, kteří ji mají doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
9.7.07 16:06

Einsteine, super, konečně někdo vypátral, jak to doopravdy je. Mě se to fakt zdálo divný, my s ní máme jenom dobrý zkušenosti. A pak věřte testům, že jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama