Chladnička s mrazákem-poraďte

849
2.8.06 11:23

Chladnička s mrazákem-poraďte

Chystáme se ke koupi kombinované chladničky s mrazákem a máme dilema: čtyřšuplíkový mrazák a menší chladničková část, nebo jen tři šuplíky a o to větší chladničková část? Lednice bude dvoumetrová. Jak to máte vy a jak vystačíte s místem? My jsme nikdy mrazák neměli, tak nevím, jak moc se využije. Bydlíme v Praze, ale rodiče jsou na venkově, takže nějaký králík nebo ovoce se najde. Zatím jsme sami, ale doufám, že nás brzo bude víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
2.8.06 11:35

LEndulin

Tak ja bych volila 4 supliky a mensi lednickovou cast
I kdyz sme 3 tak lednice nam staci

Jo a doporucuji 2kompresorovou.........
Nas favorit Liebher, nebo ted i LG delaji moc dobre kombinace

K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
2.8.06 11:37

Liebherrka bude určitě, jinou manžel nechce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
2.8.06 11:38

Tak nevím jestli poradím, ale dám do placu své zkušennosti. Máme nyní lednici asi 180cm a je v ní jen malý mrazáček. Vždy jsme k tomu měli ještě mrazák samostatný - veliost asi metr. Vše se beze zbytku využilo. Nyní chceme půvoní kombinovanou lednici s mrazáčkem vyměnit za pouhou chladničku, protože i původní mrazící box jsme před nedávnem vyměnili za 180 vysoký mrazák. Opět musím říct, že to využiju. Jsme zatím tři a občas 4 nebo 5 (menželovy děti z prvního manželství) a prostě větší chladničku prostě potřebujeme. V mrazáku mám víceméně úplně vše. Různé druhy mas (vždy nakoupím větší množství v akcích, naporcuju, napytlíkuju amám vystaráno), zmrzliny, listové těsto, zeleninu, zamražené přebytky ovoce, MM atd atd. A chladničku potřebuju taky velkou, protože nakupuji vždy tak na týden a to se do malé prstě nevejde. Tak ti má zkušennost přijde vhod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
2.8.06 11:50

Ahoj my máme Libher už 4 roky. Slape jako hodinky. Máme tu nejvyšší. Mražák se 3 šuplíky nám bohatě stačí a to jsme 4. V dnešní době, kdy není problém nic koupit čerstvé to zvládáme v pohodě. Vybrli jsme si menší mražák na úkor větší ledničky a nelituji. Po návštěvě market je lednička plna, takže si nedovedu představit, jak bych to rvala do té menší :twisted: :twisted: . A samozdřejmostí bych v dnešní době určitě považovala 2 samostatné motory. Přeji šťastnou ruku ve výběru. Sati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
2.8.06 11:54

Myslím, že je potřeba vzít v úvahu, že chladničky mají ve spodní části kompresor, takže nejspodnější šuplík je vlastně poloviční. Alespoň u naší chladníčky to tak je, máme Electrolux, 2 kompresorovou se 3, tedy vlastně 2 a půl šuplíky a stačí nám to. Spíš máme vždy přeplněný prostor v chlazené části.

Co se týká počtu kompresorů, tak je na výběr 1 nebo 2. 1 kompresorové chladničky mají obvykle menší spotřebu el. energie. U 2 kompresorové může člověk např. před delší dovolenou vyprázdnit mražák a vypnout mražení. Obojí má své pro i proti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
2.8.06 12:41

Tak já se přidávám k dobré zkušenosti s 2 motorovou chladničkou se třemi šuplíky v mrazáku. Jsme tři (chceme být alespoň 4 :lol: ), oba mí rodiče mají zahradu (rozvedení) a jsou to pěstitelé - šílenci :D , takže máme do mrazáku stále co dát, přesto bych do většího mrazícícho prostoru na úkor toho chladícího nešla.
Když čekáme větší návštěvu a já udělám větší nákup, máme co dělat se do chladničky vejít - tedy ne my, ty potraviny :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
2.8.06 13:04

Díky moc za reakce, manžel byl spíš pro větší mrazák, já pro větší chladničku, tak mu to vytisknu :-) s 2motorovou počítáme. Taky mi v práci kolega radil samostatnou chladničku a velký mrazák, ale kam s tím v paneláku už neporadil :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
2.8.06 13:17

My sjme 4 a máme 3šuplíkový mrazák- je pravda, že ten třetí šuplík je užší, ale zase je vysoký - tam dávám zeleninu apod. Chladnička mi vyhovuje trochu větší - v létě tam můžu dát hrnce s jídle, příp. celý plech s buchtou, která by se v teple mohla zkazit příp. nachystané pohoštění (chlebíčky, chuťovky) na tácku pro hosty- když je to v létě.A ještě tam dá člověk i běžně používané věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
2.8.06 13:25

Ahoj,
vyber si budes muset samozrejme udelat sama. Ale je to velice ruzne nam staci 3suplata a mame jeste misto.
Mamka vymenila(teda otec koupil) 4supliky za 3 a ted je z toho nestastna, protoze to ma uplne preplneny.
Tak zalezi na domacnosti a jakym stylem kupujete…
Myslim si, ze tady na diskuzi lze projednat jaky typ, ale velikost to musite mit dle sveho.
Moc jsem asi neporadila…
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
2.8.06 13:37

Kač, ptám se proto, že jsme zatím doma nikdy mrazák neměli (ani naši), takže nemám zkušenost s jeho využitím, hledám kompromis ve velikostech a kdo jiný by mi mohl poradit z praktické zkušenosti než vy tady :wink: Na venkově u tchánovců je mrazák pultový a háže se do něj všechno možné… Ale jak vidím, tak tady vedou 3-šuplíkové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
2.8.06 15:04

Lendulin,
aha tak to je jasne. Ja jsem brala mrazak jako samozrejmy doplnek domacnosti. Tak to bych se taky vyptavala.
At najdes vyhodny kopromis. :wink: :wink: Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
2.8.06 17:03

Mame Liebher- 4 šuplíky. Stejně jsme museli dokoupit ještě samostatný mrazák, protože si mrazím ovoce a zeleninu, občas koupíme 1/2 prsete nebo krávu a je to kam dát. Určitě bych volila větší lednici pokud neplánuješ hodně mrazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6337
2.8.06 17:16

Ahojky, já můžu doporučit dle vlastní zkušenosti.
2kompresory, 3 šuplíky mrazák, větší lednice…máme Indesit a spokojenost :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama