Jak na smolu?

291
29.7.06 22:04

Jak na smolu?

Ahoj, potřebuji poradit,

Byla jsem s malým na procházce a chvilku jsme se honili kolem smrku, který byl oblepený smolou. Synek bohužel šlápnul do nějaké smolné louže a má celou sandálku olepenou. Něco jsem odrbala, ale moc to nešlo.

Nemáte nějaký trik na smolu? Jak jí dostat z boty?

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49
29.7.06 22:07

Ahojky. Jeden známý je truhlář a ten mi říkal, že na to pomáha obyčejné stolní máslo. Je to zvláštní,ale asi bych to zkusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
30.7.06 07:37

Aldo, tak jsem myslela, že konečně použiju knížku Rady naší babičky, kterou jsem kdysi dostala a koukám, že o smůle tam nic není. Ale když zadáš do vyhledavače, tak vypadne třeba toto
http://tipy.vareni.cz/myti-a-cisteni
Tak hodně štěstí.
Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11794
30.7.06 09:31

Spolehlivě to půjde ředidlem (možná i benzínem). Já mám v koupelně dřevěný strop a v jednom místě mi kape smola na podlahu - pokud se mi nechce do sklepa pro ředidlo, vystačím si i s odlakovačem na nehty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Epi
826
30.7.06 09:51

Ahoj, na smolu z oblečení, mám 100% ověřené a hlavně účinné - pomatlat máslem, nechat působit, vyperu a po smole ani památky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
30.7.06 09:54

Ahoj, dcerka měla smůlu na bundičce, máme na zahradě borovici jako blázen, tak se stačí jen otřít a smůla je nalepená :( Pomohl mi obyčejný odlakovač na nehty. ALe na botky použij benzin a určitě to půjde dolů.

Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
12.6.13 19:46

Ahoj, potřebovala bych také poradit :) Četla jsem že je výborný lak na nehty nebo technický benzín. Skvrnu mám na džínách tmavě modré barvy, a bojím se, aby mi to nevyžralo bílý flek :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
koleso
28.8.13 09:50

JÁ MAM SMOLU NA MIKINĚ, UŽ JSEM VYZKOUŠELA VŠE, ALE NEPOMOHLO. nEMÁTE NĚCO NOVÉHO K VYZKOUŠENÍ? DĚKUJI

• Nahlásit
  • Citovat
18312
28.8.13 10:01

Terpentýn (sežene se v drogerii ve velkém městě…) Jinak by mělo pomoct naškrábat „mýdlo s jelenem“ do kýble (fakt hodně koncentrované), zalít horkou vodou, nechat rozpustit a „smolnou“ věc v tom vymáchat… Případně to mýdlo nastrouhat přímo na skvrnu od smůly a dát do umyvadla s teplou vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
28.8.13 10:33

Ja zkousela olejem - obycejnym slunecnicovym, az jsem citila, z e uz nic, tak jsem pak myla olej jarem :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
28.8.13 12:47

Jakakoli mastnota, olej, maslo, sadlo - smula (nebo asfalt) se rozpusti v mastnote a ta se nasledne vymeje nebo vypere uz normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
28.8.13 17:18
@Pudloslava píše:
Jakakoli mastnota, olej, maslo, sadlo - smula (nebo asfalt) se rozpusti v mastnote a ta se nasledne vymeje nebo vypere uz normalne.

Jednoduše, srozumitelně - díky. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama