Chlap na otcovské dovolené

43
16.9.21 14:18

Chlap na otcovské dovolené

Ahoj holky. V sobotu se nám narodilo naše třetí štěstí :srdce:. Porod byl vyvolávaný, rychlý (6hod) a bolesti se dali snášet dobře. Kojím a myslím si, že nám to jde s mimčem skvěle. Taky už je to třetí dítě, které kojím, tak zkušenosti jsou :lol:. V nemocnici jsme byli s prckem tři dny, ale ještě před vyvoláním porodu jsem tam uz musela ležet o dva dny dříve kvůli vyšetřením a tak. Doma hlídal děti chlap. Máme 8letou dceru a 3leteho syna, hodně mu pomáhala moje máma, tak na to nebyl sám. Nemusel vůbec vařit, jen ráno vstát a jít k mámě. Doma trošku pouklidit 8o :mrgreen:. Od prvního dne co jsem doma dělám, peru a že toho bylo, zjistila jsem, že s malou nedělal vůbec úkoly(byla nemocná),tak to s ní taky musím udělat, prostě dělám na 95% já. Včera pomohl uvařit rychlý oběd, toť vše.. Člověk po něm toho tolik nechce, ale pomoc by přece mohl ne? Jen se válí, narika, jak ho všechno bolí, jak je nevyspalí 8o 8o. NO, CO MAM RIKAT JA???!! A nestezuji si. A když ano, tak mi řekne, že každá ženská porodila, každá ženská má doma děti a stará se.. Takže co já si vlastně stěžuju. Poslední kapka byla, když mi řekl, ať mu udělám kafe na probrání a že jsem ještě s holkou neudělala úkoly. Tak já lítám od kojeni k úklidu, celou noční košili promočenou od mléka a on si pan ještě poruci kafíčko. Když chtěl třetí, tak sem mu řekla, ať si uvědomí, že bude muset taky trochu už s dětmi pomáhat. Nechci toho tolik, ani doma toho na práci tolik není, protože si vše udržuji, ale nemůže nechat vše na mě přeci a ještě mít u toho blbé řeči. Pomáhá Vám doma Váš chlap? Je mi z toho smutno.. myslela jsem, že si užijeme volno s dětmi s miminkem…mám pocit, že kouká jen na sebe a nemůžu se na něj v ničem spolehnout :,( :,(. Promiňte za román a díky, kdo jste to až sem přečetly ženský, aspoň jsem se mohla vypsat :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11485
16.9.21 14:22

No a co jsi mu na to kafíčko a úkoly odpověděla? A tomu, že bude se třetím pomáhat když do teď nedělal nic jsi nevěřila, že ne?

Příspěvek upraven 16.09.21 v 14:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
16.9.21 14:25
@Ahojkot píše:
Ahoj holky. V sobotu se nám narodilo naše třetí štěstí :srdce:. Porod byl vyvolávaný, rychlý (6hod) a bolesti se dali snášet dobře. Kojím a myslím si, že nám to jde s mimčem skvěle. Taky už je to třetí dítě, které kojím, tak zkušenosti jsou :lol:. V nemocnici jsme byli s prckem tři dny, ale ještě před vyvoláním porodu jsem tam uz musela ležet o dva dny dříve kvůli vyšetřením a tak. Doma hlídal děti chlap. Máme 8letou dceru a 3leteho syna, hodně mu pomáhala moje máma, tak na to nebyl sám. Nemusel vůbec vařit, jen ráno vstát a jít k mámě. Doma trošku pouklidit 8o :mrgreen:. Od prvního dne co jsem doma dělám, peru a že toho bylo, zjistila jsem, že s malou nedělal vůbec úkoly(byla nemocná),tak to s ní taky musím udělat, prostě dělám na 95% já. Včera pomohl uvařit rychlý oběd, toť vše.. Člověk po něm toho tolik nechce, ale pomoc by přece mohl ne? Jen se válí, narika, jak ho všechno bolí, jak je nevyspalí 8o 8o. NO, CO MAM RIKAT JA???!! A nestezuji si. A když ano, tak mi řekne, že každá ženská porodila, každá ženská má doma děti a stará se.. Takže co já si vlastně stěžuju. Poslední kapka byla, když mi řekl, ať mu udělám kafe na probrání a že jsem ještě s holkou neudělala úkoly. Tak já lítám od kojeni k úklidu, celou noční košili promočenou od mléka a on si pan ještě poruci kafíčko.Když chtěl třetí, tak sem mu řekla, ať si uvědomí, že bude muset taky trochu už s dětmi pomáhat.Nechci toho tolik, ani doma toho na práci tolik není, protože si vše udržuji, ale nemůže nechat vše na mě přeci a ještě mít u toho blbé řeči. Pomáhá Vám doma Váš chlap? Je mi z toho smutno.. myslela jsem, že si užijeme volno s dětmi s miminkem…mám pocit, že kouká jen na sebe a nemůžu se na něj v ničem spolehnout :,( :,(. Promiňte za román a díky, kdo jste to až sem přečetly ženský, aspoň jsem se mohla vypsat :palec:.

Tos mu řekla dobře. A taky jsi měla počkat, až s tím skutečně začne, než jste si to třetí pořídili. Slibem totiž nezarmoutíš. Když nepomáhal se dvěma, těžko bude pomáhat se třemi. Nevím, co poradit nad rozlitým mlékem. Jedině zkusit na něj nějakou povinnost delegovat pravidelně (jakože úkoly s dcerou jsou jeho starost, nebo že večer koupe a ukládá) - pak se nemusíte dohadovat každý den o stejné věci.
Ale! Jsi kraťounce po porodu, hormony lítají, ono to třeba nebude tak horké, jak to vypadá. Nic ti nebrání mu to kafíčko prostě neudělat a neobskakovat ho, nebo ho naopak požádat, ať přinese snídani on tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
16.9.21 14:25

Jo skvěle sem zapadáš, jedeš na 120% i když nemusíš a stežuješ si, že chlap dělá ho*no :lol: :lol: :lol: proč mu jednoduše neřekneš, aby úkoly s dětma udělal on? Nebo aby si uvařil kafe a rovnou jedno pro tebe? Uklízet taky nemusíš každý den jak kdyby k vám měla přijet na kontrolu hygiena, tak prostě zvolni a zapoj i jeho, aneb: jak sis ho vychovala, takovýho ho máš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4624
16.9.21 14:26

No asi se tak chová a choval vždycky ne? Ono je to taky o tom s kým si ty děti pořizuješ, pokud přehlížíš základní fakta a to je, že ti prostě s ničím nepomáhá a ještě má silácký řeči, jak ty nic neděláš, tak se s prominutím není čemu divit. Nemyslím to špatně, ale je to tak. Také mám kolem sebe maminky na RD nebo už v práci, které si neustále stěžují jak jim chlap nepomůže a stejně si dělají další děti a ve stěžování pokračují. Buď si s ním nějak nastavíš pravidla, za předpokladu, že k tomu bude svolný, nebo se smiř s tím, že tohle je váš život a vše je na tobě. Jelikož když on nebude chtít, tak ho stejně už nepředěláš, to je povaha. Jinak odpověď je, ano muž mi pomáhá, vaří, uklízí, hlídá a je schopen se postarat jak o sebe, tak o dítě. Ale on je prostě takový, nečeká u stolu s příbory, kdy mu naberu jídlo, kdy se samo vysaje nebo se samo vypere.

Příspěvek upraven 16.09.21 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3330
16.9.21 14:26

Mám muže co mi doma pomáhá. Vážně jsi si myslela, že se se třetím dítětem změní?

Příspěvek upraven 16.09.21 v 14:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26530
16.9.21 14:27

@Ahojkot Chlap vcera udělal s dětmi úkoly, připravili do školy, ohřál jim večeri, dohlédl na sprchu, docistil jim zuby, přečetl pohádku, dál nádobí do myčky.
A to nemusím být ani šestinedělka s miminem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
16.9.21 14:29

No s takovým bych se třetí dítě nedělala. Mě muž po porodu plně zastal, dokonce mi zakázal cokoliv dělat :D teď čekáme třetí a už jako těhotnou mě nechce nechat nic dělat, když je doma, tak uvaří, obstará děti, já když něco chci udělat, tak musím než dorazí z práce, jinak mi vše rve z ruky :D a co teda ten tvůj dělá, když je doma? Sedí na gauči a nechává se obskakovat společně s dětma? Já mám i děti naučené doma maknout, takže já musím fakt jenom takový ten základ a to k čemu se mi ostatní nechce pustit, protože to dle mého neudělají pořádně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35753
16.9.21 14:32

@Ahojkot
Kafe si vaří sám a zeptá se, jestli chci taky. Když vařím já, ptám se, jestli chce něco od vody. O dítě pečujeme oba. Včera dělali spolu úkoly. Uvařil. Ale byl hrozně unavený :mrgreen:
Po porodu se zapojoval, snažil se vše naučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6610
16.9.21 14:32

To si nestěžuj tady, ale prober to doma s chlapem. On ví, že ti to tak nevyhovuje? A co na to říká? Mně manžel pomáhá dost, děti máme 4 (nejstarší 8, nejmladší 4m), ale hned po porodu už jsem taky lítala se smetákem, protože chlap ten bordel prostě nevidí 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
16.9.21 14:33

Já mám před porodem, ale partner naštěstí pomáhá. On je z rodiny, kde byl doma všude bordel, prach, špína, u vany plíseň, no fakt extrém, byl v tom odmala, takže to, co já teď vidím jako bordel (prach na umyvadle, drobky na stole), on vidí jako nebeskou čistotu a nevadí mu to tam 😃 sice třeba při zapnutí pračky potřebuje pokaždé ujistit, že dává správný program atd, ale z toho se nezblázním 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3856
16.9.21 14:49

Manžel mi nepomáhá, manžel se o naši domácnost a naše děti stará stejně jako já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17554
16.9.21 14:50

A před třetím děckem to byl ukázkový manžel který bral děcka o víkendu na výlety, chystal ti snídani do postele a v psaní úkolů jste se střídali?
Jo holka, jak sis to zařídila, tak to máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
16.9.21 14:51

No, docela hustý co tady píšete :mrgreen:. Nepotřebuji pomoct s úklidem, já si to klidně udělám sama. Jen my vadí, že má hloupí řeči přesto se válí a fňuká jak kdyby porodil tři děti najednou. To je jasný, že jsem vybuchla a rekla jsem mu, TAK POSLOUCHEJ FRAJERE, JA SEM PO PORODU, VŠECHNO ME JESTE BOLI, TAKY NESPIM, KOJIM, UKLIZIM A S HOLKOU UKOLY SI MEL UDELAT TY, NENI NA TEBE SPOLEHUTI!!! TAKY SI MOHL VSTAT A RICT UKAZ JA TO DOVYTŘU A TY JDI NAKOJIT MALEHO A PAK SE UMYT. Co si myslíte, že mě začal litovat a uvědomil si to?? NE, má svoji palici. A určitě mu služebnou nedělám. Nejsem na hlavu, jen to zamrzí, že si neváží ničeho. A ptám se, jestli to máte doma taky, nebo jak to vlastně máte Vy. Nic víc, tak nebuďte tak drsný :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
16.9.21 14:51

Můj muž se kdysi zmínil, že by bral ještě třetí dítě. Tak jsem mu řekla ok, ale po roce se střídáme na rodičáku (jelikož se taky nikdy dvakrát nepřetrhl v péči o domácnost). Rychle ho to přešlo :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat