Chodili jste jako děcka do náboženství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 11:45
chodili jste jako děcka do náboženství?

Chodili jste jako děti do náboženství? A do kostela? A bavilo vás to? Do náboženství jsem chodila celou základku, nuda!!! Byli jsme rozděleni na první a druhý stupen, takže co by zajímalo osmáka, nezajímalo šestáka, takže každý rok jsme se učili, to samé. Nehledě na to, že si katechetka nedokázala udržet kázen!! Běžně si kluci vzadu ve třídě hráli fotbal, holky si pouštěly písničky, já tam četla pod lavicí :lol: :D :mrgreen:
A kostel? To bylo něco, o čem se doma nediskutovalo!! A mě to tam. tak strašně nebavilo!! A z představy, že tam musim hodinu sedět!!! Je mi zle ještě ted!!! Tož to bylo naše náboženské vzdělání, to, že se i katolici k sobě mužou chovat hezky, mit se doma rádi, jsem poznala až na učnáku u kámošky. U nás doma to byla jen přetvářka, hlavně být v kostele!! My přeci chodíme do kostela, jsme tudíž lepší než ostatní!! A když jsem potom chodit přestala, byla jsem pro naši rodinku ten největší povl!! Nemám nic proti víře, at si každý uctívá třeba husí stehýnko, ale pokud v něco věří, tož by měl i podle toho žít!!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13422 příspěvků 27.11.18 11:48

co to je za výlev?

Paoloska
Echt Kelišová 8163 příspěvků 27.11.18 11:49

Ne, já chodila bohužel do pionýra ;)

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 27.11.18 11:51

Napsala bych to asi stejně :mrgreen: přesně do puntíku.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 27.11.18 11:53
@Vladimirovna píše:
Napsala bych to asi stejně :mrgreen: přesně do puntíku.

fakt jo? a já doufala že takových lidí moc nebude  :mrgreen:

skorotehotna
Kecalka 376 příspěvků 27.11.18 11:57

A co my s tím?

marika.y
Povídálka 16 příspěvků 28 inzerátů 27.11.18 11:58

Měla sem to stejně:-) I přesto jsme děti nechala pokřtít a chtěla bych je vést k víře, ale nějak nenásilně. Až budou větší. Zatím chodíme do kostela jen o vánocích kouknout na betlém:-)

Nora2
Kecalka 170 příspěvků 27.11.18 11:58

Chodila jsem s prababičkou do kostela, taky mě to moc nebavilo, bylo to od 3-6 let. Teď už nechodím.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 27.11.18 12:00
@Paoloska píše:
Ne, já chodila bohužel do pionýra ;)

Taky tak. A na pulnocni jsem chodila jen s babickou, rodice kvuli tomu meli problemy v praci.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13126 příspěvků 27.11.18 12:04
@Anonymní píše:
Chodili jste jako děti do náboženství? A do kostela? A bavilo vás to? Do náboženství jsem chodila celou základku, nuda!!! Byli jsme rozděleni na první a druhý stupen, takže co by zajímalo osmáka, nezajímalo šestáka, takže každý rok jsme se učili, to samé. Nehledě na to, že si katechetka nedokázala udržet kázen!! Běžně si kluci vzadu ve třídě hráli fotbal, holky si pouštěly písničky, já tam četla pod lavicí :lol: :D :mrgreen:
A kostel? To bylo něco, o čem se doma nediskutovalo!! A mě to tam. tak strašně nebavilo!! A z představy, že tam musim hodinu sedět!!! Je mi zle ještě ted!!! Tož to bylo naše náboženské vzdělání, to, že se i katolici k sobě mužou chovat hezky, mit se doma rádi, jsem poznala až na učnáku u kámošky. U nás doma to byla jen přetvářka, hlavně být v kostele!! My přeci chodíme do kostela, jsme tudíž lepší než ostatní!! A když jsem potom chodit přestala, byla jsem pro naši rodinku ten největší povl!! Nemám nic proti víře, at si každý uctívá třeba husí stehýnko, ale pokud v něco věří, tož by měl i podle toho žít!!

V osmdesátkách minulého století se chodilo do pionýra (já ne) a po revoluci do skauta. To už jsem byla velká a dělala jsem si, co jsem chtěla. S věřícími se nestýkam, tak nevím.

elen-ka
Extra třída :D 12756 příspěvků 21 inzerátů 27.11.18 12:07
@Anonymní píše:
A kostel? To bylo něco, o čem se doma nediskutovalo!! A mě to tam. tak strašně nebavilo!! A z představy, že tam musim hodinu sedět!!! Je mi zle ještě ted!!! Tož to bylo naše náboženské vzdělání, to, že se i katolici k sobě mužou chovat hezky, mit se doma rádi, jsem poznala až na učnáku u kámošky. U nás doma to byla jen přetvářka, hlavně být v kostele!! My přeci chodíme do kostela, jsme tudíž lepší než ostatní!! A když jsem potom chodit přestala, byla jsem pro naši rodinku ten největší povl!! Nemám nic proti víře, at si každý uctívá třeba husí stehýnko, ale pokud v něco věří, tož by měl i podle toho žít!!

bohužel není to jen o víře. Dost lidí žije jinak, než o tom mluví a „káží“. V tvém případě bych spíše zapracovala na zpracování dětství, tak aby jsi se s ním vyrovnala.

Jinak já do náboženství jako dítě nechodila, ale něco nám (mě a bráchovi) předala mamka. Za mého dětství se snad ani ve škole náboženství neučilo, max. bylo při kostelích.

bjetuschka
Závislačka 4716 příspěvků 27.11.18 12:10

Nechodila, nepocházím z věřící rodiny.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 27.11.18 12:17
@Kaileee píše:
fakt jo? a já doufala že takových lidí moc nebude :mrgreen:

Koukám,že to je nejspíš Tvá oblíbená hláška, kterou užíváš v téměř každé diskuzi…

Zakladatelce, ne nechodila jsem. U nás na škole snad taková možnost ani nebyla,nebo o ní nevím.

Blankaspl
Kecalka 227 příspěvků 27.11.18 12:20

Ano, chodila jsem a moji synové také. Ale jsme církev Československá husitská. Považuji to za součást vzdělání.

Makito
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 27.11.18 12:22

Taky jsem chodila do náboženství na faru, asi jen 2 roky na prvním stupni. Bydleli jsme s babičkou, která mi vždy přišla jako až fanaticky věřící. Cítila jsem to stejně jako ty. Chodili jsme do kostela každou neděli, a nerozuměla jsem tomu. Byla to nuda. Asi jen 2 písničky se mi líbily. Taky jsme si vždy na něco hráli, na láskyplnou rodinu, ale realita byla jiná. Vždycky nám babička říkala, že Bůh je všude a že nás sleduje. A my jsme jí říkali (já, segra a brácha), tak proč chodíme do kostela, když je všude. A pak když přestala chodit, a chodila jen o čaganu, tak se za to styděla, že přece takhle do kostela nemůže. Tak jsme jí nerozuměli. :nevim: Možná, kdyby nás nenutila a necítila bych to jako přetvářku, tak bych měla k tomu jiný vztah. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >