Chodítko - ANO či NE?

219
1.3.06 21:24

Chodítko - ANO či NE?

Ahojte holky,

prosim poradte mi. Ja vim, ze vsude pisou, ze je choditko spatne. Ale proc?
A je to opravdu tak spatne? Ja jsem v tom, ze pry prolitala batoleci vek a zadne problemy nemam. Nebo mozna budu …

Tak mi prosim napiste nebo jeslti vite nejaky odkaz na seriozni vysvetleni.

Diky

Jasmine + Filda 7 mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

679
1.3.06 21:29

No moc Ti neporadím, já to donedávna také řešila, první syn chodítko měl, bylo to docela v pohodě. Teď jsme v jiném bytě, máme tam takový schůdek a plovoucí podlahy tak mám strach aby se něco nestalo - tak spíše bez chodítka. budeme chodit za pacičku. Jinak jsem slyšela, že to škodí kyčlím a že by se děti měli učit vše postupně - sedět, lézt, zvedat atd. Je to individuální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
1.3.06 21:37

Ahoj Jasmine,
já myslím, že to proč se chodítka nedoporučují tkví v tom, že předbíhají přirozený vývoj miminka. Tedy vlastně když ještě neumějí sami chodit, v chodítku už „chodí“ a to je špatně pro kyčle a páteř. Vím, že jsme v něm asi většinou všichni byli, ale podle nejnovějších výzkumů to škodí, takže my ho pro Jiříčka používat nebudeme. Až bude trošku capkat, chceme koupit takové to „vozítko“ co má po stranách kolečka a mimčo ho strká před sebou. Je to taková opora pro první krůčky. Dělá ho Chicco.
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
1.3.06 21:48
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
1.3.06 22:19

Ahoj, tu je odborny clanok od neurologa
http://www.dieta.sk/…ta.pub.Index?…
Svagrina syna do choditka davala, momentalne zacal chodit a je dost zle vidiet AKO CHODI, chodi po spickach, zaklana sa, neunesie sa, na prvy pohlad je vidiet, ze chodi zle.
Nikto mi nevyhovori, ze za to nemoze choditko a vlacenie za rucicky, stavanie na nohy, ked na to este nemal.
Kamaratka davala syna do choditka od 4m na moju otazku ako riesila, ked maly chcel lozit vonku sa zamyslela, ze on vlastne vobec nelozil.
A o vyzname lozenia hadam nemusime dnes uz diskutovat.
Ona ma operovanu chrbticu, pretoze u nich v rodine je choditko „tradicia“ vsetci jej surodenci odchovany na choditkach maju problemy s chrbticou.
Takze v tomto by som si trvala na svojom, vela veci sa robilo inak, ale teraz uz sa nedoporucuju.
Mnohe problemy, ktore mame so zdravim nepripisujeme nevhodnej strave a choditkam. Pomaly nepoznam zo svojej generacie cloveka, co by nemal problem s chrbticou, alebo alergie, ci ine zdravotne problemy.
U nas boli tiez tendencie od tchyne tam maleho strkat, ale obaja s muzom sme povedali take dorazne, nie, ze si to uz druhy krat rozmyslela.
Je to kazeho osobna vec, ci choditko pouziva, ale je dobre vediet aj o moznych dosledkoch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
1.3.06 22:21

Já ho pořizovat nebudu - máme pidi byteček … tak se mi to zdá zbytečný, protože s tím stejně moc nenaběhá.
Jinak jsem tedy taky četla někde, že prý to škodí páteři - tak nevím.
Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
427
1.3.06 23:04

Ahoj! Kromě toho, že chodítko škodí kyčlím a páteři, má ještě jednu nevýhodu. Dítě se Ti s ním dostane i tam, kam by po 4 nedolezlo, dosáhne tam, kam by nedosáhlo, pohybuje se hodně rychle, o jízdě ze schodů ani nemluvím…
8O 8O
Raději bych ho nepoužívala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
2.3.06 09:07

Ahojky,
chodítko jednoznačně ne. Ničemu neprospívá, naopak může uškodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.12.07 00:24

Ahoj. Souhlasím se všemi, kteří jsou proti chodítku…přesně jak říkala Berca. Hlavní problém je v tom, že jak prcek ještě nemá správně vyvinuté svaly na nožce (počínaje chodidlem), kde by si je také měl vytvořit, když doposud jenom lezl, že? Tak ty svaly špatně zatěžuje a tím si vytváří špatný pohybový vzorec, který se mu pěkně zakóduje v mozečku. A pak už se to jen šíří dál na svaly nohy, kyčle, páteř, krk.....tak nějak podobně jsem to slyšela přímo z úst ortopeda, takže prosím, vyhněte se takovým těm závěsným chodítkům. Něco jiného je chodítko, kde se mimčo opírá a vpodstatě už ťape samo. Takže nejhorší jsou chodítka, kde je dítko zavěšené a nožkama se jen tak odráží.

• Nahlásit
  • Citovat
1
18.12.09 11:46

chodítko ano či ne

Moje vnučka má 9 měsíců a už skoro tři měsíce „běhá“ v chodítku. Není v něm celý den, takže stihla se sama posadit a lézt po čtyřech úplně v pohodě. Moje děti chodítko také používaly a neměly ani teď v dospělosti nemají žádné problémy s nohama.
Seriózní sem našla na odkazu firmy KATYBABY: http://www.pressweb.cz/…ko-ano-ci-ne
:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
martina959
16.4.11 12:55

Ahojky, celkem mě polekalo, co tu čtu. My chodítko používáme asi měsíc. Máme to jako alternativní obměnu, když už je synek „unavený“ z podlahy. V chodítku ťape po celých chodidlech. Chlapeček nám ve svých osmi měsících průběžně krásně leze a pomalu se pokouší stavět. Švagrová má zkušenost se svými dětmi, které používaly chodítko a chodily samostatně v osmi a devíti měsících, jsou skroko dospělé a bez pohybových problémů. Tak nevím, ale bojim bojim, abychom nějak neublížili. Je fakt, že je to vedle ohrádky druhé bezpečné místo, když si potřebujete odskočit :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
25324
16.4.11 13:00

Za mě rozhodně NE!
Taky jsem to zvládla bez chodítka,a byla jsem s malým až do večera sama doma.Když jsem si potřebovala odskočit,nechala jsem ho na zemi na dece,a posléze ho nechala,ať sám se plazí,leze,chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
18.4.11 11:33

Chodítko ve kterém je dítě „vloženo“ určitě ne. Vzniká pak např. scholioza (doufám, že jsem to napsala dobře).
Takové to odrážedlo co za nim dítě chodí a jen se o něj opírá myslím ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Barbel
10.11.11 20:12

Dneska jsem s našima řešila stejný problém, chodítko pořídit nebo ne? a když ano, tak jaké…? hledám recenze a narazila jsem na tuhle diskuzi. celou dobu těhotenství a po porodu tvrdím že v žádném případě NE a když už , tak maximálně to jak se o něj opírá. Do dneška. Táta mi položil otázku, když bude mít chodítko, které před sebou tlačí, jak zamezím tomu aby mu to neujelo a nenamlátil si? Na obranu klasického chodítka mi řekli, že normální rodiče v něm dítko nenechají celý den,ale jen na čas nezbytně nutný. My jako malí s bráchou měli klasické. Lezli jsme, po čtyřek, seděli jsme, učili jsme se chodit přirozeně sami a v chodítku jsme byli jen po dobu vaření, kdy máma míchala jídlo na sporáku nebo vyndavala něco z trouby. Klasická chodítka mají jedno bezpečnostní plus a to, že kolem sebe mívají takový rantl, který nedovolí, aby dítko narazilo do nějakého rohu a nebo na sebe něco strhli, jsou sice výš,ale kvůli rantlu nedošáhnou daleko. máma si ho prý v kuchyni nemohla vynachválit a když bylo mimo nebezpečí, vyndala nás z něj. Tak ted nevím. polovina lidí je striktně proti, té druhé je to jedno. Já se začínám přiklánět k té druhé. Všeho z mírou. pokud má dítě kyčle v pořádku a dá se dochodítka až tehty, když se samo pokouší chodit, ne dřív, a dobu jen nezbytně nutnou, nevidím v tom problém.....

• Nahlásit
  • Citovat
441
10.11.11 20:44

s fyzioterapeuty a ortopedy co jsem se setkala byli všichni proti. Nejde ani tak o kyčle jako o nápor na páteř. Většina naší generace co byla v klasickém chodítku má scholiózu. Patřím mezi ně :(
S prvním dítkem jsem přežila bez starého klasického chodítka i ohrákdy. Nyní jsem na druhé dítě na „dobu nezbytně nutnou“ pořídila ohrádku. Dám tam hračky a po dobu vaření se zabaví. Nechápu agrument, že se zabaví v chodítku po dobu vaření. To ho tam chceš dávat i když už bude chodit samostatně?
Dcerka měla odstrkovací chodítko a nikdy ji neujelo. Nesetkala jsem se s nikým kdo by si na to stěžoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama