Cyklosedačka

3321
8.2.06 13:09

Cyklosedačka

Holky potřebuju poradit.Uvažuji o koupi cyklosedačky pro prcka.Na léto na chalupu.Ale chtěla bych něco pohodlného.Pokud máte zkušenost prosím poraďte!!Prcek bude mít v létě 16měsíců a váží teď 11kg.
Děkuji moc za všechny informace.

Gabule a Štěpík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1428
8.2.06 13:37

Ahoj Gabule a ostatní maminky,

taky zrovna uvažujeme o cyklosedačce. Jediné co jsem zatím zjistila, tak prý (podle toho, co mi řekli v obchodě) moc neprodávají sedačky, které mají uchycení na „tyčce“ pod sedlem. Prý si hodně zákazníků stěžovalo, že pak kopou při šlapání dětem do nohou. Ještě existuje přichycení na nosič, do toho asi půjdmeme my. Ve předu dítko vozit nechci - to je ale taky jedna z možností. Dokonce nám nabídli, že na jaře máme přijet a můžeme si sedačku s malým vyzkoušet přímo na kole a pak vybrat. Prodávají myslím značku Polisport - prý to ale zastřešuje Author. Dole jsem přihodila test sedaček, ale tato zrovna neprošla kvůli sponě zádržného systému :roll:
Takže maminky, připojuji se ke Gabule, budu taky ráda za informace a zkušenosti.

http://www.nakole.cz/…/clanek.php3?…

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
8.2.06 15:12

Ahoj,osobní zkušenost nemám,ale švagrová vozila dítě v sedačce Hamax a byla spokojená. Teda mladší na sedačce vepředu a starší na hamaxu vzadu-obě najednou 8O .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
9.2.06 10:21

Ahoj,

nemám teda také žádnou osobní zkušenost, ale o sedačky jsem se už hodně zajímala. Budu volit tu na „tyčkách“ vzadu za sedadlem nad nosičem, kdy se dítě jakoby houpe ve vzduchu, protože jsem četla hodně varování, že když je sedačka přímo na nosiči, tak dítě „schytá“ všechny nárazy rovnou do zad.

Měla jsem vybraný také Hamax, ale nepasuje mi na kolo kvůli uchycení pod sedlem, takže pozor při nákupu - je dobré vše odzkoušet.

Ahoj Mája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
12.2.06 15:49

Ahoj,
my jsme koupili přes detskydum.cz sedačku OK Baby Sirius a musím říct, že se nám v podstatě osvědčila. Pro prcka vyhovuje na 200% - je polstrovaná, prostorná a pohodlná. Jediné, co jsme řešili, bylo právě uchycení na těch ocelových tyčkách (což se ale musí řešit u všech sedaček tohoto typu), protože držák, do kterého se tyče zasunují je na trubce pod sedlem, u které vedou lanka od přehazovačky (přesněji přesmykáče). Z tohoto důvodu jsme nemohli na tu „krabičku“ (držák) nasunout z druhé strany kryt, protože tam vadí právě ta lanka. To ale na funkčnosti vůbec neubere. (Nevím, jestli se to dá z toho popisu pochopit a jestli to někdo řešil jinak, dejte určitě vědět!!!!)

Další věc je polohování sedačky - když se sklopí do polohy více vleže, opěrky na nohy pro dítě se tím posunou více dopředu a to vadí třeba manželovi, který má velké nohy a patama tak naráží do těch opěrek. Takže si musel z pedálů sundat klipsny (které stejně nejsou při jízdě s prckem v sedačce zrovna bezpečné…).

Tomík měl minulé léto něco přes rok (je narozený v červnu), vozili jsme ho tedy vydatně a vždycky byl v sedačce spokojený a i teď se jí dožaduje, takže ho dáváme do ní sednout v bytě, i když je kolo opřené za závěsem :D

Do sedačky přímo na nosiči bych teda nešla z důvodů již zmíněných - veškeré otřesy jdou do zad prcka, u těch druhých sedaček to vstřebávají právě ty pružící tyče.

Cyklistice zdar :lol:

Fifík+Tomík(20m)+fazolka(11tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
12.2.06 17:01

Ahoj Fifíku,

tak přesně ten problém jsme taky řešili a nedořešili, takže sedačka bude až letos na jaře.
Mě v obchodě řekli, že budou muset do toho krytu udělat díru, nebo že mi to tam dají a nebude mi fungovat přehazovačka.
Přesně jsme to neviděla, nemohl bys prosím vyfotit to vaše řešení a dát dofotogalerie třeba pod „výtvory dětiček a rodičů“? Třeba by mi to pomohlo.
My měli vybranou tu Hamax Sleepy, která je hodně podobná té vaší sedačce, akorát trochu levnější, nakonec ale kvůli tomu otvoru co tym chctějí dělat koupíme asi nějakou obyčejnější, kdyby se to nepovedlo, tak ať není po drahé sedačce :-( a i v obchodě mi řekl, že do toho nepůjde, že už to má odzkoušené na těch levných…
Díky moc Mája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
12.2.06 17:14

Ahoj,
nám v obchodě říkali, že některé sedačky už mají úchyt přes lanka vyřešený. Jestli se nepletu, byla to značka " Polisport " . A taky že je lepší přijet tam přímo s kolem, a odskoušet si, jestli to sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
12.2.06 18:27

Ahoj Fifiku,

kolik prosím stála ta vaše sedačka?

Dík Dáša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
12.2.06 20:27

Ahoj,

já už více jak 2 roky používám Hamax Kiss, jsem s ní moc spokojená. Ukotvení je na tyčích (ne přímo na nosiči) a tím je i odpružená. Dcera si to první rok vysloveně užívala, když sedačku rozhoupala. Nejvíc si chválím systém držáku, ze kterého sedačku rychle vyndám a zase vrátím zpět, když nějam jedu sama, tak nemusím mít sedačku stále sebou. A manžel má na kole tady jeden držák, můžemel libovolně přehazovat.

Tak dobře vyberte.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
12.2.06 20:53

Ahoj,
nase sedacka je od Authoru. Je na kostre uprevnena krabicka a do ne se nasunuji tyce. Sedacka se trochu houpe pri narazech takze zada v pohode. Cena je asi 900. Polohovatelny nozky.a Zapinani asi jako nektere autosedacky. Koupili jsme 2 konzole- krabicky, aby nebyla slozita monztaz, kdyz pojedeme s tatou. Tak oba mame konzole a neni problem presunout sedacku behem par vterin. Malemu se to libi a uz si povidame jak buddeme jezdit na zahradu na kole.
Uz se tesime vsichni na jaro a teploucko. :D
Pa Kac+H

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
12.2.06 23:32

Ahoj,

řekněte mi prosím, odkdy jste svoje prcky vozily na kole?
Nám bude v červnu rok a nevím, jestli si už můžeme na léto plánovat nějaké kratší vyjížďky.

Jak je to s dítětem, když v cyklosedačce usne? Neklinká se mu hlava dopředu?

leja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
13.2.06 08:00

Ahoj holky,
já jsem byla domluvená přes ten obchod, že sedačku můžem když tak vrátit nebo vyměnit, mám zkušenosti, že na detskydum.cz vždy vyjdou vstříc. Jinak držáky máme taky na kole oba dva, takže si sedačku můžem vyměňovat, což je super.

Udělám fotku a dám to do galerky, teda aspoň doufám, protože když jsem minule zmenšovala fotky, tak se nám bloknul celý počítač :evil:

Kolik přesně stála, to už nevím, ale pořád jsou na detskydum.cz, tak se tam mrkněte. My jsme ji kupovali najednou i s tím druhým držákem. Jen už nemají tu barevnou kombinaci, co máme my (bude vidět doufám na fotce), chtěli jsme schválně pestrou, ať jsme vidět :D

Jestli se mi podaří dát do galerky ty fotky, tak tady dám vědět.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
13.2.06 08:03

Ještě jedna odpověď :lol:
Tomíka jsme vozili plus mínus od roka, protože začal dost pozdě sedět - až začátkem 9.měsíce :roll:

Když v sedačce usnul, tak to taky šlo, ovšem po rovných cestách. Když jsme najeli do terénu, tak se celý klimbal, což mu ale viditelně nevadilo :lol: Někdo to řeší tak, že otvorem přilby protáhne nějaký pásek a přichytí tak hlavičku prcka k sedačce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
13.2.06 08:50

My máme taky cyklosedačky Hamax Kiss. Obě děti jsme vozili od roku, zezačátku jen hodně krátké výlety, než si zvykne. Trochu je problém s tím, když dítě usne - hlava se mu překlopí dopředu. Přivázat helmu radí hodně lidí, ale nepřijde mi to dost bezpečné v případě pádu. Takže mám jedinou radu (kterou se nám samým nedaří dodržovat): vyjíždět hned PO probuzení dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
13.2.06 13:45

AHoj holky!
Posouvám cyklosedačky nahoru :wink: Tak jsem všechno nafotila a jestli teda budete někdo chtít, napište mi tady nebo do SZ maila a já vám pošlu ty fotky přes email. Radši nebudu pokoušet opět náš počítač, jestli by zmenšování fotek ustál :evil:

Jinak jsem se dívala i na ty sedačky Hamax, připadají mi podobné jako ta naše, jenom mají nižší polstrování a nemají polohovatelnou opěrku zad. Ale v podstatě je to to samé.

Ahoj Fifík+Tomík+fazolka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama