Chodítko vs. Chodítko

212
31.5.17 21:26

Chodítko vs. Chodítko

Ahoj, moje dcera se poprvé postavila u nábytku v 9 měsících a asi před týdnem se postavila ve volném prostoru (13m). Tak jsem přemýšlela jestli jí nekoupit chodítko. Ale všude píšou že jsou škodlivý. Takový to chodítko jak v něm dítko sedí to nechci ale je stejně škodlivý i to odstrkávací? Viz. Fotky

Děkuju za odpovědy a názory :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

497
31.5.17 21:33

Malý měl takové, co je první obrázek, a jak ten s ním řádil..jako dnes ho vidím, jak s tím lítá po bytě, nadšený, tady to za mě naprosto neškodné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 21:33

Pokud se nepletu, je i tohle škodlivé, protože dítě nestojí rovně, ale mírně v předklonu. Nejlépe uděláte, když jí „nebudete pomáhat“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
31.5.17 21:37

@annemarie3 nepomáhám, jenom přemýšlím :) radši se ptám na názory :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
31.5.17 21:38

@pamelka20 podle mě je chodítko zbytečnost, to sedací je vyloženě škodlivé, to druhé méně, ale zase celkem zbytečné, kamarádky syn ho měl a pak chodil hrozně doširoka jak byl zvyklý z toho chodítka, ťapkal jak tučňák :roll: myslím, že je celkem zbytečné dětem takhle pomáhat, až dojdou k tomu, že se odváží do volného prostoru, prostě půjdou… :nevim: do té doby se budou opírat o to co je součástí domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
31.5.17 21:39

Tak to aktivni neni tak skodlive, ale nechodicimu diteti bych ho nedala, protoze neni stabilni a jak se o nej zapre tak se prevrati, syn s nim kolikrat upadnul a to uz sam behal jak drak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
31.5.17 21:42

@lucillee malá se staví volně v prostoru ale vždycky když spadne na zadek tak se začne vztekat že jí nejde stát a chodit :think: bude se muset víc snažit :) děkuju za názor :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
31.5.17 21:42

Ten typ prvniho mala mela a radila s nim neykutecne :mrgreen: ale pouzivala ho az kdyz behala kolem nabytku a opravdu se schylovalo k chuzi. MEli jsme ho ale podedene, sama bych ho mozna nekoupila..je mi lito kazde koruny :P Dokonce nam ho doporucila detska mudr.,ze je urcite lepsi alternativou toho stareho typu, kde se sedi..to totiz nema s chozenim nic spolecneho ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
31.5.17 21:49

@pamelka20 a obchází nábytek nebo zatím ne? Každé dítko na to jde trochu jinak…první syn se pořád plazil, vlastně nikdy ani pořádně nelezl najednou si stoupl, tři týdny obcházel nábytek a pak se prostě postavil ve 12m prostoru a udělal první krok, do týdne už chodil. Druhý zase strašně brzy lezl po čtyřech a v 9m si stoupl a někdy v 10m už stál sám v prostoru, ale obcházel nábytek a venku prostě chtěl lézt po čtyřech :roll: :roll: nechtěl ani za ruku jít, takže na procházkách někdy chodil jak pes :lol: ale v 15m začal sám od sebe chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
31.5.17 21:58

Nevim, zda je to prvni skodlive (spis asi skodlive bude, zapojuji se nespravne svalove skupiny). Nicmene syn si takove choditko udelal ze vseho, co nasel - tatrovky, krabice na hracky, jidelni zidlicky…takze i kdyz ho nekoupis, dite si neco najde, co bude na chozeni pouzivat. Tudiz tim podle me nic moc zkazit nemuzes, pokud nemas dite, ktere jiz nyni potrebuje rehabilitaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
31.5.17 22:24

@Limi123 Mám stejnou zkušenost. Nejoblíbenější „chodítko“ je batoh a dětské stupátko.

Příspěvek upraven 01.06.17 v 08:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 22:37

Máme doma obě. V tom sedicim chodítku občas dcera byla, myslím, ze pokud v něm nebude dítě půl dne, tak se to dá přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19162
1.6.17 22:29

@pamelka20 První dítě si udělalo chodítko ze židle, druhé se naučilo chodit i bez židle (párkrátzkoušela tlačit bednu na hračky, ale došlo jí, že je to dost nepohodlné, chodit ohnutá).
Takže bych si ušetřila peníze na něco potřebnějšího a nechla dítěti prostor pro případnou kreativity.

Btw, v poslední době jsem viděla pár dětí, jejichž rodiče na ně strašně spěchají s chozením a moc pěkný pohled to nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
212
4.6.17 22:40

@lucillee jojo už nějakou dobu chodí kolem nábytku teď se začala postavovat ve volném prostoru bez držení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama