Cholesterol a vysoký tlak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kaven
Kecalka 135 příspěvků 14.01.19 17:52
Cholesterol a vysoky tlak

Dobry den, zajima me, zda ma nekdo vyssi tlak, bere na nej leky a zaroven ma vysoky cholesterol? Cca hodnota okolo 7. Do lipidove poradny jsem objednana v unoru. Novy obvodni lekar mi rekl, ze dle karty ho mam takovy minimalne 10let a nikdo me nikam nikdy neposlal.. co ctu na netu, docela jsem vyplasene z mrtvice a infarktu :,(. Dekuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 14.01.19 18:08

A jaký je tvůj jídelníček? Stravujes se zdravěji? Máš dostatek pohybu?

Russet
Extra třída :D 14048 příspěvků 14.01.19 18:09
@kaven píše:
Dobry den, zajima me, zda ma nekdo vyssi tlak, bere na nej leky a zaroven ma vysoky cholesterol? Cca hodnota okolo 7. Do lipidove poradny jsem objednana v unoru. Novy obvodni lekar mi rekl, ze dle karty ho mam takovy minimalne 10let a nikdo me nikam nikdy neposlal.. co ctu na netu, docela jsem vyplasene z mrtvice a infarktu :,(. Dekuju

Prášky na tlak snad bereš. Zařadila bych pohyb a více zeleniny.

kaven
Kecalka 135 příspěvků 14.01.19 18:12

@Russet ano beru, jiz nekolikate, stale ho mam vyssi.

kaven
Kecalka 135 příspěvků 14.01.19 18:14

@MarketinkaKo­pretinka prave mi tam dnes napsali familiarni hypercholeste­rolemie, tak mam strach, ze to nicim nesnizim:(. Diky

Proto02
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 14.01.19 18:22
@kaven píše:
@Russet ano beru, jiz nekolikate, stale ho mam vyssi.

No podívej, měla jsi vysoký tlak, proto bereš léky. Pokud ho máš stále vyšší, je potřeba upravit dávkování, nebo změnit medikaci. Léky na tlak se berou proto, aby nebyl vysoký, má být normální. Co se týká cholesterolu, ten mám na té hodnotě taky, ale Dr. mi řekl, že ty hodnoty jsou dvě - a že ta druhá hodnota mi to srovnává a že není třeba to řešit. Takže uvidíš co ti řeknou v poradně, ale člověk nemusí za každou cenu všechno řešit léky kvůli zvýšeným hodnotám.

Prtulak
Kecalka 431 příspěvků 14.01.19 18:23

@kaven no tím, že budeš číst hrůzy na internetu budeš ve stresu a tlak ti stoupne o to víc a bude víc nebezpečný. Prostě se začni zdravě pohybovat, stravovat, někdy cholesterol zvyšují i léky na úplně jiná onemocnění. Pro jistotu se nauč jak vypadají první příznaky infarktu a mrtvice a at to ví i lidé i v tvém okolí, ale jinak se snaž být šťastný člověk…to se říká,.co? :roll: ;) prostě víš o tom, snaž se to řešit, ale nestresuj se. :srdce:

kaven
Kecalka 135 příspěvků 14.01.19 18:26

@Proto02 pani doktorka mi dnes rekla, ze k ni do poradny nepatrim, ze spadam do rizikovejsi a leky dostanu v podobe nejakeho pera. Dekuju

kaven
Kecalka 135 příspěvků 14.01.19 18:27

@Prtulak dekuju :srdce:

kaven
Kecalka 135 příspěvků 14.01.19 18:28

@Proto02 a ten “hodny” cholesterol mam 1,62

Pajusinka
Povídálka 38 příspěvků 15.01.19 16:44

Ahoj, předpokládám že hodnota kolem 7 je celkový cholesterol. Psala jsi že „hodný“ cholesterol tj. HDL máš 1,62. Kolik máš LDL? To je ten „zlý“ cholesterol. Nevím, kolik Ti je, ale předpokládám že budeš celkem mladá, hodnoty celk. cholesterolu kolem 7 jsou u mladé ženy už celkem vysoké. Nechci Tě vůbec strašit. Jen tím chci říct, že je vhodné se snažit o jejich snížení. Základem je pravidelný pohyb (ale fakt pravidelný), jídelníček a taky NEKOUŘIT. Jinak jsou na to léky, jmenují se statiny, ty snižují cholesterol. Existují i tablety které mají v sobě léky na tlak + cholesterol dohromady, abys nemusela brát 2 tablety. Neboj, má to hodně lidí a dá se to řešit, ale často se na to kašle a to je škoda.

kaven
Kecalka 135 příspěvků 15.01.19 17:51

@Pajusinka ten zly mam neco lehce pod 5:(. Pry mi daji leky v peru, ze si budu pichat. Nekourim, alkohol nepiju a je mi 37.

Pajusinka
Povídálka 38 příspěvků 15.01.19 18:12

To už je dost. Jsi mladá, je dobře že se to bude léčit. Obvykle se dávají tabletky, ale neznám Tvoji anamnézu, je možné že je z nějakého důvodu užívat nemůžeš. Injekční léky jsou novinka (tuším 2 roky na trhu) a ve studiích vychází výborně. Smím se zeptat, na základě čeho máš diagnózu familiární hypercholeste­rolémie? Jestli Ti to teda řekli :lol: To je totiž geneticky podmíněné onemocnění, je dobře že se to u Tebe řeší, ono to má fakt velký vliv na infarkty, mrtvice atd.. ale neboj, dnešní léky umí hodně, jen si hlídej váhu a nekašli na kontroly u doktora :kytka:

kaven
Kecalka 135 příspěvků 15.01.19 18:15

@Pajusinka z tatkovy strany maji cholesterol vysoky vsichni. Nicmene byvala obvodni se mnou nic nedelala a ja ho mam dle papiru vysoky minimalne 10let. Zitra jedu na odbery, a 11.2. jdu k pani doktorce, ktera mi nastavi lecbu. Neumis si predstavit, jak silene se ted bojim, aby me do te doby nekleplo :,( . A dekuju

Pajusinka
Povídálka 38 příspěvků 15.01.19 18:21

Neboooj! Jsi mlaďounká! To nefunguje tak, že by samotný cholesterol ucpal cévu a měla jsi teď hned mrtvici! Jde o to, že pokud je zvýšený dlouhodobě, ukládá se na stěny cév, kterou zužuje a tím zhoršuje prokrvení orgánů (v ohrožení jsou zejm. srdce a mozek) až se pak jednou ta céva ucpe úplně. Takoví lidé pak mají mrvičky a infarkty v relativně mladém věku - plácnu třeba 55-60 let. To je naopak dobře, že jdeš na odběry a nastaví Ti správnou léčbu. Ničeho se neboj, nejdůležitější je, že se to řeší, je to pro Tebe prevence na dlouhá léta do budoucna. A já vím že se to všude píše a bere se to jako klišé, ale opravdu tělu hodně pomáhá pravidelně se hýbat. To bude dobrý, nestresuj se zbytečně :srdce: Věř mi, trošku tomu rozumím..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >