Chov potkanků :)

188
16.7.13 22:29

Chov potkanků :)

Chtěla bych se zeptat, chováte někdo potkánky? já momentálně poprvé pářím samičku s mým samcem. Jsou tam spolu už zítra týden, nechám je spolu 10 dní, jak se uvádí všude. ALE. Přijmou mi je pak ostatní do skupiny zpět? a co po těch 10 dnech? Mám je vrátit ke svým skupinám, nebo je mám nechat pospolu, nebo samičku samotnou - nebude se trápit?! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10862
16.7.13 22:34

Zkus se poradit na http://www.potkani-forum.cz/
Jsou tam bezva lidi, co potkanům rozumí.
Sama jsem teda potkany měla, ale jen jako mazlíčky, nemnožila jsem, takže toto fakt netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
16.7.13 22:39

To se rozmnozi mezi sebou hned. Nijak bych je neoddelovala. Hadum je jedno jestli se krizi otec s dcerou a pod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Janulena
16.7.13 22:50

janka54 nepřihlášená

@MiskaKosa já je nemám pro hady! a navíc jsi nepochopila moji otázku - momentálně mám spolu samičku a samečka, chci vědět, zda je mám vrátit k původní skupince - holku k holkám, kluka ke klukům, nebo je nechat po hromadě než ona porodí - pár dní před porodem ho oddělat, nebo ho oddělat hned po ukončení 10 dnů a JI tam nechat samotnou ještě dalších min, 10 dní, aby si v klidu porodila - může strádat, když bude sama. BOJIM SE, aby je přijali zase zpět do skupiny, až bude mít odrodíno a on „oplodněno“.. Rozumíme si? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Nepř. muv
17.7.13 00:56

Samce odděl, mohl by pak mimina sežrat, samici nech s miminy samotnou a až odrostou vrat ji zpět ke skupině. Někdo nechává samice pohromadě ale ta co má zrovna mladý pak nemá klid který potřebuje.
Tedy alespoň u mě a u známích který chovaly to tak chodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
2262
17.7.13 07:38
@Janulena píše:
@MiskaKosa já je nemám pro hady! a navíc jsi nepochopila moji otázku - momentálně mám spolu samičku a samečka, chci vědět, zda je mám vrátit k původní skupince - holku k holkám, kluka ke klukům, nebo je nechat po hromadě než ona porodí - pár dní před porodem ho oddělat, nebo ho oddělat hned po ukončení 10 dnů a JI tam nechat samotnou ještě dalších min, 10 dní, aby si v klidu porodila - může strádat, když bude sama. BOJIM SE, aby je přijali zase zpět do skupiny, až bude mít odrodíno a on „oplodněno“.. Rozumíme si? ;)

Vrátila bych je oba :-) Kamarádka má taky potkany, ty bezsrstý a nikdy je nedává zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
188
17.7.13 21:06
@Nepř. muv píše:
Samce odděl, mohl by pak mimina sežrat, samici nech s miminy samotnou a až odrostou vrat ji zpět ke skupině. Někdo nechává samice pohromadě ale ta co má zrovna mladý pak nemá klid který potřebuje.
Tedy alespoň u mě a u známích který chovaly to tak chodilo.

děkuju! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama