Pes snědl Ibalgin a tablety na průjem

Anonymní
16.7.13 14:03

pes a ibalgin

Ahoj holky potrebuji radu nas 8mi mesicni labrador se dostal na tablety a sezral cca 7 ibalginu a 6 tablet na prujem :,( nevim jak se na to dostal byla jsem s malou u lekare a kdyz se vratila uz to bylo vsechno davame z dosahu kvuli male ale on se k tomu s tejne dostal. zkuseni pejskari prosim radu muze se mu neco stat? ma cca 20kg veterinare uz jsem volala prijede do cca hodky ja jsem totiz nepojizdna

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22874
16.7.13 14:09

A veterinář ti nic neřekl, než dojede? ten ti asi beztak poradí víc než my tady… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9959
16.7.13 14:11

Řekla bych ti ať ho donutíš zvracet ale pokud je veterinář na cestě tak prostě čekej.. ;) Hodně štěstí ať mu nic není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 14:12

@Mar__tanka1983 poradil vyvolat zvraceni coz jsem udelala ale je to uz delsi doba a jestli to sezral hned jak jsme odesli tak je to tak hodina a trictvrte

• Nahlásit
  • Citovat
4132
16.7.13 14:15

Pokud jste už vyvolávali zvracení, tak nezbývá než čekat na veterináře, jestli něco neporadí on. Ale myslím, že by to pesan mohl při troše štěstí zvládnout, držím palce :kytka:.

Příspěvek upraven 16.07.13 v 14:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4162
16.7.13 14:20

Vyvolat to zvracení, což jsi udělala a už nic víc. Neboj pejsánek to zvládne. Náš pes když byl malinké štěňátko snědl Difnbachii či jak se to píše a ta je jedovatá. Až ráno jsme to zjistili. Všude nablinkáno. Pocit na zvracení měl asi ještě týden. Ale jinak byl úplně v pohodě.
A to je fakt jednovatá rostlina a našemu psovi mohlo být tak půl roku. A dala to. Tělo si dokáže poradit.
Těch ibalginů bych se nijak nebála a tablet na průjem taky ne. Pokud jsou proti průjmu, tak bych mu dávala mastné jídlo a pokud jsou na průjem, tak bych do vody rozmačkala černé uhlí a nechala to psa vypít. Neboj, vypije to. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
16.7.13 14:22

Můj pes (4 mesíční štěňátko) mi sežral celé platíčko antikoncepce. Vím, že to není to samé co ibalgin, ale vůbec nic mu z toho nebylo. Tak držím palce, ať to dobře dopadne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
16.7.13 14:38

Moc držím palce, ať je pesan v pořádku a ty bez nervů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9959
16.7.13 14:56

Hlavně napiš jak to vypadá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1048
16.7.13 15:17
@Anonymní píše:
Ahoj holky potrebuji radu nas 8mi mesicni labrador se dostal na tablety a sezral cca 7 ibalginu a 6 tablet na prujem :,( nevim jak se na to dostal byla jsem s malou u lekare a kdyz se vratila uz to bylo vsechno davame z dosahu kvuli male ale on se k tomu s tejne dostal. zkuseni pejskari prosim radu muze se mu neco stat? ma cca 20kg veterinare uz jsem volala prijede do cca hodky ja jsem totiz nepojizdna

držím tvému pejskovi palce, tohle je velká dávka, snad mu stihnou žaludek vypumpovat včas než se něco stane :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35644
16.7.13 21:08

Ty jop covece asi te ted vydesim, ale ja naivne poradila segre dat psovi ibalgin na bolavy klouby (protoze dostaval nejaky desne drahy leky od veta) a on pak cural krev a segra se pak nekde dozvedela, ze psi tohle vubec nesmi. A to byl pes tak 50 kilo. Dopadlo to teda dobre. Vubec mi nedoslo, ze psi maji metabolismus jinej, jsem koza. Ja bych urcite jela na veterinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
16.7.13 22:05

Já bych se ibalginu bála, šest tablet je dost a psiska to opravdu často odskáčou zánětem žaludku, selháním ledvin..a udivuje mě, že tolik lidí to psovi dá (kdyby psi byli jako lidi, nemuseli by být veti). psovi nic být nemusí, ale může taky lehce pojít..snad to bude silný jedinec.
jen opakování, cpát psa ibáčem a kočku třeba paralenem, tak to je opravdu zločin proti tomu tvorovi. jsou potřeba veterinární, úplně jiná, antiflogistika.
to je lepší dát meloxikam (Movalis, Metacam..), lidi to berou na bolest pohybovýho aparátu hlavně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
17.7.13 10:01

Tak snad to dopadlo dobre :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
17.7.13 14:53

Zakladatelko jak to vypadá? Žije pejsek? Doufám, že to zvládá :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3423
31.7.15 12:58

Holky, obnovuju diskuzi. Ted jsem zjistila, ze mi cuba (6 mesicu, cca 3 kg) rozhryzala platicko HA. Sezrala teda jen jeden prasek, ale i tak nevim, jestli ji to muze neco udelat? Kor kdyz je takhle malicka. Uz mi to jednou udelala, sezrala teda jen posledni ctyri placeba, od ty doby to davam do supliku, ale asi jsem se zapomnela :zed: Mi ta mrcha pozira vsechno na co prijde.

Diky za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama