Starý labrador

60
13.7.13 17:18

Starý labrador

Dámy a pánové, máte někdo zkušenosti se staršími labradory? Našemu bude devět let a poslední tři měsíce se opakují problémy s chůzí, nasadila jsem Ibalgin, jenže kamarád lékař mi řekl, že při dlouhodobém užívání hrozí vnitřní krvácení :( Koupila jsem želatinu, na gauč je zvedaný zásadně pomocí deky, už nevím, co víc… Navíc jak nedávno byla ta vedra, měl problémy s dýcháním. Veterinář mi řekl, že to je zkrátka starý pes a labrouši na to trpí standardně. V zimě byl úplně v pořádku, proběhali jsme hodiny v lese, to jsem umírala spíš já, pejskovi mráz očividně nevadil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24799
13.7.13 17:20

Na klouby je výborný Aptus Apto-flex. Můžete ho zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
13.7.13 17:24

A na nějakém vyšetření jste byli, aby se určila přesnější příčina než „je to starý pes“? Bohužel je pravda, že větší plemena ke stáru opravdu trpí na různé onemocnění pohybového aparátu.
Ta želatina je dobrý nápad, ještě mě napadá, nemá nedváhu? Ta může problém s klouby zhoršovat, protože jsou víc zatížené.
Moji prarodiče kdysi měli ovčáka, zobali s babičkou brufen společně a když už to s ním bylo moc blbé, tak ho nechali uspat, aby se zbytečně netrápil :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7220
13.7.13 17:26

Zas tak starý mi nepřipadá. Náš se dožil 14ti a i tady v okolí jsou labradoři starší 10ti let a ještě jsou fit.
Ale asi by to chtělo prohlídku u veterináře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 17:35

Nadváhu nemá, 37 kilo, naopak si všichni myslí, že je ještě štěně. Narkóze ho nechci podrobovat, je to moc velká zátěž. Třeba mu jen nesvědčí to dusno, v zimě byl v takové kondici, že jsem za ním klouzala hlava - nehlava :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 17:36

Díky za radu :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 17:41
@Levandulina píše:
Zas tak starý mi nepřipadá. Náš se dožil 14ti a i tady v okolí jsou labradoři starší 10ti let a ještě jsou fit.

Levandulino, jenže první je kontrola dysplazie na rentgenu, rodiče byli podle papírů OK, nadváhu nemá, tak proč riskovat. Někdy mi připadá jako simulant, šli jsme do lesa, kulhal jak válečný invalida a pak najednou našel cizí balónek a ejhle, bylo po problému, vyzýval mě, abych aportovala. Nudou netrpí, jsem doma a věnuji se mu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 17:46
@Levandulina píše:

To je krásný věk!!! Nám v 10 letech ochrnul novofoundlanďák na všechny 4 čtyři packy, přesto jsem nepoučitelná a pořizuji si příbuzná plemena…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
13.7.13 17:52

V žádném případ psovi žádný Ibalgin ani jiné lidské léky proti bolesti nepatří, to se rovná „sebe“vraždě!!! Zhoršené dýchání v horku může poukazovat na nemocné srdce. Kdyžtak se později rozepíšu víc, teď jsem na mobilu jenom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7220
13.7.13 17:54
@DanielaSna píše:
To je krásný věk!!! Nám v 10 letech ochrnul novofoundlanďák na všechny 4 čtyři packy, přesto jsem nepoučitelná a pořizuji si příbuzná plemena…

Nojo, člověk ví, jak jsou zlatí, tak si pořídí dalšího stejného, nebo podobného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 18:04
@Avocadka píše:
V žádném případ psovi žádný Ibalgin ani jiné lidské léky proti bolesti nepatří, to se rovná „sebe“vraždě!!! Zhoršené dýchání v horku může poukazovat na nemocné srdce. Kdyžtak se později rozepíšu víc, teď jsem na mobilu jenom.

Díky, Avocadko, pořád doufám, že to je jen to podivné počasí, jsem alergik a stále mám problémy, i když pro mě by mělo být po sezóně. V Praze je hnusně, chvíli skoro 40°C a pak ochlazení na 20, to by asi neudělalo dobře nikomu. Neustále mu ochlazuji čumáček a tlapky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 18:06
@Levandulina píše:
Nojo, člověk ví, jak jsou zlatí, tak si pořídí dalšího stejného, nebo podobného…

Asi tak… A za 10 let se trápíme znovu :,( Tohle jsou prostě nejhodnější psi!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 18:16

http://www.blesk.cz/…-v-mori.html

Co to sakra je? Čekám, až bude čas pejskovi vyměnit mrazící sáček, ale takovou srandu jsem nečekala :D Zevlování na netu evidentně přispívá lepší náladě :mrgreen: To není možné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
13.7.13 18:48

@DanielaSna Ahojky, mám zl. retrívřici a už má 13let a 3měsíce. Problémy s chůzí a podlamování zadních nohou má asi 2roky, tak užívá Alavis a k tomu Trocoxil a zatím to zvládá, ale na procházky už nemůže, je ráda, když je na zahradě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
13.7.13 18:53
@kanka80 píše:
@DanielaSna Ahojky, mám zl. retrívřici a už má 13let a 3měsíce. Problémy s chůzí a podlamování zadních nohou má asi 2roky, tak užívá Alavis a k tomu Trocoxil a zatím to zvládá, ale na procházky už nemůže, je ráda, když je na zahradě :kytka:

Ahoj Kanko80, zkusíme všechno, aspoň že se ta tvoje holka drží tak dlouho :srdce: U těchto plemen se uvádí tak 10-12 let :,( My procházky dáme, ale nesmí být tak hnusné léto jako teď… I když v těch čtyřicítkách to bylo pár kroků, odpočinek, zase pár kroků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama