Chov želvičky

81
28.12.20 17:19

Chov želvičky

Ahojte :D, chtěla bych poradit od někoho zkušeného. Chtěla bych si pořídit suchozemskou želvu, nějakou malou, která se může chovat jen vevnitř a zároveň nebude trpět. Kolik je tak asi pořizovací cena všech potřebných věcí pro želvičku? A je něco důležitého, co bych měla vědět, kromě toho, co jsem nastudovala na internetu? Budu moc ráda za vaše zkušenosti, děkuji :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8907
28.12.20 17:57

Ahoj, želvy jsou skvělé, jen jsou náročnější, než jsem si dřív myslela. Pro všechny druhy je letní výběh hodně dobrý, často to lidé řeší aspoň výběhem na balkóně.

My máme želvy uhlířské, ale ty zrovna vyrostou hodně. Jejich výhoda je, že nezimují, takže si je užíváme celý rok. Taky mají v přírodě poměrně bohatý jídelníček, tak jim i doma můžeme přilepšit i jiné dobroty, než obvyklé seno nebo listy pampelišek, jetele…

Nejvíc informací jsem postupně nasbírala na facebooku v této skupince:

Želva suchozemská (hobby)
https://www.facebook.com/…310663930126

Hezky sepsané informace jsou tady:
https://zelvybrno.cz/…o-chovatele/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3229
28.12.20 17:58

Pokud máš facebook podívej se tam na skupinu „želva suchozemská“ je tam dost zkušených chovatelů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8907
28.12.20 17:58

Je toho hodně, co by člověk měl vědět a dodržovat, aby se želvičce dařilo opravdu dobře. Nebudu vypisovat, co je na tom odkaze, ale cokoliv dalšího tě napadne, ptej se, pokud budu vědět, ráda odpovím. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
28.12.20 18:10

@azaleila Děkuju, podívám se ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
28.12.20 18:13

@Titty Bohužel nemám možnost, mít želvičku venku ani na balkoně, ale přijdou mi úžasné zvířátka :srdce:. Za odkazy děkuju, určitě to všechno nastuduju :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.12.20 18:15

Hlavně se dožívají aspoň 60 let, takže dobře rozmyslet jestli se o ni budeš chtit starat tak dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8907
28.12.20 18:18

@Jméno K jsou úžasné! :srdce: My jsme si původně přivezli domů jednu, ale už máme tři. A ta nejstarší ty dvě malé občas šikanuje, tak je možná lepší vzít rovnou třeba dvě, ať jsou stejně velké.
I když některé druhy jsou více samotářské, ty uhlířky jsou hodně společenské. A nebývají agresivní - tedy ne natolik, aby si ubližovaly. To už jiných druhů může být problém, když dospějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
28.12.20 18:33

@Lith to je na nich jedna z krásných věcí, určitě s tím počítám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
28.12.20 18:38

@Titty já jsem přemýšlela spíš o jedné, ale nikdy nevíme, jak to dopadne a třeba budu mít taky 3 :lol: :mrgreen:. Přemýšlela jsem o želvě zelenavé, nebo možná i nějakou menší, ještě to nemam rozhodnutého 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.12.20 18:44

Tak to je dobře, ja si v puberte pořídila želvu uhlirskou, hodně vyrostla a když jsem se po střední odstěhovala, rozhodla jsem se ji pro její blaho prodat. Ale měla jsem štěstí na kupce, prijel tak nadšený mladý muž, hned jsem věděla, že bude v dobrých rukách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
28.12.20 18:52

@Lith Já jsem velký milovník zvířátek, mám ale jen jednu čivava, právě proto, aby měla všechno, co potřebujete a ještě něco navíc :lol: a taky abych na ní měla hodně času. Říkala jsem si už delší dobu, že bych si želvičku pořídila, ale chci být na to připravena ve všech směrech, aby se měla dobře :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
28.12.20 18:53

Asi bych si pořízení želvy ještě rozmyslela…pokud nemáte možnost venkovního výběhu. Přijde mi to celkem škoda, vzhledem k tomu, že se většina želv dožívá 60-100 let (dle druhu).
Pokud se i tak pro želvu rozhodnete, tak to chce opravdu dostatečně velké terárium a hodně nastudovat. Každý druh vyžaduje trochu jiné podmínky a je to zvíře na celý život.
Jinak mám želvu stepní, nedorůstají takové velikosti jako uhlířské, ale má venkovní výběh od jara do podzimu (podle počasí). Zimovat není úplná nutnost, ale je to dobré, aby želva nestrádala pak v teplých měsících. Což je tedy další věc…mít prostor pro zazimování… vhodný sklep, malá lednice atd., ale na takovém místě, abyste mohli želvu pravidelně kontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
28.12.20 19:03

@Zijposvem Jak už jsem psala víš, tak o koupi želvičky přemýšlíme už nějakou dobu, ale nebyla vhodná situace. Ale teď bydlíme ve větším bytě, kde by bylo místo i na velké terárium. Za pár let by jsme chtěli domeček se zahrádkou, takže by nebyla celý život jen v teráriu, ale ze začátku pár let asi ano. Chtěla jsem ji pořídit někdy v průběhu roku (ne za týden :mrgreen: ). Nechci čekat úplně než si pořídíme baráček, protože to taky bude trošku trvat :lol: a chtěla bych mít želvičku, co nejdýl :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
28.12.20 19:14

Venkovní výběh můžete vytvořit i na balkoně, pokud máte dost prostorný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu