Kocourek, zlomená pánev

• Fotoalbum (7)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.12.20 20:15

Kocourek, zlomená pánev

Ahoj, mám takovou otázku jelikož si nedokážu vysvětlit jak se to mohlo stát… může si kocour zlomit pánev v domácnosti? Mám dva kocoury a jednu kočku.. vychází spolu velmi dobře, ven nechodí, jsou jen doma. Jednoho dne jsem přišla domů a už mi bylo divný, že mě jeden kocour nevítal, ležel v kuchyni pod lavicí a ani se nehnul, snažila jsem se ho postavit, ale nemohl chodit. Na vet. zjistili, že má zlomenou pánev, ale doktor si nedokáže vysvětlit jak se to mohlo stát když je jen doma. Nic na něj spadnout nemohlo, ale musela to být strašná šlupka, jinak by se to nestalo, upozorňuji, že jsem byla pryč asi hodinu… nechápu a nerozumím tomu, jsem z toho špatná. Kocourka je mi hrozně líto, jen pláče a leží a já ho furt chodím kontrolovat jestli vůbec dýchá :,( stalo se to někomu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21663
26.12.20 20:17

No byl doma někdo, kdo mu mohl nějak ublížit? Většinou má takové věci na svědomí člověk, pokud kocour neskákal z okna z nějakého vysokého patra, nebo ho nepřejelo auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12449
26.12.20 20:21

Tak otázka je, v jakém zdravotním stavu kocour celkově je. Nám si 11 letý pes - oříšek, zlomil pánev jen při skoku z cca 40cm na beton. Měl už těžkou osteoporózu. Taky nám veterinář řekl, že se to často nestává. A fakt není něco, co na něj mohlo spadnout? Kočky se často i zraněné dokážou vyškrávat odevšad :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.12.20 20:23

@Ou přítel odcházel asi půl hodiny po mě, ale tohle by snad neudělal tomu nevěřím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.12.20 20:25

@Aduš8 kocourek je jinak zdravý, nejsou mu ani dva roky.. a nic spadlého nebylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34528
26.12.20 20:34

@Drobek999 no záhady se obvykle nestávají, takže mu to musel udělat přítel, asi ho kocourek naštval a on ho něčím tééda hodně moc praštil nebo na něho něco hodil, nebo ho nakopl, sám si to dvouletý kocour fakt neudělal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6231
26.12.20 20:35

Pánev nevím, ale nohu klidně, stačí špatně doskočit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.12.20 20:40

@stinga no já fakt netuším, nedokážu si představit, že by to přítel udělal, ale zároveň nevím jak by si to kocourek udělal sám…
Když jsem přítelovi volala co se stalo a ať jde rychle domů, byl z toho stejně špatnej jako já…
Jasně, že jsem se ho i ptala jestli o tom nic neví a až se skoro urazil, že ho vůbec podezřívám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
26.12.20 20:41

Moc mě to mrzí a doufám, že rekonvalescence kocourka bude probíhat v pořádku.. :hug: zeptejte se přítele jestli neví co se stalo, a pokud ne, tak přemýšlejte kam mohl kocourek vylézt a spadnout :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34528
26.12.20 20:47

@Arkedona kočky nepadají na záda, ale na nohy, kdyby hodně blbě spadnul, může mít zlomenou nohu, ale nikdy ne pánev - to by musel být nějaký hodně starý kocour s osteoporózou, u dvouletého nesmysl, musela být použita hodně hrubá síla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34528
26.12.20 20:48

@Drobek999 no urazil - neurazil, je to nejpravděpodobnější důvod úrazu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34528
26.12.20 20:49
@Ou píše:
No byl doma někdo, kdo mu mohl nějak ublížit? Většinou má takové věci na svědomí člověk, pokud kocour neskákal z okna z nějakého vysokého patra, nebo ho nepřejelo auto.

no přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
26.12.20 20:52

@stinga myslím, že jako veterinární asistentka vím jak padá kočka :lol: navíc neříkáte pravdu. To, že kočky padají na nohy je blud rozšířený mezi lidmi. Pokud nemá dostatek času na otočení ve vzduchu, může se klidně stát, že sebou svihne na bok a zlomí si pánev. Divila by jste se, kolik takových případů bylo když jsem byla týden na klinice na praxi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.12.20 20:53

@stinga jenže on mi samozřejmě bude tvrdit, že o ničem neví… a že mu je kocourka taky strašně líto, že by na něj nesahnul.. ale já si také nedokážu vysvětlit jak jinak by se to mohlo stát :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.12.20 20:55

@Arkedona a nevíte jestli by se to mohlo stát i tím, že se třeba někde šprajcnul?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat