Chování okolí k těhotným ženám

25.7.19 20:30

Chování k těhotným

Hezký večer všem, chtěla jsem se vás tak pro zajímavost zeptat, jak se chováte k těhotným, postiženym, starým lidem, upřímně klidně pod anonymem :D Jsem v půlce těhotenství a už je to na mě dost znát. Nečekám nějaké extra ohledy od spoluobčanů, a ani bych teda neřekla, že jsem extrémně přecitlivěla, ale mám dojem, že ta ignorace lidi okolo je mnohem větší, než když jsem před lety čekala první dítě. Dneska na poště, vedro k padnuti a fronta pomalu až ven, všechno sezení obsazené, nikoho nenapadlo, se mě třeba zeptat, jestli si nechci sednout. V obchodě mě normálně predbehnul chlap s plným vozíkem a ja měla jen košík s pečivem, a ano určitě si všiml, o místo v MHD jsem si musela říct a v dětském obchodě, kde mají na pokladnách cedule, že těhotné mají přednost mě vyzvala sama prodavačka, ale ty vražedné pohledy od dvou zcela jistě taky maminek možná babiček mě zasekly na místě a řekla jsem, že raději počkám, když vidím tu ochotu dam přede mnou. A mohla bych pokračovat, to jsem jen jmenovala pár příkladů, já to přežiju, neupozorňuji na své těhotenství, když nemůžu vydržet, slušně poprosím, zda by mě někdo nepustil sednout apod. Nicméně jsem strašně překvapená, těhotné jsem běžně pouštěla ve frontě a když se někdo tvářil kysele, ještě jsem dodala, že to snad nikomu nevadí, ani by mě nenapadlo se nezvednout v MHD a nezeptat se těhotne nebo starších lidí, jestli se nechtějí posadit…
Jen mě zajímají vaše zkušenosti, každý dělá, že můj pupek nevidí a všímá si jen sám sebe. Mám to relativně za pár, nebude to dlouho trvat a stejně budu doma, ale jsem z lidí trochu zaražená. Vidím to jen já, že lidem čím dál víc chybí ta elementární lidská slušnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7673
25.7.19 20:33

Chovám se ke všem stejně(slušně). Nechovam se líp k někomu jen proto, že je těhotný nebo starý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8066
25.7.19 20:35
@Mamazkoncesveta píše:
Hezký večer všem, chtěla jsem se vás tak pro zajímavost zeptat, jak se chováte k těhotným, postiženym, starým lidem, upřímně klidně pod anonymem :D Jsem v půlce těhotenství a už je to na mě dost znát. Nečekám nějaké extra ohledy od spoluobčanů, a ani bych teda neřekla, že jsem extrémně přecitlivěla, ale mám dojem, že ta ignorace lidi okolo je mnohem větší, než když jsem před lety čekala první dítě. Dneska na poště, vedro k padnuti a fronta pomalu až ven, všechno sezení obsazené, nikoho nenapadlo, se mě třeba zeptat, jestli si nechci sednout. V obchodě mě normálně predbehnul chlap s plným vozíkem a ja měla jen košík s pečivem, a ano určitě si všiml, o místo v MHD jsem si musela říct a v dětském obchodě, kde mají na pokladnách cedule, že těhotné mají přednost mě vyzvala sama prodavačka, ale ty vražedné pohledy od dvou zcela jistě taky maminek možná babiček mě zasekly na místě a řekla jsem, že raději počkám, když vidím tu ochotu dam přede mnou. A mohla bych pokračovat, to jsem jen jmenovala pár příkladů, já to přežiju, neupozorňuji na své těhotenství, když nemůžu vydržet, slušně poprosím, zda by mě někdo nepustil sednout apod. Nicméně jsem strašně překvapená, těhotné jsem běžně pouštěla ve frontě a když se někdo tvářil kysele, ještě jsem dodala, že to snad nikomu nevadí, ani by mě nenapadlo se nezvednout v MHD a nezeptat se těhotne nebo starších lidí, jestli se nechtějí posadit…
Jen mě zajímají vaše zkušenosti, každý dělá, že můj pupek nevidí a všímá si jen sám sebe. Mám to relativně za pár, nebude to dlouho trvat a stejně budu doma, ale jsem z lidí trochu zaražená. Vidím to jen já, že lidem čím dál víc chybí ta elementární lidská slušnost?

Neprožívej se tak :roll: Těhotenství není nemoc.
Já jsem to takto teda vůbec nebrala. A ani jsem to po nikom nevyžadovala.
Postižené a důchodce bych samozřejmě pustila sednou, poř před sebe. Ale u těhotné nevím no. Ono kolikrát poznat těhotnou a jen tlustou, je umění :mrgreen:

A že každý dělá, že tvůj pupek nevidí? A co jako? :mrgreen: na jednu stranu, co jim je do tvého pupku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4800
25.7.19 20:37

Zenskym koukam na zadek a na prsa. Na pupek jim nekoukam :D a MHD nejezdim :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5186
25.7.19 20:39

@Mamazkoncesveta Furt se vsude hlasi, ze tehotenstvi neni nemoc, tak vo co go? Malokdo s z jedne tehotne posadi na pr.del.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14118
25.7.19 20:39

Souhlasím se @Šmoulice . Také mám dost často problém rozeznat, zda je dáma ve vyšším stádiu těhtenství a nebo pouze s nadváhou. Samozřejmě ne u 8. nebo 9. měsíce. tam to už bývá dost zřejmé. Ale právě kolem toho druhého trimestru to je horší.
A jinak chovám se k okolí ohleduplně a to samé učím i děti. Takže pouštíme v MHD starší sendout atd. Ale na druhou stranu mě vytáčí neskutečná arogance některých lidí, kteří automaticky a velmi neurvale vyžadují ohledy na svůj a myslí si, že si mohou dovolit cokoliv. Ono by to chtělo ohleduplnost a slušnost celkově na obě strany

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18153
25.7.19 20:42

MHD sem těhotná nejezdila, to bych asi nepřežila :mrgreen: v krámu mě nikdo nepouštěl, ale ani nebylo třeba protože sem chodila nakupovat mimo tu největší špičku, na poště z nás se nesedí a jinak nevím proč by někdo měl brát nějaké extra ohledy na těhotné (snad to pusteni sednout v MHD), jsi těhotná ne nemohouci… Ve frontě mě spíš pouští až po porodu, když mám kočár s miminkem, které řve na celý obchod, tak mě radši pustí dopředu aby měli klid :lol: jinak já se ke starým lidem, těhotným chovám slušně, ale nepo.. se z nich. Navíc teda kolikrát nevíš jestli je ženská těhotná nebo tlustá a lidem to kolikrát za ten trapas nestojí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
25.7.19 20:43

Noo, já nevím, jsi si jistá, že si tě všichni ti lidé opravdu všimli a nepustili tě sednout záměrně? :-) Já když si tu situaci představím, čekám otráveně v pařáku dobu na poště, tak jsem z toho tak vytočená, že na cizí pupíky se fakt nekoukám :-) Samozřejmě kdybych si všimla nebo by mě paní přímo požádala, nemám s tím sebemenší problém, ale očekávat, že každý tvoje břicho automaticky vidí a ve všem ti vyhoví, tak to podle mě nefunguje :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8923
25.7.19 20:48

@Mamazkoncesveta Ten člověk, co tě automaticky nepustí sednout může mít problém, který není tak zřejmý. Co víš..Třeba je to taky těhule, na které to ještě nevidíš, třeba je to někdo, kdo zrovna daroval krev, nebo někdo, kdo se právě dozvěděl, že jeho dítě nebo partner je vážně nemocný a nemá myšlenky na cokoliv jiného. Nikdy nesoudím, protože nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16447
25.7.19 20:51

Asi žiju v nějakým lepším světě nebo u mě kauzalita funguje, protože ke mě se většina lidí vždycky chovala a chová velmi hezky a bere ohledy. Ať už v těhotenství nebo i s dětmi. A to nejsem žádná chudinka, ale ženská krev a mlíko. Já se ale stejně chovám ke všem ostatním, beru ohledy na to, že je někdo znevýhodněný ať stářím nebo těhotenstvím. Přijde mi to normální, lidské a slušné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4193
25.7.19 20:52

Řekla bych, že to moc prožíváš. Já se chovám ke všem stejně, je fuk, jestli je někdo těhotnej, starej, bez nohy… kdo vypadá, že potřebuje pomoc, tomu pomůžu. Pokud to potřebuju já sama a nikdo se k tomu nemá, tak někoho poprosím a vysvětlím, proč to žádám. Tu pusu nemáme na obličeji jen tak, že… K pouštění ve frontě v obchodě nevidím jedinej důvod. Naopak, sama někoho pustím, když mám plnej vozík a on jen pár věcí. Jsem teď 36tt a situace, kdy jsem si třeba o sednutí musela říct, byly asi 2. Takže minimálně moje okolí se k těhotným chová pěkně. Ne všichni samozřejmě, ale jak jsem psala, buď pomoc nepotřebuju, tak blbce ignoruju, nebo ji potřebuju, tak si o ni řeknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
25.7.19 20:52

Vseobecne-pul na pul. Nekteri jsou fajn a oh´eduplni, snazi se a jini jsou blbecci. Ale zas nedelam ze sebe hvezdu a nenakracim “taaak a ted se podelejte, tehotna prisla”
Ja s sebou jeste taham dve dalsi deti a mam to vazne za par takze lidi se i v tech vedrech snazi me zachranit od kolapsu. Ale treba dneska-sedela jsem s detma dve hodiny v kine, zasek placatej jak byl rozsezenej a pak tramvaji domu. Jak jsem nastoupila a usadila deti na jedine dve volne sedacky tak hned skakal mladik at si sednu. Ja mu mile podekovala a ze vazne ne, at sedi, ze nechci sedet ale nedal si rict. A vsvetlovat kazdemu ze jsem ted dlouho sedela a mam rozsezenou zadnici taky nikoho nezajima. A pak se jen vsici citime blbe. Tak snad radeji vynechat spolecnost lidi nez deti budou dospele :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999
25.7.19 20:54

Často se objevuje, že se má každý starat sám o sebe. S těmi tehitnyhi je to problém ne vždy je to poznat… Na druhou stranu, jestli mám jako těhotná problém, tak poprosím jestli by někdo nebyl tak hodný a nepustil mě… Ono fakt nikdy nevíš, jestli tomu člověku něco není pubosi ty zásadně po lidech nekouká. Jinak MHD nejezdím, nepřežila bych to(pachy), ve frontě pouštím lidi kteří mají menší nákup, když mám zrovna velký. Ke starším se chovám slusne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14896
25.7.19 20:57

Stalo se mi párkrát, že stará paní u doktora mě chtěla pustit sednout :srdce: na druhou stranu bych uvítala to pouštění a ohleduplnost teď s malým miminem. Stát 15 minut na poště nebo úřadě jako tehuli mi naprosto nedělalo problém. Sedat jsem si naopak nechtěla, byla jsem ráda, že si nemackam břicho, nevím, co je na tom tak super :nevim: Naopak bych uvítala teď tu přednost, ale to už se neřeší. To spíš někdo pustí tu tehulku než mámu s novorozenětem. Nejvíc mě to štvalo u doktorů, za sebe s kašlajicim pětiletákem bych mamince s vajíčkem přednost dala :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27017
25.7.19 20:59
@Mamazkoncesveta píše:

Mě sednout nechávali :nevim: Ale já byla těhotná za půlkou až v době, kdy nebyla vedra, tak to šlo. A frontu u pokladny jsem vystát zvládla. To mě teď spís pustí přes sebe, když vedu dítě. I na přechodu mi s dítětem zastaví vždycky. Snad až týden před porodem jsem se těšila, až čutálista vyjde ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama