Práce v kanceláři a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 10:33
Práce v kanceláři a těhotenství

Milé maminky a nastávající maminky,
Je tu mnoho diskuzí na téma práce v těhotenství, ale já nenašla úplně odpověď na svou otázku. Pracuji v kanceláři, kde v jedné místnosti je kolem 100 lidí. Spousta z nich nechce zapnout klimatizaci a tak v těchto teplých dnech máme otevřená okna a je tu nedýchatelno. Je mi špatně, zvracím a už vůbec nemám chuť s klienty po telefonu komunikovat, když mám „knedlík“ v krku a zadýchávám se. Smlouvu mám do konce dubna 2020 na dobu určitou s tím, že porod bych měla mít v březnu. Nevíte jak to teď je? Může mi zaměstnavatel smlouvu neprodloužit? A jak by to poté bylo případně s mateřskou? Také bych se ráda zeptala, zda jste některá z vás šla ze stejného, ci podobného důvodu na neschopenku. Dojíždím do práce asi 25 km autem a poté ještě 15-20 minut chodím pěšky. Chodit pěšky mi nevadí, ale začalo mi dosti vadit jezdit jakýmikoliv dopravními prostředky. Vůbec to nechápu. :( :,(
Samozřejmě se mi na neschopenku úplně nechce, ale homeoffice mi poskytnout zaměstnavatel nechce a tak jsem dost bezradná.

Děkuji za Vaše zkušenosti a rady. :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinececetka
Echt Kelišová 8638 příspěvků 25.07.19 10:37

Rodit budes v breznu? To jsi teprve ted otehotnela, ne? A uz resis tehotenske nevolnosti?

Smlouvu ti zamestnavatel asi neprodlouzi. Proc by todelal v dobe, kdy budes na materske?

pikola
Generální žvanilka 21658 příspěvků 25.07.19 10:37

Buď můžeš doma být na neschopence, nebo chodit do práce. To že je v létě v práci vedro není žádná zákonná překážka, ani to že ti je po cestě špatně.

josslyn.n
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 2 inzeráty 25.07.19 10:40

Smlouvu ti samozřejmě může neprodloužit a taky ti ji neprodlouží. Ja mam TP 1.9. a 30.9. mi skončí smlouva na dobu určitou. Na mateřskou jsem normálně nastoupila před 2 týdny, na neschopence jsem za celou dobu nebyla. Peněžitou pomoc v mateřství, tedy „mateřskou“ mít budeš, po jejím skončení budeš pobírat rodičovský příspěvek (nebudeš však na rodičovské dovolené).

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 25.07.19 10:41
@Anonymní píše:
Milé maminky a nastávající maminky,
Je tu mnoho diskuzí na téma práce v těhotenství, ale já nenašla úplně odpověď na svou otázku. Pracuji v kanceláři, kde v jedné místnosti je kolem 100 lidí. Spousta z nich nechce zapnout klimatizaci a tak v těchto teplých dnech máme otevřená okna a je tu nedýchatelno. Je mi špatně, zvracím a už vůbec nemám chuť s klienty po telefonu komunikovat, když mám „knedlík“ v krku a zadýchávám se. Smlouvu mám do konce dubna 2020 na dobu určitou s tím, že porod bych měla mít v březnu. Nevíte jak to teď je? Může mi zaměstnavatel smlouvu neprodloužit? A jak by to poté bylo případně s mateřskou? Také bych se ráda zeptala, zda jste některá z vás šla ze stejného, ci podobného důvodu na neschopenku. Dojíždím do práce asi 25 km autem a poté ještě 15-20 minut chodím pěšky. Chodit pěšky mi nevadí, ale začalo mi dosti vadit jezdit jakýmikoliv dopravními prostředky. Vůbec to nechápu. :( :,(
Samozřejmě se mi na neschopenku úplně nechce, ale homeoffice mi poskytnout zaměstnavatel nechce a tak jsem dost bezradná.Děkuji za Vaše zkušenosti a rady. :oops:

Neprtodlouží ti ji určitě. Proč by to dělal?

Co se toho týče… Jako těhotná jsi prakticky nevyhoditelná, takže záleží jen na tvojí hroší kůži. Když řekneš, že je ti blbě a musíš se jít projít, tak nikdo neudělá nic. Když řekneš, že tohle dělat nebudeš, protože se ti motí hlava, nikdo neudělá nic.

Vím to jistě, měli jsme kolegyni, co v těhotentsví chodila o dva tři hodiny později, odmítala práci, odcházela v kolik chtěla a nikdo nemohl nic. V podstatě přišla, zařídila si, co potřebovala. aktualizovala instagram, facebook, pokecala a šla dom :mrgreen:

Čičorečka
Závislačka 2636 příspěvků 25.07.19 10:46

Tobě vadí jízda autem? Pracovala jsem na proskleném showroomu a taky bych tam nechtěla být v těhotenství. Domluvila bych se na dočasné neschopence, než pominou vedra. Smlouvu ti pravděpodobně neprodlouží, no.

Čičorečka
Závislačka 2636 příspěvků 25.07.19 10:49

@Bábrdl škoda, že jsem v těhotenství nepracovala. Zkusila bych podobné praktiky na nemilovaného majitele. Rupla by mu žilka :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 10:58

Na neschopenku po celou dobu bych právě nechtěla, jen zda by se to dalo udělat dočasně. Zaměstnavatel mi nechce vyjít vstříc, když jsme požádala o práci z domu a když je mi v práci nevolno a zažádáno třeba o půl den dovolené, tak mi ji neschválí. Pracovně schopná samozřejmě jsem, jen mám zkrátka ty nevolnosti už takto brzo, protože jsem před dvěma týdny lehla s virózu a od té doby zvracím. Může to být pozůstatek toho nebo to může být spojené i s těhotenstvím. Já jsem těhotná poprvé a netuším, jak tohle všechno probíhá. Samozřejmě na rizikovku nechci, jen mi zaměstnavatel nedokáže vyjít vstříc a v tomhle vedru je to zkrátka horší, protože mě to více nadzvedává mi přijde.
Nechtěla jsem, aby mě někdo soudil :? Žádala jsem jen o nějakou radu či zkušenosti, protože já s tímto zkušenost sama nemám a ráda bych měla alespoň nějaký přehled. Tak se za můj dotaz prosím nezlobte. :(

Kuky206
Povídálka 27 příspěvků 25.07.19 11:22

Já taky pracuji v místnosti, kde je více lidí. (Pojišťovna- otevřené prostory). Jsem na to asi podobně s tím, že jsem teprve otěhotněla, ale já teda řeším ještě prasklou cystu a možnost mimoděložního těhotenství. Mám bolesti v podbřišku, samozřejmě zvracím (ale spíš asi ze stresu, že nevím, zda vše bude v pořádku). Tím, jak mě bolí podbřišek, tak mám občas problém delší dobu sedět a mám zaměstnavatele taky zajímavého. Musím hodně prosit, aby mi schválili lékaře a když chci dovču, že mi není dobře, tak prostě neexistuje. Zkusím se také zeptat na homeoffice ( máme tu možnost), ale nevím, zda by mi to též schválil. Já jdu teda ke svému lékaři až za týden, teď chodím jen do nemocnice, ale asi se zkusím se svým lékařem poradit dle mého zdravotního stavu.
Ale pokud jsi ty jinak v pořádku a máš to bez komplikací, asi bych se ještě být tebou s nadřízeným zkusila domluvit. Je lepší chodit do práce a mít peníze třeba na výbavičku apod. :* :srdce: já budu mít taky jen rodičovský příspěvek, protože mi příští rok koncem dubna končí smlouva. Ale zatím myslím jen na to, zda bude mimčo v pořádku. To je teď na prvním místě. :P

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 25.07.19 11:25
@Anonymní píše:
když je mi v práci nevolno a zažádáno třeba o půl den dovolené, tak mi ji neschválí.

:lol: Tak zkus odejít a uvidíš, co se stane.

Janli
Echt Kelišová 9843 příspěvků 25.07.19 11:46

Bez výčitek svědomí jdi na neschopenku než přestanou vedra a tobě nevolnosti. Nechápu, proč by měla zvracející ženská sedět v práci. Kdyby jsi zvracela z čehokoliv jiného tak přece budeš doma, ne? Ono se sice říká, že těhotenství není nemoc, ale mě nikdy nemocné nebylo tak zle jako v těhotenství. Smlouvu ti neprodlouží, to vem čert. Holt si po rodičáku najdeš jinou, takových bylo a bude…

pikola
Generální žvanilka 21658 příspěvků 25.07.19 11:50
@Anonymní píše:
Na neschopenku po celou dobu bych právě nechtěla, jen zda by se to dalo udělat dočasně. Zaměstnavatel mi nechce vyjít vstříc, když jsme požádala o práci z domu a když je mi v práci nevolno a zažádáno třeba o půl den dovolené, tak mi ji neschválí. Pracovně schopná samozřejmě jsem, jen mám zkrátka ty nevolnosti už takto brzo, protože jsem před dvěma týdny lehla s virózu a od té doby zvracím. Může to být pozůstatek toho nebo to může být spojené i s těhotenstvím. Já jsem těhotná poprvé a netuším, jak tohle všechno probíhá. Samozřejmě na rizikovku nechci, jen mi zaměstnavatel nedokáže vyjít vstříc a v tomhle vedru je to zkrátka horší, protože mě to více nadzvedává mi přijde.
Nechtěla jsem, aby mě někdo soudil :? Žádala jsem jen o nějakou radu či zkušenosti, protože já s tímto zkušenost sama nemám a ráda bych měla alespoň nějaký přehled. Tak se za můj dotaz prosím nezlobte. :(

Může ti být špatně třeba několik dnů, týdnů, první trimetr nebo celé těhotenství :nevim: to ti nikdo nepoví

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67463 příspěvků 25.07.19 12:23
@Bábrdl píše: :lol: Tak zkus odejít a uvidíš, co se stane.

Da ji to jako neomluvenou absenci a strhne 3 dny dovolene…

ugluk
Hvězda diskuse 47349 příspěvků 25.07.19 12:36

Samozřejmě, že může být neschopenka dočasná, prostě dokud problém přetrvává. Já měla termín v únoru a to loňské léto v openspace kanclu si živě vybavuji. Já teda nezvracela, ale bylo mi fest mizerně. Na PN jsem nešla, dalo se to přežít a mám ještě starší dítě, takže být doma přes léto zavřená jen s omezenýma vycházkama mě děsilo. Ale jestli je ti „nepřežitelno“, řeš to s dr. a nech si vypsat PN třeba jen na pár týdnů, než ti bude líp. Ve většině případů naštěstí nevolnosti s koncem prvního trimestru ustupují. A hodně mi i pomohlo, jak opadla ta vedra. Taky jsem si přes léto čerpala dva týdny dovolené, tam bylo výrazně líp. Pokud bys od zaměstnavatele chtěla jen nějaké ústupky typu schválit půl dne dovolené, pár dní home office apod., na rovinu bych s ním promluvila, že zvažuješ PN a jestli pro něj nebude příjemnější se nějak domluvit, než bys ze dne na den nepřišla, protože zkolabuješ.

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 25.07.19 13:36
@j.a.n.i1 píše:
Da ji to jako neomluvenou absenci a strhne 3 dny dovolene…

Možná, já si myslím, že ne. Úplně ho vidím, jak se s ní soudí, s tou těhotnou chudinkou, které se udělalo nevolno… Říkám, že záleží na jejích nervech. :mrgreen:

My jsme ten problém měli, řešili jsme ho s firemním právníkem a právník sečetl plusy a mínusy a řekl, musíte to vydržet.

Šéf se taky na ni snažil dělat bububu, ale vysmála se mu. :nevim: A ta to měla na salámu úplně nehorázně, nešlo o zdravotní indispozici.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama