Kdy proběhlo početí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Honey93
Nováček 6 příspěvků 25.07.19 08:48
Početí , kdy proběhlo ?

Ahoj lidičky, :) mám takový dotaz. Nemám stálého partnera a ani nechci. Ale zjistila jsem že čekám mimčo, ale chlapa k tomu nechci. O tom mluvit nechci. Jsem zmatená z doby možného početí. První den poslední ms byl 5.4.2019, ale mám nepravidelný cyklus takže v průměru 30 doba cyklu. Ale termín porodu mám 20.1.2020. Tudíž mi početí ukazuje někdy okolo 28.4. Ale plodné dny jsem měla mít cca v době 18-23. A teď ta otázka kdy jsem tedy vlastně asi počala?? :think: stoprocentně vím že 21.4 byla soulož s plnou ejakulací. Ovšem v období 17-19 si nejsem jistá. :nevim: Tam byl sex z 98% s kondomem ale nemůžu říct jistě, že se nestala nehoda. Ale i kdybych tedy mohla mít nehodu jakto, že podle termínu porodu podle UZ jsem počala někdy po ovulaci?? 8o :think: Jsem opravdu zmatená. Řeším to spíše pro svou zvědavost,, s jakými geny mužů počítat… :lol: jinak partnera nechci. Ale aby si někdo nemyslel bůh ví co, nespím s každým atd. Měla jsem jen pár stálých milenců a nechtěli jsme žádný vztah. Mimčo, ale chci. A muži vše často komplikují :mrgreen: Moc děkuji za pomoc :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 25.07.19 09:08

Záleží kdy ti proběhla ovulace, nemusí být v půlce cyklu (zvlášť u nepravidelného), termin porodu se počítá podle poslední ms, jak dlouho jsi skutečně těhotná nerozhoduje, to se pak určuje až na prvním screeningu podle velikosti miminka (i tak to může plus minus kolísat). Ale nejpřesněji ti to fakt poví na tom screeningu ve 12tt.

Honey93
Nováček 6 příspěvků 25.07.19 09:12

@Kriss Tina no právě podle screeningu jsem teď 14+3 a termín mám toho 20teho :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 25.07.19 09:16

No tak to odpovídá že to těhotenství je cca o 10 dni mladší než podle ms. Takže si měla nejspíš později ovulaci než v půlce cyklu.

Popokatepetla
Závislačka 3544 příspěvků 25.07.19 09:17

Myslím, že teď už to přesně nezjistíš, pokud nevíš termín ovulace. To lékařské určení termínu porodu podle utz je také je jen odhad a doktor se mohl o pár dní seknout. Takže 100% by byly asi jen genetické testy.

bartsch
Kelišová 5180 příspěvků 25.07.19 09:21

Jak jsi zjistila ovulaci? Ovulace je 12 - 16 dnů před koncem cyklu a tedy záleží, jak ten konkrétní cyklus je dlouhý. U nepravidelného cyklu se tak ovulace může posouvat. Pokud ovulaci nemáš přesně zjištěnou (UTZ, měření bazální teploty, ovulační testy), vůbec vlastně nevíš, kdy opravdu proběhla. Ten UTZ ve 12tt je nejpřesnější, plod v prvním trimestry roste tak nějak tabulkově a je to tedy nejpřesnější metoda. Později už plod roste individuálně, takže se s termínem porodu už pak nehýbe.

Honey93
Nováček 6 příspěvků 25.07.19 09:38

Ovulaci nevím přesně. Snažila jsem si ji spočítat podle tabulek. Tudíž podle vás chápu, že doba početí se bude odvíjet tedy od termínu porodu a ovulace byla později…

unuděná
Echt Kelišová 8703 příspěvků 4 inzeráty 25.07.19 09:45

Obávám se, že na tohle už nepřijdeš. Termín porodu se prvně určuje tabulkově podle poslední MS a ultrazvuk ho pak upřesní, nicméně stejně se mohou o pár dní seknout. Když nevíš, kdy byla ovulace, tak to prostě může být týden sem, týden tam :nevim:

Čičorečka
Závislačka 2782 příspěvků 25.07.19 10:04

Ty odhady se pak měří podle velikosti. Jestliže ti poroste o něco větší nebo menší miminko, tak to stejně nemůžeš považovat za jisté určení oplodnění. Holt budeš muset čekat na překvapení. Ale zas je to hezký. Někdo hádá, jestli je po mamince, nebo tatínkovi, ty budeš mít víc možností na výběr.

Honey93
Nováček 6 příspěvků 25.07.19 10:56

Ono těhotenství mělo problémy. Mimco bylo menší a brala jsem léky na udržení těhotenství. Tak jsem si spíše myslela že to odpovídá na toho 21.4. :roll: no i ta genetická výbava by byla nejlepší možná ;)

Kajka9
Kelišová 5753 příspěvků 25.07.19 23:39

I když by si věděla ovulaci tak spermie stejně můžou počkat i 5 dní takže si mohla otěhotnět ze styku 5 dní před ovu nebo dokonce jeden den po ovu takže to fakt nejde říct kdy si otěhotněla…
jinak ovulace u nepravidelných cyklů může být kdykoliv a pokud si neděláš ovu testy což asi ne nebo to na sobě necítíš tak to nemůžeš všdšt..já jsem měla nepravidelné cykly a s poslední ms mi to nesedělo o 14dní

janka23
Závislačka 3253 příspěvků 25.07.19 23:48

Ja mela ovulaci uz 12DC (od 8DC) bolest v posbrisku (jned po ms) vim to presne, kdy jsme take pocali.- utz mi stanovil tehotenstvi o 4dny jeste dokonce starsi. Vse je plus minus :) presne datum vis takto malokdy

Kriss Tina
Extra třída :D 12144 příspěvků 26.07.19 07:02

@Honey93 já bych to už nehrotila, co se týče genetické výbavy, ty víš co má každý ten partner v rodinné anamneze? Jaké dědičné nemoci se u nich dědí? Jestli myslíš genetickou výbavou vzhled, tak to je úplně jedno 8)

Honey93
Nováček 6 příspěvků 29.07.19 15:04

Ano myslela jsem genetickou výbavu jako vzhled. Nikdy nemůžete s jistotou vědět a znát kompletní rodinné anamnézy v rodině na obou stranách. Šlo mi o to zkusit to pravděpodobně zjistit. Pro představu a mou zvědavost jelikož mám v povaze si věci známe srovnat a dobrat se k nějakému výsledku. A k zjištěným datům mi to nevsedělo. Navíc když jsem si 20.5. Dělala test vyšlo mi že jsem v 2-3 týdnu. O deset dni dříve mi vyšel test negativní. Další soulož která mi připadala v úvahu byla 5.5. V rozmezí od 25.4-5.5. kdy 5.5. Jsem zmínila jako možnou bylo sexu minimum a navíc s ochranou… nechci vás tu nijak pohoršovat, jelikož vím že lidé velice rádi odsuzují z prvních dojmů apod.

janka23
Závislačka 3253 příspěvků 29.07.19 18:28

@Honey93
Predne datum asi nezjistis. Ja presne vim, dle mereni bazalni teploty a i ovulacniho testu, ze jsme pocali 22.12. 2018 a tim padem mam mit TP 14.9.2019… ale… dle obou screeningu (1 a 2) mi vychazi TP na 9-10.9. A dle ms (ovulace byla chvilicku po krvaceni) mam v prukazce napsano 19.9.2019 :-D tak si vyber :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama