Chození na nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

verulec
Kecalka 143 příspěvků 04.02.10 20:00
Chození na nočník

Milé maminky. Chtěla jsem se vás zeptat, kdy jste začaly dávat vaše ratolesti na hrnec. Můj syn má 11měsíců a všichni mi říkají, že už by dávno měl na hrnec chodit. Jenže, od narození má špatně vyvinuté břišní svaly(cvičíme kvůli tomu vojtovku), takže začal pevně sedět až teprve v 9.měsíci.Každé ráno ho tam zkouším posadit, ale vůbec tam nevydrží. Vždycky hned sleze a s nočníkem si raději hraje. :-( Jak ho mám donutit, aby tam vydržel sedět?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Mava
Generální žvanilka 24836 příspěvků 04.02.10 20:06

Já občas Lindu posadím, jen tak, zabíjíme večer čas před spaním.
Zatím jsme bez výsledku.
Vždy ji strčím něco do ruky, aby se nenudila. Nejvíc ji bere moje MP3.
Já jsem takhle brzo posazovala i syna a ten mi snad od prvního posazení pravidelně do nočníku kakal. Linda zatím nic, ale já se nevzdám.

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 04.02.10 20:10

A kdo „všichni“ Ti to říkají? Babičky a tetičky,které neměly nic jiného na práci,než posazovat dítě už od půl roku,hlídat,aby se náhodou nepočuralo do plenek a pak se všude chlubit,jak mají šikovné dítě?

Chápu,bylo to dobou,nutnost praní plen taky udělalo své :mrgreen:A taky životním stylem..

Já jsem Adámka na nočník nenutila..Poprvé jsem ho tam začala posazovat kolem 18 měsíců,ale jen sporadicky,měl nočník na svém místě.Posadila jsem ho,když jsme měli čas,ale nenutila ho..Sám od sebe ze dne na den odložil plenky ve 2letech a měsíci..Od té doby se počural jen vyjímečně..

Dítě k tomu musí dozrát..Malou zatím neposazuju.I když se to chystám v blízké době vyzkoušet,taky to nebudu hrotit..

Já pořád nechápu,kdo „všichni“.Do mě občas ryly fakt jen babičky,ale řekla jsem,že je to moje dítě,moje věc.Když jsme chodili např.na dětské hřiště,do MC,většina dětí se zbavila plenek kolem druhého roku.Některé trochu dřív a spousta ještě později.Nepřipadali jsme si pozadu.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 04.02.10 20:15

Ahoj, Martin je žrout a kadí naprosto pravidelně. Takže máme pravidelně úspěch - kaku i čuru :think: ..ale rozhodně si to neuvedomuje..i když mi přijde že už na to sám čeká a je rád, že nemusí přetlačovat plínu.. :nevim: :nevim: ale témat je tu o tomdle hodně… :wink:
Jo, pokud děcko nesedí - nebo je nějak cvičené kvůli zádíčkům, určite bych ho neposazovala. Já už to psala : v 6ti mesicich mi přišlo od Hami klubu - maminko, gratulujeme!, vaše miminko již samostatně sedí..tak jsem ho posadila a co myslíš že následovalo - buchec do čela. :oops: :zed: :zed:
Takže já jsem z toho - co má dělat kdy - neprosto vyléčená. Každé dítě má svůj čas - nehleď na tabulky..

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 04.02.10 20:19

Zkus posadit pouze pokud máš pocit, že se mu chce. Většinou děti čurají těsně po spaní, kadí po jídle. Ty bys taky neseděla hodinu na záchodě, aby se „urodilo“ :mrgreen:

Romulda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.10 20:34

Náš malej si na nočník ani nesedne.....neh­rotím to. Musí k tomu dozrát. A řeči babiček a ostatních házím za hlavu. No do školy přece s plenama nepůjde !!!! Tudle se mě ptal tchán, jestli bude mět malej dudlík až do důchodu, jsem mu řekla, že když to bude potřeba tak jo :lol: , to jsem si ale dovolila co???? :-D

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 04.02.10 20:47

V 11 měsících? 8-o Bych řekla, že má tak rok čas, zvlášť, když je to kluk. Kdo se Tě ptá? Babičky? :-D

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 04.02.10 21:39

Ha ha ha :lol:

V 11 měsících? No na popud podobných řečí taky zkoušíme. Večer. Ale Martin dosud sedět na nočníku nevydrží, musela bych mít nočník s popruhy a i tak by lítal s nočníkem u zadku :lol: Je to velkej neposeda a navíc vidím, že nechápe, co to s ním jako provozuju. Tož čekám až dozraje a opravdicky budem zkoušet až v létě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.10 21:53

..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.10 21:59

Tak holky já vás asi překvapím

Mou dcerku dávám od 8měsíců na nočník , a od 15měsíců je bez plen, tedy přes den, na noc je jěště má a dlouho asi bude
Slo to samo, je moc šikovná, a každopádně jsm eto nehrtotili, chtěla sama, ikdyž měl v nočníkování režim, ráno -po každém denním spinkání a před koupáním, zvykla si na to ,a věděla že do nočníku konná potřebu, a poté jsem ji učila jak mi to má dát najevo, když chce na nočník,
Tak jsme ukazovali na plínu ,a poté jsme ji začala učit říkat AAA a jde to, je moc šikovná ,ale je to i trošku moje zásluha, že se mi chtělo, ráno z postele vstávat pokaždé co by jsme jěště mohli ležet a vyčůrala by se do plíny

Jednak se ušetří spoustu plín, a taky je to příjemnější než přebalování, mě to teda vyhovovalo

Takže já nejsem zastáncem typu, A KDO TO RÍKÁ??? at si to sice říká ten kdo chce, ale pokud to jde, tak proč ne a dítko je připravené

Mám další 2kamarádky, které mi to poradily, abych začla s nočníkováním tak brzy a jsem ráda, že jsem to zkusila,

Záleží ale určitě na dítěti, a na mamince, některé to nevadí a ráda přebaluje z pohodlnosti a řekne si má čas,

Takže nočníkování zdar

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 04.02.10 22:10

Náš Tobík na nočník nechce, párkrát jsem to zkoušela, vydržel pár vteřin a hned vstával a s nočníkem si hrál. Nepodařilo se ještě nic udělat. Ale taky to nehrotím. Zkusím začít po druhém roce hned na záchodě s tím malým prkýnkem nebo v létě bez plín a uvidíme. Nechci ho nějak do něčeho tlačit, aby neměl nějaký trauma :think:
A v 11 měsících by mě nenapadlo na nočník ho posazovat, to myslím je ještě brzy. Dítě vědomě dokáže ovládat svěrače asi od 15 měsíců. Dřív je to moročina a otročina, pořád hlídat a vysazovat každou chvíli. Nenech si nic nutit a stůj si za svým. A malýho stejně nijak nedonutíš a lámat to nějak pro něj nepříjemným způsobem, by asi nebylo to pravý.
Držím palce :wink:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.10 22:11

jěště jsem zapoměla, že pokud má malý problémy s břišními svaly, tak to nočníkování nehrot, a kašli na ty, co ti říkají v okolí, a hlavně ho nesmíš nutit,to nikdy,
až bude na tom líp, zkoušek to , já dávala dcerce třeba knížku do ruky, než si zvykla, že tam bude sedět

Hlavně nedej na ostatní a dělej to podle sebe

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.10 22:17

podpořím „anonymní“

dávám na nočník od cca 9 měsíců. Kakání máme vychytaný :palec: S čůráním jsme na, řekla bych, velmi dobré cestě. Přes den bez plínek, dávám jen na spaní. Přes denní spánek už bývá spravidla suchá. Syn má nyní 16 měsíců.

Podle mě stojí za to, to jednou za čas zkusit. Připravené dítě to snadno pochopí a i když se nezadaří vždy, každý úspěch stojí zato. Když dítě nespolupracuje, nenutila bych. Přijde si na to, až bude chtít. Můj názor je prostě ten, že tam kde to jde, tam bych to podpořila. Každopádně, chce to i dost trpělivosti a po jednom nezdaru neházet flintu do žita :wink:

Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 04.02.10 22:19

Jo a mám kamarádku v Londýně, a tam běžně děti ve 3 letech nosí plíny. To už mi přijde tedy zas moc, ale tam je to prý normální.

A u naší cácorky se to zlomilo po 2 roce, sama začala chodit na záchod a říkat si. Do té doby do byl boj :wink:

Ale já sama jsem prý byla v roce bez plín, takže pokud někdo má čas na to, vycvičit si doma opičku, tak proč ne :lol: (pokud to tedy tomu dítku nějak nevadí).

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 04.02.10 22:45

Obě děti mi začali sedět, až když měli 9 měsíců, a to jsme necvičili vojtovku. Obrň se proti řečem všech okolo, udělej si názor sama a toho se drž zuby nehty. :wink: Podle mě máte ještě spoustu času, pročti si starší diskuze, tam je názorů a rad habaděj.
Nenech se převálcovat babičkama.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >