Reklama

Chřipka nebo zápal plic?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 17.02.11 12:16
Chripka nebo zapal plic??

Holky,potrebuju poradit,ujistit,vy­povidat se..

Dcera je od nedele nemocna.Kasel,ry­ma,horecky.V pon­deli jsme sli k dr,poslechla ji.Pry „je to na pruduskach“.Dostala Klacid po 12 hodinych,kapky na kasel,atd.Cele pondeli,prole­zela,prospala­..

V utery velke zlepseni,az do odpol bez teplot,Ema normalne cila,hraje si,v pohode..

V noci z uterka na stredu,zhorseni kasle,z produk­tivniho se stava drazdivy,suchy kasel.Volam dr a menime Mucosolvan na Sinecod,ve ctvrtek mame dorazit na kontrolu.Ema ma celou stredu opet teploty nad 38,lezi,spi,bez nalady.

Dneska se Emca probudi s horeckou 39,hned vyrazime k dr.Poslechovy nalez je pry horsi,nez v pondeli,priklani se k zapalu plic a posila nas na RTG a pak rovnou na detskou ambulanci,nejspis k prijmu.

Na RTG toto:Zastreni v pravem strednim poli parahilozne,cha­rakteru zanetlivych zmen.Peribronchitis pri hornim polu leveho a dolnim polu praveho hilu.

Doktor na ambulanci,rika,ze ten nalez neni tak silenej,aby to uzavrel jako zapal plic.Delali CRP,vyslo luxusne,pri zapalu plic je pry klidne i 150.

Poslal na s domu s tim,ze ma holka chripku,klidne i pry praseci a k tomu s nejvetsi pravdepodobnosti jeste nejakou virozu,proto ty prudusky.Ze mohla k ty viroze prichytit tu chripku,coz je mozne,treba v pondeli v cekarne u OL..

Mame Spiropent sirup,Stoptussin kapky,Rectodelt cipek,na noc pul Codeinu.
Kdyz by se cokoli nezdalo,mame prijet.Pry by s ni v nemocnici neudelai vic,nez ja doma,max ji pustili paru nad postel,coz je pravda.

Volala jsem to nasi dr.Cetla ji vysledek RTG.Rekla bych,ze se ji to moc nepozdavalo a ze ona by nas v nemocnici nechala.Pry „to“ tam slysela.

A ja mam ted strach a nevim,komu verit..Nalez na plicich je.Ale CRP zanet vylucuje.

Holka je uplne KO,ctvrty den vubec nic nejedla,s pitim bojujem..

Co myslite?Mate nekdo alespon podobnou zkusenost?Asi se potrebuju jen vykecat..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 17.02.11 12:23

a to vás s podezřením na prtasečí chřipku poslali domů??? Volala bych mudře! Víkend se blíží, a to se pomoc schání hůř. Pokud jí není líp, pochoduj k mudře a at jste brzy fit :kytka:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 17.02.11 12:31

No ja ji to prave volala..

Pry je praseci chripky letos vic,nez „normalni“.Ja bych rekla,ze s prasecinou se bezne nehospitalizuje,ne?

Doktor rekl „ma chripku,klidne to muze byt praseci“..

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 17.02.11 12:39

Eemii, snad Tě uklidní naše zkušenost- my už se přesně v tom co popisuješ točíme přes měsíc.
Přinesl to starší syn- asi 3 dny 40.horečky, pak mírné zlepšení a nástup šíleného kašle, v zápětí to chytil mladší- úplně stejný průběh, pak já a totéž. Pak se to mladšímu vrátilo- naše dětská tvrdí, že u nás už jede 2.vlna a prý má zatím zkušenost, že přicházejí děti s velkýma horečkama, pak zklidnění a nástup kašle = záněty průdušek až zápaly plic.
Momentálně baštíme 2.antibiotika- první byla na těžký zánět průdušek, 2.na oboustr.zánět středouší- všechno mladší syn a ten zánět středouší je prý taky teď častá a ,,oblíbená" komplikace chřipky.
Moje obvodní Dr.říkala, že pokud k ní někdo nedojte s chřipkou, přijde se zánětem průdušek nebo zápalem plic.
Mimochodem- zápal plic měl mladší syn v loni na jaře, taky jako komplik.chřipky a vyfasoval antibiotika a léky na kašel a byli jsme doma. A byla jsem ráda- bůh ví, co by se mu k tomu v nemocnici ještě přidalo.
Vydrž!! :hug: :mavam:

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 17.02.11 12:51

Eemii,
oni ti s malou v nemocnici vážně nic neudělají. Maximálně zvlhčí vzduch. Mně doktorka v nemocnici řekla, že pro dítě je lepší, když je v klidu v domácím prostředí. Ale dala mi na vybranou, buď tam syna chci nechat, nebo nechci. Taky mi připadalo lepší, když bude v klidu doma a pojídat naordinované léky. Ale já mám výhodu v tom, že máme nemocnici autem necelých deset minut od domova, takže jsme se domluvily, že kdyby se synek zhoršil, tak ho okamžitě přivezu a zůstane v nemocnici.
Ony jsou ty děti v nemocnicích neklidné, plačtivé, nejsou ve své kůži a léčba se tím zbytečně prodlužuje.

Co se týče prasečí chřipky, tak jsme na ní taky měli podezření. Vlastně to bylo něco mezi zánětem průdušek, zápalem plic, prasečí chřipkou… Nikdo nám nedal přesnou diagnózu. Letos jsou tak hnusné viry, že se to asi nedá určit. A to jsme běhali skoro dva týdny téměř denně na nějaká vyšetření :nevim: :think: :nevim:
S prasečí chřipkou se prý běžně nehospitalizuje. Snaž se udržet malou v klidu.
Syn měl celý týden čtyřicetistupňové horečky, a nešly ničím srazit. Občas se nám podařilo o stupínek a za hodinu to měl zase nahoře. Byl slabý jako moucha, skoro pořád jen spal. Jídlo neviděl pěkných pár dní a na pití jsem ho každou hodinu budila, aby se alespoň trošku napil. Fakt jsem byla vyděšená, měla jsem o něj příšerný strach. Ale mělo ho na starosti tolik doktorů, že jsem si říkala, že kdyby to bylo něco vážného, tak mi nedovolí vzít si ho domů.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 17.02.11 12:54

Hanulinku,diky za uklidneni..

Ted jsem ji zmerila - 39,1.Me zneklidnuje,ze to trva od nedele a je to horsi a horsi.I ta teplota,takhle vysokou jeste nemela behem tech peti dnu :zed:

Ja jsem taky rada,ze jsme doma,ale na druhou stranu mam strach,kdyz ji vidim.

LUCI
Kelišová 6337 příspěvků 17.02.11 13:18

ahoj…jak to tak čtu, asi by mě taky zneklidňovala ta teplota… když se berou atb, tak by měla do tří dnů přece ustoupit nebo zmizet uplně.
Já jsem plašan a asi bych vyčkala do večera, jak to bude a kdyby to lezlo ještě víc nahoru, tak bych jela do nemocnice… třeba je potřeba změnit atb?
Byli jsme tam s malým 2× a já osobně jsem teda klidnější a když tam jsi s dítětem, tak myslím, že to nenese tak hrozně jako to bylo dřív.

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 17.02.11 13:23

Moje dcera měla virový zápal plic. Způsobil ho RSvirus (prokázáno laboratoří) a protože měla nízké saturace, tak nakonec skončila na kyslíku…
Nakonec jsme byly v nemocnicy 7 dní z toho 5 dni na jirpu…

CRP měla po celou dobu nižší 40. Ale když jí ho dělali, tak už měla za sebou 2 dny léčby Klacidem. :nevim:

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 17.02.11 13:26
Eemii píše:

Ted jsem ji zmerila - 39,1.Me zneklidnuje,ze to trva od nedele a je to horsi a horsi.I ta teplota,takhle vysokou jeste nemela behem tech peti dnu :zed:

Ja jsem taky rada,ze jsme doma,ale na druhou stranu mam strach,kdyz ji vidim.

Myslím, že byste měli při nejbližší příležitosti vyrazit k Dr., případně odpoledne na pohotovost do nemocnice… Při troše štěstí budou mít volné místo na lůžkovém oddělení a hospitalizují vás… Pokud ne, tak třeba alespoň udělají pořádné, či nové testy. Její stav se klidně mohl od poslední návštěvy lékaře výrazně změnit.

Jana206
Nadpozemská drbna 26364 příspěvků 17.02.11 13:26

Zápal plic může být i virového původu, když je CRP nízké. Naše malá na něj měla podezření. Je komplikovanější a léčí se obtížněji.

No, já si myslím, že vás měli hospitalizovat. Není pravda, že by s malou nic jiného nedělali. V případě komplikací by mohli podat antivirotika, kapačkou, efekt okamžitý. Měli by malou pod dohledem, aspoň u nás v nemocnici na dětském oddělení je kromě víkendu lékař téměř stále.

U nás v nemocnici jsou v případě jakýchkoliv komplikací téměř okamžitě hotovy krevní testy, nás přijímali okolo 9 večer, do půl desáté jsme měli výsledky.
Já jsem si téměř jistá, že u nás by tak malé dítě s tímto nálezem v nemocnici zůstalo - kdyby vyloženě nebydlelo u nemocnice nebo nemělo dr. za rohem.
A když napíše primárně dětská dr. hospitalizaci, nikdo to nevyvrací, je to prostě tak. Ještě se mi nestalo, že by měli lékaři odlišný názor :nevim: A to jsem byla s každým dítětem v nemocnici aspoň třikrát.

Co se týče čtyřicetistupňových horeček - malé to sráželi kapačkou, doma to nešlo ničím srazit.
A u nás se nedrží děti za každou cenu v nemocnici, prostě až je dítě stabilizované a přejde to nejhorší, jde se léčit domů.

Upřímně, taky bych měla strach. Ale jak říkám, u nás jsou dětští lékaři za jedno, kontinuita zaručena.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 17.02.11 13:28
Eemii píše:

Ja jsem taky rada,ze jsme doma,ale na druhou stranu mam strach,kdyz ji vidim.

Ten strach chápu, taky jsem ho měla, protože přesně jak psala Tterka- taky jsme si zkusili týdenní nesrazitelné 40´horečky.
Zkus se řídit radami doktorů a ještě vydržet do pátku a uvidíš. Myslím, že ani dětský obvodní, ani na té ambulanci Vás nevyhodí, když přijdete pro uklidnění znovu, zvlášť jestli horečky potrvají.
My byli domluvení s naší úžasnou obvodní, že kdyby se něco změnilo, zavolám klidně v noci a než bych kluky někam tahala, přijede je raději zkouknout k nám. Naštěstí jsme toho nemuseli využít, ale mladší měl fakt skoro týden 40´, asi beze dne kdy polevily, přidal se kašel a zase začaly horečky.
Střídali jsme Nurofen, za 3hodiny Panadol a do toho ještě vlažné sprchy.
Tak se držte! :mavam:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16952 příspěvků 17.02.11 13:28

My meli CRP v pondeli 8 a dnes 2.Klacyd sice bere,ale pokud je to virovy,tak je k nicemu..

Brontiku,ty jsi mi nahnala :-?

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 17.02.11 13:31

Jano, možná je trochu problém kapapica oddělení… I nás příjímali do nemocnice jen díky tomu, že se zrovna uvolnilo místo… A přesun druhý den na JIRP byl taky docela kompliovaný… (obvolávali všechny pražský nemocnidce, než se nás podařilo upíchnout - a to až po vizitě…)
Prostě lítaj hrozný hnusy a oni sami neví, kam ty děti nastrkat…

Brontik
Kelišová 7146 příspěvků 17.02.11 13:36

Naší cácorce Klacid zabral (jako podpůrná léčba na další hnusy), ale teplotu měla ještě třetí den, kdy ho brala až po 6-ti dávkách byla bez teplot.

Nechci tě děsit, ale naklusala bych k nějakýmu Dr. na kontrolu, případně zavolala vaší dr., jeslti máš na ní telefon, jeslti by se na ní přijela podívat…
A upřímně raděj nastoupit do nemocnice „za klidu“, než pak volat rychlou…

Lenka taky byla večer celkem v pohodě, saturace dobrý, přes noc už saturace nic moc, ale ještě se to dalo a během 4 hodin nemohla být bez kyslíku…

Jana206
Nadpozemská drbna 26364 příspěvků 17.02.11 13:37

Je fakt, že může být kapacita naplněna. Taky bych někam jela na kontrolu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Kristelová si během soudu s Řepkou změnila jméno! Neuměla ale vysvětlit proč

Osm let natvrdo. Až na tak dlouho si může Tomáš Řepka jít sednout za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >