Chronické kvasinky - co na ně funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.04.18 20:19
Chronické kvasinky - rady?

Ahoj holky,

dopředu bych se chtěla omluvit, že píšu sem, ale kolikrát mě diskuze právě zde zachránily - těhotná nejsem a ani neplánuji, páč jsem teprve pár měsíců ve „světě“ dospělých, chci se ale na Vás obrátit. Téma kvasinky jsem zde našla hned několikrát, ale nic nevyhovovalo přímo mému přesnému tématu, proto se to sem pokusím vypsat tak, aby vše bylo srozumitelné.

Své první prášky (Jangee) jsem brala v říjnu, s tím, že v posledním platíčku jsem při posledních 3 práškách měla alergickou reakci, tak mi byla předepsaná antikoncepce Sunya. Tu jsem začala brát v listopadu a někdy během půlky prosince přišla první kvasinková infekce. Chytli jsme ji s přítelem oba, začalo nám to i ve stejný den, jen mě se to nějak táhlo. Bylo to strašné, bolelo to tak, že jsem nedokázala ani sedět. Nasadila jsem Canesten, jak tabletu, tak poté i ten s aplikátory na několik dní. Přítel se samozřejmě léčil nějakou dobu také.

Myslela jsem, že bude klid, že přeci jen, stane se. Ale ono se to objevilo ještě v prosinci znova, tak opět Canesten. Od prosince se to vrací každý měsíc. V únoru jsem se tedy vydala na gynekologii, kde mi byla předepsána tableta Diflucan a Jenamazol. Dobrý, zase se to uklidnilo, od doktora jsem se loučila se slovy „Bude dobře.“

Prdlajs bude dobře, minulý měsíc opět. Ale tentokrát to bylo komplikovanější. Někdy v půlce měsíce jsem začala špinit, nebo to spíš byla už doslova krev, spíše taková růžová, ale byla tam. Samozřejmě jak naschvál to byl pátek, takže jsem hned v pondělí letěla na gyndu, o víkendu mi opět začaly kvasinky. Pan doktor mi oznámil, že mi to udělal ten Diflucan, protože beru nízkohormonální antikoncepci tak mi to prý „vyrušil“ a já začala špinit. Také musím poznamenat, že mi nebylo řečeno, ani v příbalovém latáku se nepíše nic o vyrušení. Teď jsem do toho měla depky, že jsem mohla otěhotnět a bla bla.

Odešla jsem opět s Jenamazolem a tentokrát mi byl napsán Diflucan opět, ale na dva měsíce. (Diflucan je jedna tableta, kterou spolknete a má prý působit měsíc.) Tak jsem si ho vzala s tím, že je přeci jen šance, páč i zde jsem četla, že mnoho ženám tohle vyvolává antikoncepce (Také to, že mi to začalo 1,5 měsíce co jsem jí začala užívat) Takže nyní neberu od začátku měsíce prášky s nadějí, že to může být ono. Preventivně jsem se teď 10 dní léčila borax-glycerin globulemi a Citrovital kapky (15 kapek se sklenicí vody každý den), od včera mám ale pocit, že se mi tam zase něco děje, takže už zase mažu jak blázen, o víkendu si mám vzít další Diflucan.

Opravdu už nevím co, na gynekologii mi stěry nebrali, ani krev, prostě jen napsali prášky a běžte. Také bych chtěla poznamenat, že partnera jsem nutila se léčit několikrát, kvasinky přišly i když jsem spolu kolikrát nespali.

Já už fakt nevím co. Jsem z toho strašně nešťastná, vždy jsem tak vyčerpaná, unavená a upřímně i agresivní, jak už jsem z toho vzteklá.

Prosím, nemáte jakékoliv rady, případně co vám pomohlo, prosím? Přečetla jsem snad všechny články a diskuze na internetu, ale asi zbytečně.   Omlouvám se také za anonymitu. A děkuji všem za jakýkoliv příspěvek do diskuze.

Reklama

Reakce:

AnetVV
Kecalka 298 příspěvků 17.04.18 20:24

Canesten a tyhle prášky ti nikdy od chonických kvasinek nepomohou. Procházela jsem si tím také a ani protikvasinková přísná dieta nepomohla. Zajdi na gyndu ať ti napíšou prokanazol( já brala 4 tablety hned a 4 po menstruaci). Tea tree olejem zevně( do plastové stříkačky jsem si naředila olej s vodou a dělala i výplachy). To jediné mi OPRAVDU pomohlo. Důležitá je i psychická stránka. Po této léčbě občas užiju vaginální probiotika, jinak jim cokoliv a dělám cokoliv a kvasinky už se nevrátily

Meginka1989
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 17.04.18 20:24

Já měla chronické kvasinky(každý týden- jen co jsem je přeléčila už tu byly zase),když jsem brala 6 let HA, myslela jsem že to budu mít nadomrti.Od té doby co jsem jí vysadila 2 roky jí vůbec nemám.

Maty80
Echt Kelišová 7919 příspěvků 17.04.18 20:35

Také jsem trpěla na kvasinky, snad od první menstruace, skoro 15 let, vyzkoušela jsem snad všechno, od canestenu, krému, bobulí, výplachů, jogurtů, proti kvasinkových diet, Wobenzym a nic, lékařka stále předepisovala to samé, až když jsem chtěla otěhotnět, tak mi došla trpělivost a změnila lékaře, udělal jednoduché stery na mykoplazmata a chlamydie a problém byl vyřešen, dostala jsem na měsíc antibiotika plus bobule a probiotika, přítel také a za měsíc byla těhotná, kvasinky jsem od té doby měla jen jednou. Nech si udělat stery, ale ať ti zaškrtne hodně testů až to bude posílat do laborky, stojí to sice více peněz a některé pojišťovny remcaji, proto doktoři dělají jen běžné testy a nebo to dělají schválně ať tam chodíš často, nevím, zkus si najít dobrého lékaře.

jezz1e
Kecalka 224 příspěvků 17.04.18 20:43

Mně mnohem líp než Canesten fungují boraxové globule. Zevně Ydelin, tee tree oil nebo kokosový olej. Taky pomáhá tampon namočený v bílém jogurtu, to používám přes den, když se to fakt rozjede uvnitř jako doplněk k těm globulím, které se aplikují v noci.
A hlavně to chce omezit cukr a přidat lactobacily.

Příspěvek upraven 17.04.18 v 20:45

jezz1e
Kecalka 224 příspěvků 17.04.18 20:44

@Maty80 Mykoplazmata mám přelečená taky a na kvasinky to tedy nijak nepomohlo :-(

Huk
Kecalka 460 příspěvků 17.04.18 20:50

Taky mám letité zkušenosti. Partner se léčí taky, to je základ. Vyžádat u gynekologa stěry, trvat na svém. Protikvasinková dieta neuškodí (vysadit sladké, bílou mouku, najdi na webu), ale efekt nastane za delší dobu, pokud vůbec nějaký (mně nepomohla). Přidala bych laktobacily v tabletách.
Bohužel je to běh na dlouhou trať. Moje zkušenost, a potvrzuje to dost holek/žen kolem mě je, že to „samo“ jako zázrakem přejde, když najdou správnýho chlapa a/nebo se srovnají samy se sebou, svou sexualitou, ženskostí :srdce:

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2108 příspěvků 17.04.18 21:00
@Huk píše:
Taky mám letité zkušenosti. Partner se léčí taky, to je základ. Vyžádat u gynekologa stěry, trvat na svém. Protikvasinková dieta neuškodí (vysadit sladké, bílou mouku, najdi na webu), ale efekt nastane za delší dobu, pokud vůbec nějaký (mně nepomohla). Přidala bych laktobacily v tabletách.
Bohužel je to běh na dlouhou trať. Moje zkušenost, a potvrzuje to dost holek/žen kolem mě je, že to „samo“ jako zázrakem přejde, když najdou správnýho chlapa a/nebo se srovnají samy se sebou, svou sexualitou, ženskostí :srdce:

Pod to se podepisuju. Trpela jsem na mykozy, kvasinky, zanety mocaku nekdy kolem 17-20 let, porad dokola antibiotika-kremy-masti-cipky, jednou se to vylecilo a za tri tydny, mesic zase. V tu dobu jsem se trapila, vymenila jsem chlapa, co mi ublizoval a je klid. Dneska jsem k tomu nachylna jen v dobe uzivani antibiotik, ale ty uz jsem nemela vic jak rok. A pokud se nejdu hned po sexu osprchovat. Psychika dela dost, a spoustec pak muze byt jen mala, nevyznamna udalost.

Anonymní  18.04.18 15:23

Dobře, děkuji všem za vaše příspěvky, opravdu si toho cením. ♥

Chci se zeptat ještě na Vás názor, kdyby jen to dělala antikoncepce - dá se to nějak vyléčit? Aby to prostě přestalo? :)

Melaanie
Povídálka 14 příspěvků 13.06.18 14:20

Ahoj, co zkusit nějaké bylinky? myslíš, že by to nepomohlo? Kolegyně z práce právě byla v bylinkářství a dostala čaj, že na to hodně pomáhá, ale musíš ho užívat delší dobu než se projeví nějaký účinek.

Anonymní  13.06.18 14:28

Přečetla jsem si pouze nadpis, nic jiného jsem nečetla, ale pokud máš chronické kvasinky, jestli bereš antikoncepci, tak tam má souvislost. Najdeš to i v letáku jako vedlejší účinek, že mohou vznikat plísnová onemocnění - což jsou kvasinky neboli mykoza. Další věc - přeléčit manžela, jinak si to přenášíte a pak nejíst sladké. Ale za sebe můžu říct, že mě opravdu pomohlo vysadit a nebrat antikoncepci, od té doby nevím, co to je mykoza. Při braní jsem jí měla každou chvíli.

Nmdl
Kecalka 189 příspěvků 13.06.18 14:32

Ty i partner přeléčit. Následně zobat probiotika, pár měsíců úplně vysadit cukr a zkusit omezit pšenici, pij spoustu vody, můžeš zkusit i zařadit chlorellu. Kvasinky nesnáší česnek a oregáno, tak třeba do salátu přidávej česnekový olej.
Vyvaruj se nějakou dobu nošení kalhotek ze syntetických neprodyšných tkanin a hlavně používej šetrné intimní mýdlo, nebo tea tree.

zudina
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 1 inzerát 13.06.18 17:44

Zkus mms me to vyresilo gyn problemy navzdy

1Bublina
Povídálka 25 příspěvků 14.06.18 09:50

Nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím, jestli to tu už nepadlo. Ale mně na kvasinky pomohlo jen jíst a pít pravidelně každý den bílý jogurty a kefíry.

Anonymní  14.06.18 10:06
Děkuji

@AnetVV @Meginka1989 @1Bublina @zudina @Nmdl @Melaanie @Azeretereza @Huk @jezz1e holky, děkuji za všechnu tuto odezvu. Věci se mají takto, kvasinky jsem měla naposledy v dubnu, i když jsem je na měsíc vysadila. Na začátku května jsem se rozešla s přítelem a řekla si, že zkusím zpátky antinu. Od té doby nic. Odešla jsem, pro mě nezdravého vztahu a nemůžu uvěřit tomu, že to bylo pravděpodobně tím. Opravdu vám moc děkuji. :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Kemra s Hrušínským rozkmotřila milenka. Vše ukončila facka a nakonec rakovina

Šestadevadesáti let by se 22. června dožil klasik české herecké školy,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Martha Issová: Role Marie v Dukle 61 mě vysvobodila ze stereotypů

Herečka Martha Issová, životní partnerka režiséra Davida Ondříčka, zazářila... číst dále >

Slavný kuchař si vzal život. Deprese mužů končí sebevraždou častěji

V souvislosti s tragickou smrtí slavného kuchaře a dobrodruha Anthonyho... číst dále >

Reklama