Jsme první partneři - mám HPV

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 17:52
Jsme první partneři - mám HPV

Dobrý den,

mám manžela se kterým jsem od svých devatenácti let (je nám oběma 36). On byl můj první sexuální partner a já jeho první sexuální partnerka. Jsem mu věrná a on mně. Při poslední prohlídce u gynekologa mi vyšly blbě testy na HPV. Jak je to možné? Myslela jsem si, že když jsem jiné partnery neměli, nemůžeme tento vir mít. Je možný přenos z matky na dítě při porodu (že bych to tak získala já)? Nebo z toho prostě vyplývá, že je/byl mi manžel nevěrný? Už jednou mi takto testy vyšly (asi před sedmi lety), ale test byl dělaný v době, kdy jsem byla úplně na začátku těhotenství a nevěděla jsem ještě o tom. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, doktorka řekla, že to tedy není platný ten test a po těhotenství už byly výsledky zase dobré. Jsem z toho dost zmatená a vykolejená.
Díky za každou odpověď, L.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kacz
Kelišová 6059 příspěvků 16.04.18 18:02

Na 99% tvůj chlap spal s někým jiným. Přenáší se to vymenou tělesných tekutin, takze stačí i vetsi ocicmávání, ale na druhou stranu podáním ruky se to nepřenese.

Příspěvek upraven 16.04.18 v 18:04

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 18:04
@Anonymní píše:
mám manžela.....

Při porodu je možný přenos, a pak i během života asi i ručníkem apod. Ale asi nemá nemá cenu se pokoušet zjišťovat, jestli byl třeba před 10 lety nevěrný nebo třeba na nějaké masáži. ;)

Šarlota4
Echt Kelišová 9866 příspěvků 16.04.18 18:07

@Jirka765 ty testy jsou aktuální předpokládám.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 18:25
@Šarlota4 píše:
@Jirka765 ty testy jsou aktuální předpokládám.

Jj, aktuálně, ale i před 7 lety něco bylo. :roll:

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 16.04.18 18:31

Hlavním rizikovým faktorem onemocnění tímto virem je samozřejmě vyšší počet sexuálních partnerů, časný začátek sexuálního života, ale také dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce, stav imunitního systému a také životospráva – více ohroženi jsou například kuřáci a špatně se stravující lidé.

radkka
Generální žvanilka 20638 příspěvků 16.04.18 18:31

Zeptej se lékaře, tady se budou jen dohadovat supice…

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 16.04.18 18:36

Někdy ten test prostě jen blbě vyjde. Je tam určitá míra chybovosti. Uvidíš na dalších testech, jestli to už bude dobrý, nebo se to potvrdí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 18:40

Omlouvám se za anonym, ale info o zdravotním stavu v rodině.
Tetě, když našli HPV, tak jí velmi „empatický“ lékař řekl, že jí je prostě manžel nevěrný… Jestli je to jediná varianta, nevím.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 5 inzerátů 16.04.18 18:42

Mě třeba doktorka říkala, že to může vzniknout i z používání tampónů :nevim: prý ty první dny MS, kdy je toho více, je dobré používat vložky a až pak třeba třetí, čtvrtý den tampóny a často je měnit. Jinak mi bylo vysvětleno, že ten vir má v sobě každý, jen je otázka jestli propukne nebo ne a těch věcí, ze kterých může propuknout je spoustu.

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 2663 příspěvků 16.04.18 18:43

Na 99% ti byl manžel nevěrný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 18:45

Mně vyšly pozitivní testy na HPV v době, kdy jsem měla velké problémy s imunitou. Chodila jsem na častější stěry (jednou za 3 měsíce) a po odeznění problémů s imunitou, vyšly testy dobře a už 3 roky je klid. Můj gynekolog tvrdí, že mnohem víc než s nevěrou to souvisí s „podkopnutou imunitou a stresem“.

blumen
Hvězda diskuse 41936 příspěvků 16.04.18 18:51

Nepravdepodobny, ale ne nemozny je prenos treba i rucnikem. A oralni sex provozujete taky. Ja bych nedelala hned unahlene zavery.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 19:40

No nějak se tam ten virus musel dostat. Pochybuji silně, že tam dolezl z nějakého ručníku. A ten ručník by taky asi musel být použitý někým infikovaným. Já jsem taky pozitivní a bylo mi řečeno, že do 30 let se to ani netestuje, protože u zdravého člověka si s tím tělo obvykle poradí samo. Ale já jsem trochu zkušenější a asi o dost starší než zakladatelka a manžel přede mnou taky opravdu nebyl svatý. A jak by se ten virus dostal na tampon? Nemyslím si, že při výrobě je mažou HPV virem. Virus buď je nebo není. Propuknout může onemocnění, ne virus. Když mám sex s infikovaným partnerem, tak se můžu nakazit nebo nemusím. Čím víc partnerů, tím vyšší pravděpodobnost. HA, kouření, špatná životospráva přispívá ke snížené imunitě a tělo ten virus nedokáže samo zlikvidovat. Jako nejpravděpodobnější vidím sex s infikovanou osobou. A to klidně před mnoha lety.

ivašot.
Kelišová 6570 příspěvků 16.04.18 20:18
@Anonymní píše:
No nějak se tam ten virus musel dostat. Pochybuji silně, že tam dolezl z nějakého ručníku. A ten ručník by taky asi musel být použitý někým infikovaným. Já jsem taky pozitivní a bylo mi řečeno, že do 30 let se to ani netestuje, protože u zdravého člověka si s tím tělo obvykle poradí samo. Ale já jsem trochu zkušenější a asi o dost starší než zakladatelka a manžel přede mnou taky opravdu nebyl svatý. A jak by se ten virus dostal na tampon? Nemyslím si, že při výrobě je mažou HPV virem. Virus buď je nebo není. Propuknout může onemocnění, ne virus. Když mám sex s infikovaným partnerem, tak se můžu nakazit nebo nemusím. Čím víc partnerů, tím vyšší pravděpodobnost. HA, kouření, špatná životospráva přispívá ke snížené imunitě a tělo ten virus nedokáže samo zlikvidovat. Jako nejpravděpodobnější vidím sex s infikovanou osobou. A to klidně před mnoha lety.

Vidím to úplně stejně.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >