Jsme první partneři - mám HPV

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  16.04.18 17:52
Jsme první partneři - mám HPV

Dobrý den,

mám manžela se kterým jsem od svých devatenácti let (je nám oběma 36). On byl můj první sexuální partner a já jeho první sexuální partnerka. Jsem mu věrná a on mně. Při poslední prohlídce u gynekologa mi vyšly blbě testy na HPV. Jak je to možné? Myslela jsem si, že když jsem jiné partnery neměli, nemůžeme tento vir mít. Je možný přenos z matky na dítě při porodu (že bych to tak získala já)? Nebo z toho prostě vyplývá, že je/byl mi manžel nevěrný? Už jednou mi takto testy vyšly (asi před sedmi lety), ale test byl dělaný v době, kdy jsem byla úplně na začátku těhotenství a nevěděla jsem ještě o tom. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, doktorka řekla, že to tedy není platný ten test a po těhotenství už byly výsledky zase dobré. Jsem z toho dost zmatená a vykolejená.
Díky za každou odpověď, L.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kacz
Kelišová 5989 příspěvků 16.04.18 18:02

Na 99% tvůj chlap spal s někým jiným. Přenáší se to vymenou tělesných tekutin, takze stačí i vetsi ocicmávání, ale na druhou stranu podáním ruky se to nepřenese.

Příspěvek upraven 16.04.18 v 18:04

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 18:04
@Anonymní píše:
mám manžela.....

Při porodu je možný přenos, a pak i během života asi i ručníkem apod. Ale asi nemá nemá cenu se pokoušet zjišťovat, jestli byl třeba před 10 lety nevěrný nebo třeba na nějaké masáži. ;)

Šarlota4
Echt Kelišová 9447 příspěvků 16.04.18 18:07

@Jirka765 ty testy jsou aktuální předpokládám.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 16.04.18 18:25
@Šarlota4 píše:
@Jirka765 ty testy jsou aktuální předpokládám.

Jj, aktuálně, ale i před 7 lety něco bylo. :roll:

novakova.t
Závislačka 3009 příspěvků 16.04.18 18:31

Hlavním rizikovým faktorem onemocnění tímto virem je samozřejmě vyšší počet sexuálních partnerů, časný začátek sexuálního života, ale také dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce, stav imunitního systému a také životospráva – více ohroženi jsou například kuřáci a špatně se stravující lidé.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 16.04.18 18:31

Zeptej se lékaře, tady se budou jen dohadovat supice…

enyf
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 16.04.18 18:36

Někdy ten test prostě jen blbě vyjde. Je tam určitá míra chybovosti. Uvidíš na dalších testech, jestli to už bude dobrý, nebo se to potvrdí.

Anonymní  16.04.18 18:40

Omlouvám se za anonym, ale info o zdravotním stavu v rodině.
Tetě, když našli HPV, tak jí velmi „empatický“ lékař řekl, že jí je prostě manžel nevěrný… Jestli je to jediná varianta, nevím.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 16.04.18 18:42

Mě třeba doktorka říkala, že to může vzniknout i z používání tampónů :nevim: prý ty první dny MS, kdy je toho více, je dobré používat vložky a až pak třeba třetí, čtvrtý den tampóny a často je měnit. Jinak mi bylo vysvětleno, že ten vir má v sobě každý, jen je otázka jestli propukne nebo ne a těch věcí, ze kterých může propuknout je spoustu.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2147 příspěvků 16.04.18 18:43

Na 99% ti byl manžel nevěrný.

Anonymní  16.04.18 18:45

Mně vyšly pozitivní testy na HPV v době, kdy jsem měla velké problémy s imunitou. Chodila jsem na častější stěry (jednou za 3 měsíce) a po odeznění problémů s imunitou, vyšly testy dobře a už 3 roky je klid. Můj gynekolog tvrdí, že mnohem víc než s nevěrou to souvisí s „podkopnutou imunitou a stresem“.

blumen
Hvězda diskuse 42313 příspěvků 16.04.18 18:51

Nepravdepodobny, ale ne nemozny je prenos treba i rucnikem. A oralni sex provozujete taky. Ja bych nedelala hned unahlene zavery.

Anonymní  16.04.18 19:40

No nějak se tam ten virus musel dostat. Pochybuji silně, že tam dolezl z nějakého ručníku. A ten ručník by taky asi musel být použitý někým infikovaným. Já jsem taky pozitivní a bylo mi řečeno, že do 30 let se to ani netestuje, protože u zdravého člověka si s tím tělo obvykle poradí samo. Ale já jsem trochu zkušenější a asi o dost starší než zakladatelka a manžel přede mnou taky opravdu nebyl svatý. A jak by se ten virus dostal na tampon? Nemyslím si, že při výrobě je mažou HPV virem. Virus buď je nebo není. Propuknout může onemocnění, ne virus. Když mám sex s infikovaným partnerem, tak se můžu nakazit nebo nemusím. Čím víc partnerů, tím vyšší pravděpodobnost. HA, kouření, špatná životospráva přispívá ke snížené imunitě a tělo ten virus nedokáže samo zlikvidovat. Jako nejpravděpodobnější vidím sex s infikovanou osobou. A to klidně před mnoha lety.

ivašot.
Kelišová 5933 příspěvků 16.04.18 20:18
@Anonymní píše:
No nějak se tam ten virus musel dostat. Pochybuji silně, že tam dolezl z nějakého ručníku. A ten ručník by taky asi musel být použitý někým infikovaným. Já jsem taky pozitivní a bylo mi řečeno, že do 30 let se to ani netestuje, protože u zdravého člověka si s tím tělo obvykle poradí samo. Ale já jsem trochu zkušenější a asi o dost starší než zakladatelka a manžel přede mnou taky opravdu nebyl svatý. A jak by se ten virus dostal na tampon? Nemyslím si, že při výrobě je mažou HPV virem. Virus buď je nebo není. Propuknout může onemocnění, ne virus. Když mám sex s infikovaným partnerem, tak se můžu nakazit nebo nemusím. Čím víc partnerů, tím vyšší pravděpodobnost. HA, kouření, špatná životospráva přispívá ke snížené imunitě a tělo ten virus nedokáže samo zlikvidovat. Jako nejpravděpodobnější vidím sex s infikovanou osobou. A to klidně před mnoha lety.

Vidím to úplně stejně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama