Chronické záněty středního ucha

25.6.15 14:15

Chronické záněty středního ucha

Milé maminky,

nejsem zrovna vášnivou pisatelkou a do diskuzí se zapojuji poprvé, ale jelikož jsem už vážně zoufalá, tak zkouším ještě tuto možnost. Mám dceru 4 roky. Během roku a půl jí 11× píchali ouško a 1× samo prasklo :,( Vše začalo, když malá nastoupila do školky (do té doby naprosto zdravé dítě), po pár týdnech ve školce jí ucho píchli poprvé a na pohotovosti napsali ATB, po dobrání ATB se to opakovala a tak ještě několikrát, dokonce jsme zažili i noc, kdy jsme jeli na pohotovost 3× a 3× jí píchli ouško (1× pravé, 1× levé a pak znovu levé, protože se rána zacelila než stačil včechen hnis vytéct, fakt psycho.. :zed: )Dr. jí několikrát šahala na nosní mandli, která byla vždy malá, jak tvrdila, proto operaci nedoporučila, poslala nás tedy na imunologii, kde žádnou alergii nezjistili a tak nám napsala Rybomunyl, který nám tedy vůbec nepomohl a záněty se opakovaly. Pravidelně jsme užívali Aerius, který také nijak zvášť nepomáhala. Tak jsem začala vyhledávat alternativní způsoby láčby a první zašla k homeopatovi, ten nám doporučil Barytu Carbonicu 30CH a Chamomillu 30CH. Nepomohlo, stále se záněty opakovali, možná jsem měla dát homeopatovi větší šanci, ale měla jsem pocit, že mu jde hlavně o peníze, do telefonu mi nechtěl poradit, vždy mu šlo o to, abych přijela osobně(i s penězi za radu), další náš pokus byla TČM a léky Stín brokátového závoje a Hebkost labutí šíje. Možná, že by léky zabrali, ale jsou tak strašně hořké, že jsem nebyla schopná je do malé dostat a už vůbec né v požadované dávce 3×2 tablety denně :-( Takže ani tento pokus nevyšel. Po čase jsem se ale naučila s rýmou,,pracovat", Lucinka každý večer inhalovala Vincentku, jako prevenci rýmy, při sebemším náznaku rýmy jsem jí nasazovala Sinupret nebo Nasivin sirup, stříkala mořskou vodu Stérimar, při bolesti ouška jsem hned kápla Otobacit, nasadila Fenistil kapky a Nurofen a ouško jsme chladilia, několik bolestí se nám tím podařila zahnat bez píchání a dokonce jseme přečkali i zelenou nudli, všechno už vypadalo celkem optimisticky, jenže včera se v noci se z niče nic vzbudila a asi 20min strašně plakala a než jsme se stačili vypravit do nemocnice, ouško prasko a vytekl hnis.. (bez příznaků rýmy, ta se spustila, až po prasknutí ouška) Dr., nám říkala, že nejspíš jedinou šancí jsou gromety do uší a do toho se mí vůbec nechce.. Tak se obracím na Vás milé maminky, jesli máte ještě nějakou radu, co pomohlo Vám?? Věřím, že nejsem jediná maminka, která se potýká s chronickými záněty středního ucha u dítěte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.6.15 14:37

@macek09: Ahoj :) Sice ještě nejsem maminka ale snad mohu posloužit vlastní zkušeností z dětství. Když jsem byla malá, měla jsem zánět středního ucha pravidelně 4 do roka. Má lékařka se vyhýbala operaci, takže jsem až do devíti let trpěla se záněty, kvůli kterým mi nechtěli ani píchnout naušničky. V desíti se po všech možných vyšetřeních doktorka nakonec rozhodla pro vyndání nosních mandlí a od té doby jsem s ušima neměla jediný problém. Jediné co jsem si z toho odnesla bylo několik let trápení, trauma z nekonečného píchání uší a nějakou dobu docházení na náslechy, zda dobře slyším protože jsem měla údajně zjizvené bubínky. Toť má zkušenost. Každopádně přeji hodně štěstí ať je malá co nejvíce zdravá :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2884
25.6.15 14:41

Tohle jsem si zažila v dětství já. Většinou to prasklo. Pomohlo vyndání mandlí a autovakcíny, jenže to bylo před třiceti lety, dnes se to nejspíš řeší jinak. Taky do mě tenkrát rvali tuny atb, to se dnes taky nedělá. Sluch mám o. k., jen víc trpím na zalehnutí jednoho ucha a nemůžu se potápět (nejde vyrovnat tlak), což mi neva.
Dcera trpí na jedno ucho, za rok měla zánět „jen“ 4×. Taky je jinak 100% zdravá, i před školkou byla. Je schopná mít zánět hned na začátku rýmy, bez teplot, jen v tom jednom uchu. Zatím se nic dělat nebude, ale čekám, že časem mi navrhnou buď mandle nebo ventilační trubičky a já do toho asi půjdu. Než riskovat poškození sluchu a trpět s dlouhodobou nemocností. :nevim: Na homeopatii nevěřím, zkoušela bych otužovat. Ale u těch uší je možný, že nepomůže nic, zkus se pobavit s doktory, je to daný i anatomicky, s tím nic nenaděláš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2427
25.6.15 19:25

Ahoj, dcerka 4,5 roku je na tom úplně stejne. Co nastoupila do školky, šílený. Na ORL jsme jako doma. Bohužel nám bylo odstranění mandle doporučeno a také ventilační trubičky do uší. Vůbec neznamená, když je mandle malá, že tam problém není. Proste i tak se tam drží všechny mozne hnusy a proto při každé ryme, jsou záněty uší. Dcerka se nevyhla a teď v pondělí podstoupila odstranění mandle. Ventilacni trubičky se prý, dle nálezu na audiu, dávat nemuseli. Ale bohužel má opět rymu, tak mam obavy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
25.6.15 23:31

očkování

Co Vám mám říct, existuje vakcína prevenar 13 a pneumo 23 - obě tyto vakciny by měla dcera mít. Dále pak každoroční očkování proti chřipce. Očkování proti chřipce vede k poklesu zánětu středouší o 1/3, očkování proti pneumokokům oběma vakcínami v rozmezí 6 až 50%. Máte kumulativní účinek. Mojí dceři je 7, nemocná je dost, ale neměla nikdy chřipku ani zánět středouší. Vaše dítě má jistě už narušenou imunitu, protože imunitní systém dítěte pořád bojuje s infekcemi. Nevím, ale zkusil bych ještě CT dutin jestli tam není chronický zánět, dále pak odstranění nosní mandle. Věřím, že spolu s očkováním má tohle velkou šanci na úspěch hlavně s léčbou nečekejte až půjde dcera na podzim zase do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2427
25.6.15 23:42

Nemyslím si, že když mou dceru nadopuji(nejsem zastáncem neočkování )všemi možnými vakcínami, že zánět uší nehrozí. Jsou i jine faktory, ktere k tomu vedou. Dcera je očkována proti pneumokokum a stejne má potíže velike.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
27.6.15 00:55

očkování

To také nikdo nepíše zánětu středouší nelze očkováním předejít, jde jen o statistiku nebo jestli chcete frekvenci onemocnění, můžete snížit očkováním neříkám, nevím jestli u Vašeho dítěte, ale u statisticky průměrného dítěte snížíte výskyt o 40% očkováním proti chřipce + prevenar 13 + pneumo 23. Poptejte se v okolí kolik dětí Vašich známých nemělo do 7 let chřipku nebo zánět středního ucha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama