Vši - prevence a otroctví

23
22.6.15 15:20

Vši - prevence a otroctví

Co mají vši a otroctví společného? Hodně. Obojí je nákladné, ani jedno nechceme. Musíme bojovat, abychom to nedostali, a ten boj je na věky. Všichni zde už léta řeší jak se zbavit vší. Proč nikdo neřeší prevenci?
Nevím, zda to je pravda (který zákon?) nebo výmluva, ale učitelé prý nesmějí prohlížet žákům hlavy. Škoda, bylo by to nejjednodušší. Nevím, zda mají povinnost - nebo kdo má - to hlásit sociálce. Je totiž jasné, že ten, kdo má dítě s parazity, zanedbává péči o dítě a přídavky mu nepatří. Stejně tak by se touto třídou měla zabývat hygiena, protože jde o parazitární onemocnění.
Prosím může někdo z vás upřesnit tyto informace, popřípadě má zkušenosti z jednání s institucemi? Je i jiná možnost, např. školský úřad? Přece nebudu stále vyhazovat peníze! Ať se mne stát zastane, když platím daně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4151
22.6.15 15:25

Tak já už to někde četla, že učitel nemůže hlavy prohlížet - asi ztráta soukromí? 8o :roll: a že může max říct, že se mu zdálo, že něco má dítě ve vlasech. Neměl by říct „vaše dítě má vši“. Rodiče jsou na to asi hákliví…?

Sama mám teď kluka ve školce, takže to neřeším, má krátké vlasy, ale u holky budu pes a budu chtít, ať s tím něco dělají :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 15:30

@Kůň a na které fakultě by se to mělo vyučovat? Zavšivení je nemoc a je to záležitost rodičů. Školy pouze informují o výskytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
22.6.15 15:33

To je jak „proč mám od někoho chytnout chřipku, když platím daně, jak k tomu příjdu“ :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.15 15:47
@Kůň píše:
Co mají vši a otroctví společného? Hodně. Obojí je nákladné, ani jedno nechceme. Musíme bojovat, abychom to nedostali, a ten boj je na věky. Všichni zde už léta řeší jak se zbavit vší. Proč nikdo neřeší prevenci?
Nevím, zda to je pravda (který zákon?) nebo výmluva, ale učitelé prý nesmějí prohlížet žákům hlavy. Škoda, bylo by to nejjednodušší. Nevím, zda mají povinnost - nebo kdo má - to hlásit sociálce. Je totiž jasné, že ten, kdo má dítě s parazity, zanedbává péči o dítě a přídavky mu nepatří. Stejně tak by se touto třídou měla zabývat hygiena, protože jde o parazitární onemocnění.
Prosím může někdo z vás upřesnit tyto informace, popřípadě má zkušenosti z jednání s institucemi? Je i jiná možnost, např. školský úřad? Přece nebudu stále vyhazovat peníze! Ať se mne stát zastane, když platím daně!

E?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7048
22.6.15 15:51
@Kůň píše:
Nevím, zda to je pravda (který zákon?) nebo výmluva, ale učitelé prý nesmějí prohlížet žákům hlavy. Škoda, bylo by to nejjednodušší. Nevím, zda mají povinnost - nebo kdo má - to hlásit sociálce.Je totiž jasné, že ten, kdo má dítě s parazity, zanedbává péči o dítěa přídavky mu nepatří. Stejně tak by se touto třídou měla zabývat hygiena, protože jde o parazitární onemocnění.
Prosím může někdo z vás upřesnit tyto informace, popřípadě má zkušenosti z jednání s institucemi? Je i jiná možnost, např. školský úřad? Přece nebudu stále vyhazovat peníze! Ať se mne stát zastane, když platím daně!

A ty dítě s parazity nemáš, když vyhazuješ peníze? Asi zanedbáváš hygienu a měl by tě někdo nahlásit na sociálce. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9116
22.6.15 16:03

Trošku přehnaný, ne? Nechci si fandit, ale rozhodně nejsme případ pro sociálku a hygienu nezanedbáváme a vši jsme už taky párkrát měli. A přídavky neberu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1118
22.6.15 16:09

A zrovna tvoje dítě může bejt první ze třídy u koho se to zjistí. I když v tom bude nevinně :mrgreen: takže si vlastně taky nezasloužíš přídavky a měla by na tebe jít sociálka :D :D já měla vši i vloni, ve 20 letech a to z důvodu, že je mladší ségra přinesla ze školy. Asi by bylo zajímavý, kdyby na to přišli právě u nás ve škole a ne u ní… a věř, že zbavit se jich fakt není jednoduchý, takže vlastně i ten první ve třídě nemusí bejt prase, ale jenom chudák oběť ;) :D (my sami jsme se jich zbavovali celkem asi půl roku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.6.15 16:13
@ivašot. píše:
Trošku přehnaný, ne? Nechci si fandit, ale rozhodně nejsme případ pro sociálku a hygienu nezanedbáváme a vši jsme už taky párkrát měli. A přídavky neberu :lol:

Jsme na tom stejně, aké jsme měli 2× vši, jsme normální slušní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47173
22.6.15 16:24

No, abych pravdu rekla nechapu, kde na ty vsi chodi?
Mam dite ctyri roky ve skolce a zadnou ves jsme jeste nepotkali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
22.6.15 16:27

A sama sebe jsi nahlásila? ;) Evidentně jsi vši v rodině měla, tak na sociálku s tebou. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
22.6.15 16:31

Ochrana jednotlivce před nakažlivým onemocněním může být do jisté míry záležitostí společnosti, ale především je zcela v kompetenci toho jednotlivce, pokud má tento alespoň základní zodpovědnost.
Ten příměr s chřipkou je tady dost přesný. V chřipkovém období snad taky dítě učíš, jak se má chovat, aby riziko onemocnění snížilo co nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8287
22.6.15 16:40

@Kůň to, že učitelé nesmí žákům prohlížet hlavy, jsem četla už před lety přímo na stránkách ministerstva školství. protože, jak píšeš, pedikulóza je nemoc a učitelé jsou pracovníci pedagogičtí, nikoli zdravotničtí. navíc pokud budou hromadně prohlížet dětem hlavy, hrozí riziko přenosu z hlavy na hlavu (jako když jsem to četla prvně, tak jsem ťukala na čelo, že by učitel musel být úplný blbec… ale později se mi taky stalo, že mi pod nehtem a to nikoli dlouhým uvízla malá veší nymfa, živá, zdravá, pohyblivá, takže od té doby si ten přenos umím představit).

řešením by mohla být existence školních sester, do jejichž pravomoci prevence spadá, takže by podle mne neměl být problém, aby dětem v rámci prevence před přenosem nemoci prohlídly hlavy a zavšivené děti izolovaly do příjezdu rodičů. ovšem školní sestry v ČR nejsou příliš rozšířené a vlastně ani nevím, jestli vůbec existují, já o nich v rámci výuky komunitního ošetřovatelství slyšela jenom jako že „u nás jsou asi spíše na soukromých školách než na státních“.

jinak prakticky nahlásit sociálce můžeš každé celkově zanedbané dítě, ovšem s vešmi je ten problém, že třeba moje děti je taky párkrát měly a to zanedbané nejsou. jenom hodně pobývají v dětských kolektivech (škola, skaut) :nevim: (mmch přídavky neberu :mrgreen:)

jako nemalý problém v likvidaci vší vidím nedostupnost účinných prostředků na trhu. z mojí zkušenosti veškeré ty olejčíky, co se dnes prodávají, jsou naprosto k ničemu. a insekticid nějak mám problém sehnat - roky jsem na děti úspěšně patlala přípravky s karbarylem, které jsem ovšem v posledních letech musela kupovat jako veterinární (u lidí jsou už nějakou dobu zakázané jako zdraví škodlivé) a po nedávném vyplácání posledního kousku nějak nemůžu sehnat už ani ten veterinární - jestli zakázali i ty nebo jesti mám jenom smůlu, to fakt nevím :nevim: jenomže pakliže nejsou dostupné účinné přípravky, tak se rodiče ocitají v začarovaném kruhu - zavšivené dítě do školy poslat nemůžou, ale zároveň je obtížné se účinně zbavit vší a neposílat děti do školy si taky z legislativních důvodů nemohou dovolit :nevim:

jenže i kdyby se do školy pozvala hygienická stanice k vyřešení problému, která by všem dětem vopatlala hlavy nějakým sajrajtem, který by je odšvivil, tak vzhledem k neexistenci účinné prevence by stejně už druhý den mohlo do školy některé z dětí veš znova dotáhnout z rodinného prostředí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27066
22.6.15 16:40

@Kůň what? Jsi spadla z marsu? Mozna by se melo do skoly rovno chodit v turbanu s petrolejovym zabalem na hlave. Preventivne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68981
22.6.15 16:43
@PetraJ píše:
A ty dítě s parazity nemáš, když vyhazuješ peníze? Asi zanedbáváš hygienu a měl by tě někdo nahlásit na sociálce. :mrgreen:

Jo, to mě přesně napadlo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama