Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Prosim o radu, ditko 15 mesicu ma zapal plic, dostali jsme ATB. Uz tri noci proplakala, napina se, strasne ji boli brisko, Pry to k tomu patri. Mohu se zeptat na vasi zkusenost, za jak dkouho po nasazeni ATB bolesti bricha prestaly? Dekuji.
@jananovakova2 píše:
Prosim o radu, ditko 15 mesicu ma zapal plic, dostali jsme ATB. Uz tri noci proplakala, napina se, strasne ji boli brisko, Pry to k tomu patri. Mohu se zeptat na vasi zkusenost, za jak dkouho po nasazeni ATB bolesti bricha prestaly? Dekuji.
A to bolí bříško asi po těch ATB?
Ne ne, bolelo i pred. Pry deti se zapalem plic casto trpi na bolesti bricha.
Záleží, co má za ATB. Pokud má Klacid (Fromilid, claritrhromycin), tak to je pěkná zátěž na žaludek, dávali jsme k tomu lidem preventivně i Helicid.
Dcera měla bolesti bříška při skoro každé nemoci. Je to tím, že jsou zvětšené lymfatické uzlinky kolem pupíku, které jsou aktivovány imunitním systémem.
Je to nepříjemné, lze ulevit teplým obkladem na bříško /plenka namočená v teplé vodě, vyždímaná na pupík, igelit a ručník/. To mi doporučovali v nemocnici.
ATB by měli zabrat a bolest ustoupí.
![]()
@danyk píše:
Záleží, co má za ATB. Pokud má Klacid (Fromilid, claritrhromycin), tak to je pěkná zátěž na žaludek, dávali jsme k tomu lidem preventivně i Helicid.
Danyk, tam ale píšou, že omeprasol může ovlivnit účinky tohot léku, není to pak problém? ![]()
@Brontik ordinovali to tak lékaři, tak buď nečetli leták
, nebo se rozhodli to nerespektovat.
No tak snad to nebude tak „horký“ jinak mne z toho klepne. Potřebuju, aby měla obojí a ne na zbytečně moc dlouho…
![]()
@Brontik tak se poptej konkrétního lékaře. Naše dítě bere léky, které prostě musí mít, a u nich je v letáku, že se nesmí brát u neštovic (nebo co). Tak jsem se ptala lékařky a prostě to odmítla, že to je nesmysl.