Moučnivka - problém se sáním novorozence a nelepšení stavu

619
18.6.15 16:14

Moucnivka-problem se sanim novorozence a nelepseni stavu

Ahoj, syn ma 15dni a ma od nedele moucnivku. Uuuplne cely potazeny jazyk, patro, pod jazykem, i koutky a vnitrni stranu rtu. V pondeli na to dostal Neocide gel, poctive mazu-prsa, prst pri krmeni strikackou, vytiram pusinku, davam na dudlik…ale stav se nelepsi, spis mozna naopak.

S tim souvisi muj druhy dotaz-muze to mit vliv na sani? Jde o to, ze nekde jsem se docetla ano, jinde ne…ale on proste prsa nechce, posledni dva dny vubec.Jako by sat uplne zapomnel, prisaje se na pul vteriny a okamzite se pusti. Mleko mam, odsavam a odstrikavam a krmim ho pres strikacku svym mlekem. O pres tu strikacku saje slabeji nez driv, ale u prsa se proste neudrzi, breci…po 10minutach bpje to vzdam a dam mu tu strikacku, protoze div, ze nebrecime oba :-/

A ja marne premyslim, cim to. Konecne se v tydnu zbavil zloutenky, ale pro zmenu ma zase tohle. Takze s kojenim fakt bojujeme, hlavne kvuli tomu sani, kteremu maly moc neda.

Diky za rady! :-) Premyslim, jestli zkusit gencialku, nebo jsem nasla tip na nejaky gel z Nemecka. Pripadne zda zase frcet k doktorce (na kontrolu jdeme za tyden v patek, ale dr.jsem tedy dnes dopoledne psala mail, ale zatim neodpovedela)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8115
18.6.15 16:52

Nám dětská napsala speciální gel, který v lékárně smíchali a malému to pomohlo. Prý i ten Infectomundgel pomáhá :nevim:. S tím sáním nevím, u nás to měl 9 měsíční, ty prsa si před kojením umýváš? Třeba mu nechutná ten neocid gel :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
18.6.15 16:59

My taky dostali nějakou tinkturu, kterou nám míchali v lékarně a za 3 dny byl klid :), jen už si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenovalo :( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
18.6.15 17:02

@yweth : přesně, já ji mám ještě doma, ale není na tom název :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8451
18.6.15 17:03

My tu tinkturu z lékárny měli a nic. Nechala jsem si z Něměcka poslat Infectomundgel a pomohl bezvadně do 3 dnů a od té doby pokoj. Ještě mi zbyl, takže kdyby někdo chtěl, ráda věnuji (jen prosím SZ)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
18.6.15 17:03

No, pred chvilickou mi napsala doktorka, ze se ma manzel rano stavit pro recept na roztok s Nystatinem, ze ho namichaji v nemocnicni lekrne (pry v obyc lekarnach na to nemaji ingredience 8o )

Tak snad to pomuze…a pak zacne i sat.

@myskalucka Umyvam,ale rikala, ze mam mazat…no, je to mozny.Ale zase dudlik s gelem cuca v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
18.6.15 17:07

@cell Posilam SZ :-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
18.6.15 18:03

@lupto : tak to bude ono, přesně gel s nystatinem ;), no nám to namíchali v normální lékarně ( třeba teta lékárna to nedělá ), musí to být lékárna ve které míchají léky, ale jsou to i jiné, než nemocniční, stačí se ze zeptat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
18.6.15 18:27

@myskalucka no,u nas je jednodussi zajet tam, nez obihat prazske lekarny. Vetsinou mame v okoli dr.Maxe a ten je na dve veci :-/ A fakultku mame kousek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
18.6.15 18:35

Já mám na sídlišti teta lékárnu a jednu ( no name ) normální lékárnu a v té to dělají ( též v Praze )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
18.6.15 18:39

@myskalucka No,my okolo mame dva dr.Max,myslim dalsi vOC, jednu u soukrome kliniky, kde nemichaji. A vic nevim…jo, vlastne jednu Benu jeste, tam nechodim. A pak fakultni nemocnici, tak vse resime stejne tam :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.15 14:50

Vlastni zkušenost nemám, ale vozíme několika maminkám infectosoor-mundgel-40-g z Německa a prý je to to nejlepší. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
20.6.15 15:33

@Brouček 83 : a určité ho rada přivezes i zakladatele vid ;-), taková nezistná pomoc :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
20.6.15 15:45

A ja tedy verejne strasne moc musim podekovat @cell - od vecera ma synek Mundgel (a opravdu nezistne) a je to vazne zazrak! Vubec nechapu, proc v CRneni. (neschvalene lecivo?,ale proc) Rano uz jsme videli jazyk, krasne mu kusy bileho odpadavaji, dokonce zacal i pit z prsou. Takze opravdu uprimne dekuji! Kdybys nekdy neco potrebovala, nevahej, a obrat se na nas!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8451
24.6.15 19:32

@lupto :mavam: to jsem hrozně moc ráda! Kdyby Ti zbyl, pošli zase dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama