Štípance, nebo nemoc?

26232
17.6.15 14:37

Štípance nebo nemoc?

Potřebovala bych poradit. Jsme v zahraničí a syn má aktuálně cca 55 pupínků - viz foto. Nejdřív jsem si byla jistá, že to je od komára, ale teď už nevím.
Jsou jen na rukách, nohách a obličeji, pupínky se vzhledově nemění, akorát přibývají. Foto 1 před týdnem, foto 2 dnes. Jsou jen vystouplé a nalité. Syn se nedrbe, ale jediný, kdo má problém. My se starším byli taky poštípaní, ale po 2 dnech mazání Fenistilem a Panthenolem dobrý a nové štípance nemáme.
Máte některá zkušenost, co by to mohlo být? Kdybychom byli doma, vzala bych ho k doktorce.
Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5730
17.6.15 14:41

Neštovice? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
17.6.15 14:41

@Billi nestovice jak vysite ;)ale ten tyden je divny :think: teplotu nemel vubec?

Příspěvek upraven 17.06.15 v 15:08

• Nahlásit
  • Citovat
5730
17.6.15 14:42

Jestli můžeš někde sehnat tea tree olejíček, pomaž mu ty pupínky tím - hrozně to pomůže. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
17.6.15 14:43

Ahoj,
takhle u nás vypadají aktuální neštovice…pevné nervy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
17.6.15 14:49

@KackaDoup teplotu neměl.
Taky jsem myslela neštovice, ale on to má jen na místech, kde nemá žádné oblečení. Pod oblečením nemá ani pupínek. Navíc nevysychají. Neštovice jsem zažila u jiných dětí a po týdnu už byly zaschlé a nepřibývaly nové. Dnes do rána opět 5 nových pupenců. Nikdy jsem nezažila a neviděla neštovice jen na rukách a nohách po lokty a kolena, to je to, co mě udivuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
17.6.15 14:50

Hm tak to je divný…a svědí to? to budou štípance asi teda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9175
17.6.15 14:53

Já jsem jednou v Chorvatsku měla takovéhle podivné tekutinou nalité štípance, které mizely snad měsíc. Jen si teda pamatuju, že mě to svědilo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17389
17.6.15 14:56

A nemůže to být od blechy nebo něčeho takového?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9175
17.6.15 14:59

Nebo štěnice, jestli jste někde mimo domov?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 15:02

@ivašot. :palec: taky si myslím, že to bude kousnutí od štěnic :) koušou tam, kde se dostanou, tzn. tam kde malý není oblečený :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26232
17.6.15 15:04

@ivašot. to bychom asi byli poštípaní všichni. Taky jsme právě v Chorvatsku.

@ka2ka blechu poznám, ta to není. Ty chytá starší. Jak projde kolem sousedovic kočky, tak je poštípaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5631
17.6.15 15:05
@anonymka227 píše:
@ivašot. :palec: taky si myslím, že to bude kousnutí od štěnic :) koušou tam, kde se dostanou, tzn. tam kde malý není oblečený :)

I já si to myslím. Bohužel. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 15:06

@Billi Na první pohled se kousnutí štěnice podobá bodnutí od komára. Někdy může způsobit alergickou reakci – po štípnutí kůže zčervená a mírně nateče. Většině lidí taková skvrna během chvilky zmizí, citliví jedinci ji mohou mít celé měsíce. To samé platí pro její velikost, která má v průměru několik milimetrů až centimetrů. Kousnutí od štěnice vypadá jako červené kolečko s tmavší tečkou uprostřed Štípnutí může být jen jedno, častější jsou ale kousnutí v řadě nebo skupině
Kousnutí štěnice se nejčastěji nachází na pažích, zádech nebo krku
U některých lidí se objeví zarudlé a svědící otoky
Jinými slovy: pokud se opakovaně probouzíte se štípanci, které jste před usnutím neměli, zkontrolujte výskyt štěnic podle následujícího postupu.Jak najít štěnice? Důkladně prohledejte místa, kde se obvykle ukrývají – postele, matrace, noční stolky, podlahové lišty, obrazy, různé štěrbiny a tmavá místa. Hnízda štěnic mohou být prakticky kdekoli v místnosti. Můžete také počkat do noci, nečekaně rozsvítit a sledovat bílé povrchy, zda neuvidíte štěnice prchající do úkrytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 15:08

@Billi já jsem kousnutí od štěnic zažila :) bohužel taky na dovolené, já byla celá zeštípaná a přítel měl asi tak jeden nebo dva kousance :nevim: už jsem nevěděla co s tím, každý den nové a nové fleky :) pomohlo až odjet a všechno pořádně vyprat, aby se to nepřetahlo i k nám domu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama