Borelioza - zjistí doktor něco?

324
16.6.15 11:13

Borelioza - zjistí Mudr. něco?

Zdravím,

doktorce jsem popsala pár příznaků, které na dceři (2 roky) pozoruji, i s tím, že měla klíště.
Doktorka si ji pozvala na odběry, prý by to mohla být borelioza.
Ta se prý z krve zjistí až 6 týdnů od případné nákazy, v den odběru by to ale bylo teprve přesně 5 týdnů.
Máte zkušenosti s tím, že se zjistila i dříve?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5145
16.6.15 11:21

Prý se dají zjistit někdy již od třetího týdne, ale většinou až kolem toho šestého. Pokud je důvodné podezření, lékař nasazuje antibiotika již před potvrzením výsledků. Přeji hodně štěstí a zdravé dítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
16.6.15 11:24

No je právě jen pár příznaků, které ale můžou znamenat i cokoliv jiného, např. flek po klíštěti není, to prý u dětí dost často nebývá…
Takže nevím, jak to chce Mudra 100%ně zjistit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
16.6.15 11:26

Pokud příznaky neodezní, vydupej si testy znovu :nevim:
Mně boreliozu zjistili po tom, co mě půl roku vyhazovali, že si vymejšlim, až když jsem přestávala vidět to pro ně bylo zajímavý :pocitac:
Držím palce, ať to dopadne dobře a dcerka je zdravá.

Flek být nemusí, ani u dospělého ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
16.6.15 11:27

Držím palce, doktor bohužel nejsem. V případě nejistoty je ale možné to zkusit zkonzultovat s boreliovou poradnou, my chodíme v Praze do www.immunoflow.cz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
16.6.15 18:41

Ještě takový dotaz - kdyby to borelka byla, jak moc ublíží, když půjdeme na odběr až za týden?
Doktorka má odběry stejně jen úterý+čtvrtek, takže kdybychom šli až za týden ve čtvrtek, bude to od klíštěte 6 týdnů a tedy by byly výsledky objektivní.
Jen nevím, jak moc by se případně zhoršila…
Malá nemá příznaky nijak vážné, jen občasné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
16.6.15 18:44

@Fircon Nejsem odborní, ale myslím si, že pokud půjdete za týden a tím pádem budou výsledky i spolehlivější, tak se nic nestane. Takhle se může stát, že to ted vyjde negativní, neprokáže se žádná nemoc a ty budeš bůh ví jak dlouho zase prosit o další testy, než je udělají (mně bylo řečeno, že jsou drahé a lékaři je dělají neradi, musí to vysvětlovat totiž pojišťovnám - nevím, co je na tom pravdy, ale z osobní zkušenosti bych tomu i věřila :zed: ). Já bych šla až za ten týden :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama