Rakytníček ve dvou letech?

18.6.15 13:16

rakytníček ve dvou letech?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat,,,včera jsem byla v lékárně a chtěla něaké vitamínky pro dcerku.jsou jí 2 roky…jenže na krabičce je psáno od 3 let…proč mi to lékárník dal? věděl že má dva… myslíte že jí to můžu podávat? nebo radši ne? díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

KackaDoup
18.6.15 13:17

@pecmenka to je temer vsude…asi proto ze jsou to bonbonky…umi jist zelatinove bonbonky?

• Nahlásit
  • Citovat
18.6.15 13:22

Ano,,jí všecko ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
18.6.15 13:24

@pecmenka tak potom je vsechno v poradku…

• Nahlásit
  • Citovat
380
18.6.15 13:41

Také jsem kupovala malému Rakytníček vitamíny a nebyly mu ani dva. Jenže pak jsem se ptala naší paní doktorky a ta mi řekla, že je to zbytečné. Jsou to jen předražení gumoví medvídci už je nekupuji. Stačí prý zdravá strava a řekla by jsem, že to je pravda. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
18.6.15 14:25

@pecmenka zdrava strava davno nestaci, protoze je puda chuda a zdaleka uz neobsahuje co ma…ja pro deti doporucuji, praskovy vitamin C, horcik a pokud je potreba tak B complex v kapickach.

• Nahlásit
  • Citovat
12796
18.6.15 14:33

Já malému dávala rakytnikovy sirup tak od 1,5 roku. Mudra schválila. Ted už dávno nedavam, imunitu ma dobrou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
18.6.15 14:37

@omites ten je naprosto uzasny pro kazdeho :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
1013
18.6.15 15:09
@pecmenka píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat,,,včera jsem byla v lékárně a chtěla něaké vitamínky pro dcerku.jsou jí 2 roky…jenže na krabičce je psáno od 3 let…proč mi to lékárník dal? věděl že má dva… myslíte že jí to můžu podávat? nebo radši ne? díky za odpovědi

Tak pokud Ti nevadí, že jeho složení je naprosto katastrofální, tak proč ne.
já bych to ale dítěti nedal.

1. použití umělého sladidla sorbitol E420. Není však příliš vhodný pro malé děti nebo ve větších dávkách; může totiž způsobovat průjmová onemocnění, střevní potíže, nadýmaní nebo plynatost.
2. Zde už bych vytkl i tu vepřovou želatinu, která při doporučeném denním množství 5 rakytníčků denně nemusí být zcela žádoucí a i ten glukozový sirup zde při tomto denním množství může být problém například pro celiaky.
3. Obsah vitamínů při denní dávce je zde směšný. U všech zmiňovaných vitamínů dosahujeme tak 6 procent DDD (denní doporučená dávka)!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
18.6.15 16:57
@Lexoid píše:
Tak pokud Ti nevadí, že jeho složení je naprosto katastrofální, tak proč ne.
já bych to ale dítěti nedal.1. použití umělého sladidla sorbitol E420. Není však příliš vhodný pro malé děti nebo ve větších dávkách; může totiž způsobovat průjmová onemocnění, střevní potíže, nadýmaní nebo plynatost.
2. Zde už bych vytkl i tu vepřovou želatinu, která při doporučeném denním množství 5 rakytníčků denně nemusí být zcela žádoucí a i ten glukozový sirup zde při tomto denním množství může být problém například pro celiaky.
3. Obsah vitamínů při denní dávce je zde směšný. U všech zmiňovaných vitamínů dosahujeme tak 6 procent DDD (denní doporučená dávka)!!!

sorbitol neni umele sladilo.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sorbitol
zelatina nicemu nevadí
glukozovy sirup samozrejme spatne

• Nahlásit
  • Citovat
1013
19.6.15 15:34
@KackaDoup píše:
sorbitol neni umele sladilo.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sorbitol
zelatina nicemu nevadí
glukozovy sirup samozrejme spatne

V ČR je použití sorbitolu povoleno ve výrobcích pro účely týkající se funkce náhradního sladidla. Do ostatních potravin se smí přidávat v nezbytném množství kromě dětské výživy. Pokud se ve výrobku nachází více jak 10% sorbitolu, musí být obal označen upozorněním: „Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky“. Tolik k Sorbitolu. O tom, jak se vyrábí bych nediskutoval. je to prostě umělé sladidlo a nic víc.
A želatina? No v malém množství nevadí ale není pro děti do dvou let vůbec vhodná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
19.6.15 15:38
@Lifka píše:
Také jsem kupovala malému Rakytníček vitamíny a nebyly mu ani dva. Jenže pak jsem se ptala naší paní doktorky a ta mi řekla, že je to zbytečné. Jsou to jen předražení gumoví medvídci už je nekupuji. Stačí prý zdravá strava a řekla by jsem, že to je pravda. :)

Zdravá strava je správně. jenže, která to je? :lol:
S těmi medvídky má Mudr pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
19.6.15 16:05

@Lexoid neni to umele sladilo…je to sladidlo z ovoce…tak pouzivej spravne vyrazy…zelatina nemuze skodit nikomu.

• Nahlásit
  • Citovat
1013
19.6.15 16:33
@KackaDoup píše:
@Lexoid neni to umele sladilo…je to sladidlo z ovoce…tak pouzivej spravne vyrazy…zelatina nemuze skodit nikomu.

Vitamín C je také přírodní nebo vyrobený umělou syntézou.
Oba jsou ale jinak vstřebatelné. A stejné je to se Sorbitolem. Buď je přírodní nebo umělý. A umělý se vyrábí průmyslově redukcí monosacharidů D-glukózy, L-glukózy, D-fruktózy a L-sorbózy sodíkovou amalgámou, hydridy nebo katalytickou hydrogenací. Většinou z glukózy jako odpadu při výrobě škrobu, třeba z ovoce zvaného brambory. Tedy není umělý, jak by mohl, že? Nebo si myslíš, že zrovna do Rakytníčku dávají ten extra drahý přírodní?
Tedy pokud se bavíme o přírodním Sorbitolu, pak je sice přírodní ale stejně má vedlejší účinky jenže je ho v ovoci velmi málo a je drahý, pokud se vyrábí průmyslově, pak je umělý a má stejně nepříjemné vedlejší účinky ale je levný a bohatě dostupný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
19.6.15 17:17

@Lexoid ale ja se s tebou nepru o to jestli je zdravy…ale o to ze se to nejmenuje umele sladilo. Jenom…nic vyrabene průmyslove pro deti snad neni v poradku…to je jasna vec.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama