Zánět středního ucha bez antibiotik

1219
24.6.15 13:55

Zánět středního ucha bez atb

Ahoj, prosím podělte se o svoje zkušenosti se zánětem středního ucha, který se u dětí léčil bez ATB. Popíšu naši situaci, syn 2 roky, bolest ouška od včerejška, má slabou čirou rýmu (asi 3 dny), včera teplota 37,8, je čilý, dovádí.. Podávám Nurofen proti bolesti a zánětu, Otobacid, Nasivin. Dneska jsme byli u Dr., koukla do ouška, udělala CRP - hodnota 36 a předepsala ATB. Po konzultaci s ní použiji ATB pokud se stav nezlepší. I když ona by raději ty asi ATB nasadila hned, ale byla ochotná se mnou „diskutovat“. Já jsem rozhodnuta s nasazením ATB počkat minimálně do zítřka (dle stavu syna). Pokud jste řešili něco podobného, jak to u vás dopadlo? Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9659
24.6.15 13:59

@Martikov u nás dětem při zánětu středního ucha vždy píchali ušní bubínek. Atb jsme měli jen 1× když byl zánět hnisavý a píchnutí nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
24.6.15 14:00

Dle Dr. to na píchnutí zatím není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
24.6.15 14:02

My jsme taky měli zánět několikrát, píchli uši, ale ATB ani jednou. Ale bylo to právě podle těch hodnot CRP a to já právě nevím, od které hodnoty se antibiotika nasazují a kdy ne. Jinak moje doktorka, když je to takové na hraně, tak mi vždycky dá recept a řekne, abych se rozhodla sama. Chvilku počkat a kdyby se to nelepšilo, tak zajít pro ATB a když se mi bude zdát, že je malý celkem v poho a je nějaké zlepšení, tak dávat nemusím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
24.6.15 14:02

@Martikov a to jste byli jen u pediatra nebo i na ORL? Pokud jen u pediatra, tak to by mě osobně nestačilo a šla bych i na ORL. A při CRP 36 bych ATB nasadila, Otobacid je pouze od bolesti pokud vím… Jako nechat ho trápit horečkou a hlavně bolestí ucha…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
24.6.15 14:03

@Martikov My to buďto rozeženeme alkoholem kapaným do ucha nebo to pokaždé prasklo, ATB bral jen jednou, když měl u toho horečky skoro 40.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
24.6.15 14:07

Byli jsme na ORL. Crp 36 asi jednoznačně nesvědčí pro bakteriální infekci. S těma atb jsem nerozhodná, nechci nic zanedbat, ale ani mu je dávat zbytečně. Ještě žádné neměl a mám celkově problém podat mu nějaké léky - vše plive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 14:11

Při takovém crp bych atb dala…hlavně proto, abych se vyhnula zánětu v uchu, není to žádný jed

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7082
24.6.15 14:18

@Martikov Upřímně? Já bych dala ATB hned a to nejsem zastánce ládování se ATB. Jako dítě jsem měla záněty středouší docela často, vždycky jsem dostala ATB a za dva tři dny byl pokoj. Pak mi odešel doktor do důchodu a nový mladý doktor se společně s mou maminkou (mmch taky s lékařským vzděláním) rozhodl pro „šetrnější“ léčbu bez ATB, s nějakými homeopatiky proti zánětu. Dopadlo to naprostou katastrofou, zánět se mi rozjel, bolelo to jak prase a hodně dlouho, vysoké horečky, bolestí jsem nemohla spát, asi 2× nebo 3× jsme jeli v noci na pohotovost, tam mi ucho píchali, což dost bolí, pak jsem musela chodit na výplachy, které byly taky velmi bolestivé, ještě teďka mám husí kůži, když si na to vzpomenu. A jako památku mám z téhle šetrné léčby zjizvený ušní bubínek a hůř na to jedno ucho slyším. Fakt super :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 14:49

@Martikov CRP 36 jednoznacne svedci o bakterialni infekci. Normalni hodnota je 5. ATB davat nemusis, lze pockat, jak se to vyvine, nekdy to pripravky s obsahem ibuprofenu - Nurofen - zachyti a je to ok. Ovsem nekdy nepomuze nic, dramaticky se to zhorsi a je na zvazenou, zda to nechat rozjet. Vzdy je z hlediska hojeni horsi, kdyz to praskne, nez kdyz se to rizene pichne ve vhodnem miste. Ja bych svemu ATB dala, ale je to na tobe. Muj syn /tehdy 10mes/ mel na podzim a v zime zanet ouska 3× za 3 mesice, jednou prasklo, jednou museli pichnout, jednou vcas nasazena ATB zabrala. Myslim, ze nasazeni ATB 1-2× za sezonu rozhodne min skodi, nez opakovane pichani nebo prasknuti bubinku - hoji se vzdy jizvou. A i kdyz nejsou studie, ze by to vyrazne zhorsovalo kvalitu sluchu, obavala bych se toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 14:56

Já jsem měla zánět středního ucha jednou v životě, bylo mi tak 28. Trhání moudráků byla proti tomu pohoda. Neskutečná bolest. Měla jsem ATB a během víkendu v noci to prasklo a byl klid. Léků na bolest doporučeno max 3 denně, já jich měla 8 určitě. Litovala jsem všechny děti, který tohle prožívaj a nemůžou se totálně nadopovat lékama na bolest. Ale zřejmě to každýho bolí jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
293
24.6.15 15:10

Ahoj, to CRP se mi zda take dost vysoke. Asi bych dala. My meli pokazde u zanetu str.ucha CRP v normalu a posleze, kdyz se to pichlo, skutecne to bylo „jen“ virove a tedy bez ATB. Jinak take nejsem zastancem ATB, ale podle toho co pises, bych je dala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
293
24.6.15 15:14

Jinak CRP ma svuj vyvoj, nekopiruje presne vyvoj nemoci a ma urcite zpozdeni (to jen k Tve poznamce ze ta vyse nesvedci o bakterialni infekci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
24.6.15 15:26

A odkud berete, kdy je to na atb a kdy ne? Já teda četla, že do 30 je to vir a od 50 je to bakterie. Mezi je to neurčité. Ale samozřejmě nemám žádný „ověřený“ zdroj. Samozřejmě plakat bolestí syna nenechám a atb dám, ale pokud je veselý a nepláče, přijde mi to trochu škoda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 15:41

CRP je test jen na bakterialni infekce - stanovuje se C-Reaktivni Protein a ten se uvolnuje jen a pouze u bakterialnich zanetu. U viroveho puvodu by bylo CRP v norme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama