Reklama

Chronický zánět mandlí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 09.08.09 11:19
Chronický zánět mandlí

Chtěla bych se zeptat, zda jste některá podstoupila odstranění krčních mandlí z důvodu chronického zánětu. Bylo mně to doporučeno lékařem na ORL. Zákrok se nedělá ambulantně, ale operace obnáší 2 dny v nemocnici a pak údajně cca 10 dnů doma v naprostém klidu :roll: . Zajímá mě, jestli tomu tak opravdu je, zda je zákrok bolestivý, jak je to poté s příjmem potravy atd. Děkuji.


Reklama

Reakce:
 
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 09.08.09 11:50

Měla jsem jednu angínu za druhou, mandle přes celej krk, pomohly mi homeopatika.

 
Bibiana
Kelišová 6260 příspěvků 09.08.09 14:28

Ahoj,
měla jsem taky jednu angínu za druhou, nepomohlo mi nic. Odstranění mandlí jsem se bála, strašili mě, že mi to pak bude sedat na průdušky atd. Jsem po zákroku už 7 let, kromě nějakého nachlazení a to snad ani nepočítám, jsem nebyla nemocná.
Jo, bolí to, to ti nebudu lhát, polykat se moc nedá, jí se kašovitá strava a první dny jsem spíš jen pila, ale stejně nelituju. Mám klid od angín a jako redukce to nakonec bylo taky dobrý :lol:
Tak ať už máš pokoj od nemocí :wink:

 
Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 09.08.09 16:06

tak já mám taky chronický zánět mandlí, dost jsem měla angíny. přešla jsem k ORL tam mi doktor doporučil hromadu česneku, slivovice … a nějaké vitamíny … a od té doby má klid. I když čepy na mandlích se objeví sem tam … ale nikdo v dnešní době moc nedoporučuje trhat mandle, jelikož by to sedlo na plíce … a to je mnohem horší než angína …

 
EvHu
Extra třída :D 12738 příspěvků 13.08.09 14:58

Zdravím vás,
i já jsem měla tyhle potíže, skoro celý léto jsem vždy proležela s angínou, brala jsem kvanta antibiotik, pak mi píchali pendepon s přestávkama skoro rok a nakonec ortel zněl jasně…odstanit mandle. Měla jsem je obrovský, skoro spojený do sebe :(
Taky nebudu lhát, že to nebolí…při zákroku nic necítíš, druhej den je to ale horší, nejde moc polykat, hůř se mluví, ale stojí to za to! Zase taková bolest to není a ten, kdo na angíny trpí a ví, jaká bolest v krku je hnusná, tohle mu přijde jako vysvobození a bolest je totožná, možná malinko větší :wink: Kašovitá strava, žádný pečivo…atd. Tohle trvá asi 14 dnů, aby se tam nic nepoškodilo do zhojení ran. Kloktala jsem heřmánek a hlavně…mohla a vlastně musela jsem jít kvanta zmrzliny po operaci :lol:

 
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 13.08.09 20:35

Děkuji za odpovědi. Dnes jsem se teda objednala - nejdříve 14.12. Jestli si to do té doby nerozmyslím, tak to absolvuju . :?

 
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 13.08.09 20:47

Tykadlo: a nechceš ještě zkusit čínskou medicínu, když jsi z těch Budějek? Máte tam vyhlášenýho odborníka Hoffmanna. Vyndání krčních mandlí je dost velkej zásah do organismu.

 
EvHu
Extra třída :D 12738 příspěvků 14.08.09 10:02

Velkej zásah to rozhodně není, nebereš po vyndání žádný antibiotika, prostě nic. Mnohem lepší, než se jimi cpát dalších bůhví kolik let. Kdybych to tehdy věděla, šla jsem na to mnohem dřív :wink:
Takže vydrž Prďka, vydrž. Já od tý doby nebyla nemocná, a to je tomu už 11 let :wink:

 
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 14.08.09 11:30

Je to zásah do imunitního systému. Klasická medicína neumí léčit chronický nemoci, dává jedny atb za druhýma a nakonec volí chirurgický řešení.

 
EvHu
Extra třída :D 12738 příspěvků 14.08.09 11:58
Lasicka píše:
Je to zásah do imunitního systému. Klasická medicína neumí léčit chronický nemoci, dává jedny atb za druhýma a nakonec volí chirurgický řešení.

Chronický znamená opakovaný. Myslím, že třeba streptokoka na mandlích asi nevyléčí :( I když s tím zkušenosti nemám, moc tomu nevěřím. Ale může tomu být i jinak :wink:

 
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 14.08.09 12:18

Streptokok je běžně k nalezení na kdejaké tkáni a neznamená to automaticky, že je potřeba to léčit - pokud nezlobí. Alternativní medicína samozřejmě streptokoka nevybije - i když různýma bylinkama jde zničit i třeba zlatý stafylokok. Ale posílí člověka natolik, že už mu streptokok nepůsobí problémy. Sama jsem důkazem, že to jde. Po všech těch angínách jsem měla mandle samou díru, zvětšený přes celej krk i v klidovým stádiu, v zimě mě bolívalo v krku skoro neustále, pak jsem měla šílenou hnisavou angínu s horečkama, dostala atb, dobrala, začalo to na novo. Šla jsem na ORL, dostala další atb, dobrala a začala to na novo. Konečně jsem se dokopala k homeopatce, dostala kuličky, v krku přestalo bolet druhej den, od té doby jsem angínu neměla, mandle se stále zmenšují, už v krku skoro nejdou vidět. Léčím se homeopaticky samozřejmě dál - ne, že mi tenkrát stačila ta jedná dávka :-) Atb sice vybijí bakterii, ale zároveň člověka oslabují, bakterie se tam obvykle brzo vrací a oslabenej člověk už s ní vůbec není schopen bojovat. Atb taky slušně zaplísňují organismus, ničí přirozenou mikroflóru ve střevě… prostě fakt lahůdka. Sorry za přednášku.

 
EvHu
Extra třída :D 12738 příspěvků 14.08.09 14:37

Přednáška v poho…takže homeopatika, to jo, tomu rozumím a v určitých věcech na ně nedám dopustit :D Jen mi k tomu neseděla ta čínská medicína :wink:
Před 11 lety nebyla homeop. tak známá a nebo ji na Moravě dr neznal, nepoužíval…taky jsem byla mladá a o nic jiného jsem se nezajímala, jen se zbavit angín a moct normálně fungovat :wink:

 
havla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.12 12:33
chronocký zánět mandlí

Dobrý den,mohla bych vědět jaké to byli homeopatika,Děkuji


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >