Chronický zánět mandlí v 27tt – co mi pomůže?

Anonymni
19.2.04 14:30

chronický zánět mandlí

Milé maminky i těhulky,

prosím Vás, pokud máte zkušenost, poraďte mi. Mám problém s chronickým zánětem mandlí. Projevuje se tak, že mně vždy tak den-dva pobolívají mandle, bez větších problémů i teplot to odezní a pak se mi na nich vytvoří hnisavé bílé čepy. Podle lékařky v mandlích mám usídleného streptokoka, kterého se nezbavím. Lze to přeléčit antibiotiky, ale trvalé zlepšení neexistuje. Trhat mandle mi nechtějí, protože prý je to zbytečné. Ale já jsem ve 27tt a fakt mám strach, abych to pak nepřenesla na prcka a způsobila mu tím problémy. Řada lidí, kteří si nechali mandle odstranit pak měla problémy s klouby a pod. Neporadíte mi, co s tím?

Děkuju Gábi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.2.04 15:11

chronický zánět mandlí

Ahoj Gábi.

Trpím na to samé, co ty. Stačí napít se něčeho studeného a už večer cítím, jak tam ta potvora roste. Mě řekla doktorka, že mám s tím čepem přijít ráno, bez čištění zubů na výtěr a že se s tím něco udělá. Doufám, že to půjde!

Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.2.04 15:11

chronický zánět mandlí

Ahoj Gábi.

Trpím na to samé, co ty. Stačí napít se něčeho studeného a už večer cítím, jak tam ta potvora roste. Mě řekla doktorka, že mám s tím čepem přijít ráno, bez čištění zubů na výtěr a že se s tím něco udělá. Doufám, že to půjde!

Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.2.04 15:46

chronický zánět mandlí

Chtěla bych jen připojit se s tou samou zkušeností. Na čepy a problémy s tím spojené trpím již několik let. Dr. nepřišla ani na nic výtěrem z mandlí. Prý je vše bez nálezu. Před svým plánovaným rodičovstvím si nechám nejspíš mandle vzít, protože se bojím toho, co kdyby to mělo nějaký vliv na plod.

Držím palce.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.2.04 16:07

chronický zánět mandlí

Kočulko,

prosím Tě, pak mi ťukni, co Ti doporučila doktorka, budu tuhle diskuzi bedlivě sledovat. Ono, běžné totiž je, že se na stěrech na nic nepřijde, vycházejí negativně. Ten streptokok krátce zmizí po přeléčení antibiotiky, ale pak je tam znova. Doktorka mi řekla,že má v mandlích doslova ´vyžrané cestičky´. Ale já žádné cestišky nechci:-) jen si to představím, tak má z toho husí kůži.

Jo, a jestli máš dětišky, neohrozilo je to nějak teď nebo v těhotenství?

G.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.2.04 16:09

chronický zánět mandlí

pardon, dětiČky a cestiČky…nejsem infantilní, je jsem se překlepla:-)

• Nahlásit
  • Citovat
317
19.2.04 17:20

chronický zánět mandlí

Ahoj,

ja mam tyhle problemy taky, cepy, bolest v krku. Jako mala jsem mela vecne penicilin a stejne se to nevylecilo. Behem tehotenstvi ani po porodu jsem s tim nic nedelala (maximalne vystrikala krk Stopanginem - ten se muze i v tehu) a mimi se mi narodilo uplne zdravy a doted je (7 mesicu). Kojila jsem plne 6 mesicu, ted prikrmujem a kojim dal a jak rikam, dcera je zdrava jak ripa, za tech 7 mesicu mela jednou kasel (pred mesicem - to jsme kaslali cela rodina), teplotu nebo horecku jeste nikdy.

Preju zdrave miminko a lehky porod!

Mej se

Slunicek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.2.04 09:31

chronický zánět mandlí

Díky , Sluníčku G.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.2.04 09:35

chronický zánět mandlí

Gábi,

děti ještě nemám a tahle diskuze mě trochu schladila v mém optimizmu. Myslela jsem, že na to něco pomůže. Jednou mi už stěry dělali a nic tam nebylo, ale to se mi čepy dělávaly málo. Teď mám jinou Dr. a trápí mě to docela dost, tak jsem myslela, že to půjde. Určitě dám zprávu.

K.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.2.04 13:06

chronický zánět mandlí

Sluníčku, Tobě taky díky, a jen pro info, nechala jsi si vytáhnout mandle, nebo ne?

To je fajn, že jsi mně uklidnila. Snad to nebude problém.

Gábi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.2.04 14:54

chronický zánět mandlí

Mám stejný problém už několik let, antibiotika nezabírají a já osobně už je ani nechci. Po delším zkoušení jsem ale objevila prostředek, který mi vždy spolehlivě pomohl. Dubové kapky. Pravda, každý je zná spíš v souvislosti s jinou problematikou, ale můžete to zkusit. Při potížích užívám dvakrát denně 10 kapek na kořen jazyka a polknu. Je to nechutný, ale snesitelný. I když už bolest necítím, pokračuju tak další tři dny. Od doby, kdy jsem s touhle léčbou, kterou doporučuje jeden bylinkář, začala, se četnost bolestí v krku dobře o polovinu zmenšila, a když už to příjde, tak to během dvou dnů zaženu.

• Nahlásit
  • Citovat
317
20.2.04 20:12

chronický zánět mandlí

Gabi,

mandle jsem si vytahnout nenechala, taky jsem slysela, ze se to pak prenese do kloubu. Jeste jsem si vzpomnela, ze mi docela pomaha cesnek, staci chleba s maslem a s cesnekem, nebo polivka cesnecka. Pali to v krku jako cert, ale nedelaj se tolik cepy. Akorat se s tim spatne chodi do spolecnosti:-). Mej se

Slunicek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.2.04 08:54

chronický zánět mandlí

Dík, Sluníčku, tak já ho dám i manželovi, ať si nesmrdíme navzájem:-)) ale máš pravdu, je to antibiotikum. Tak já si ty mandle nechám.

Hezký den G.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.2.04 17:50

chronický zánět mandlí

Ahoj holky, měla jsem tyto problémy prakticky od dětství. Opakované anginy, čepy snad permanentně. V cca 23 letech šly mandle pryč (je mi teď 33). Řešila jsem to tehdy s mou ORL lékařkou, shodou okolností býv. primářkou ve fakultní nemocnici (otevřela si soukromou ordinaci). Doporučila mi je vytrhnout. Od té doby mám po problémech. Z pusy mi nesmrdí, antibiotika jsem měla před měsícem asi po 10 letech. Napuchl mi celý krk, hlavně ten čípek v krku a nemohla jsem ani moc dýchat. Nicméně jsem asi od manžela chytila streptokoka, protože mu byla prokázaná streptokoková angína. Takže já si vytržení mandlí nemůžu vynachválit.

Zdraví Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.2.04 22:50

:Ahoj,
mám kamarádku, která má 4. letého syna se stejným problémeme.Vše skončí stejně vytržením mandlí (má dohodnutý již termín) , ale nyní podstupuje kůru pendeponem.Je to (myslím) po 14 dnech a nevím přesně, kolik dávek.Bylo by dobré to vše probrat s krčním lékařem a pak ještě gynekologem (případně genetikem).Rozhodně není vhodné neustále užívat antibiotika. Je pravda, že se ustupuje od trhání mandlí, ale v takových to případech se raději vytrhnou.Petra N. D :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama