Kvasinky - poraďte, prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  24.12.03 07:56
Kvasinky - poraďte prosím

Nemáte nějaký tip, jak úspěšně bojovat s kvasinkovou infekcí? Chtěli bychom miminko, ale naše snažení trvá vždy tak 3-4 dny, než mě to přitom začne bolet a doktor definuje kvasinky a předepíše Macminor komplex, což je nepříjemná a zdlouhavá léčba. Takže minimálně na týden utrum a pak znova. Co s tím?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 24.12.03 09:21

Ahoj,

slysela jsem, ze na to jsou dobre take nejake cipky, ale jsou snad na predpis. Zkus se informovat blize. Nejsem si jista, ale mely by se brat snad jen po tri dny…

Andrea

Anonymni  24.12.03 10:39

Ahoj, léků a mastí je myslím víc, já třeba dostávala Canesten mast, která byla dobrá. Teď mi ale kamarádka říkala, že při jakýchkoliv začínajících problémech používá Tantum Rosa. Je to volně prodejný roztok v lékárnách, se kterým se dělá výplach. Prý je to skvělé, její problémy se zredukovaly na minimum, a že jich měla s kvasinkami atd. hodně. Eva

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 24.12.03 10:58

Kvasinky jsou i můj problém, už jsem to tu jednou popisovala podrobněji, najdi si staré příspěvky na toto téma.

Tantum rosa můžu také doporučit, je to sice drahé, ale účinné. Stačí udělat výplach z poloviny sáčku.

Jako prevence poslouží kosmetika od Justu - více na www.just.cz nebo jiná intimní hygiéna.

V lékárně jsou k sehnání kapse s mléčnou kulturou, které kvasinky neléčí, ale brání jejich přílišnému přemnožení. Podobnou službu udělá obyčejný bílý jogurt, nesmí ovšem obsahovat cukr, umělá sladidla ani žlatinu. Z našich produktů je to snad pouze Klasik od Olmy.

Další prevencí je výrazně omezit sladké, vy:,–(it třeba na dva měsíce úplně cukr. Baštění sladkostí tvoří přímo podhoubí pro kvasinky.

Tvorbě kvasinek nezabrání ani veliké drhutí, právě naopak, naruší se tím přirozené prostředí a právě z vody a různých mýdel se mohou dostat do pochvy různé sajrajtíky…

Kvasinky samy o sobě nezabrání početí, jsou spíš nebezpečné v závěru těhotenství, kdy mohou vyvolat až předčasný porod. Pomůže včasné odhalení a přeléčení, jinými slovy hlásit se kolem 30. týdne u gynekologa, aby udělal stěry.

Nepříjemné podraždění lze snížit pomocí nějakého gelu, doporučí v lékárně.

Alice

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 25.12.03 12:22

Ahojda!

Tenhle problém občas řeším taky,ale jen pokud si nezapomenu zavést Fermalac.Jsou to vaginální kapsle a obsahují lactobacily,které přirozeně brání vzniku kvasinkové infekce.Když beru antibiotika nebo jdu do bazénu,vždycky si jednu preventivně vezmu a je to v pohodě.Jo a 10 kapslí stojí přibližně 200 Kč,ale pokud není nějaká změna,gynekolog Ti je může i předepsat a pak je menší doplatek.

Ahoj Hanka

Anonymni  25.12.03 21:45

Ahojky,

kvasinky jsou bohužel již dlouhou dobu nedílnou součástí mého života a pěkně mi lezou krkem (i když ve skutečnosti lezou úplně někde jinde..). Mám je už asi 4 roky a nějak se jich nemůžu zbavit. Naštěstí se mi před 18 měsíci podařilo otěhotnět a po celou dobu těhotenství jsem je neměla ani jednou, což byl zázrak, ale hned pár měsíců po porodu se vše vrátilo do původního stavu a zase bojuji. Doktor mi dával léky na posílení imunity a pak klasické „bobule“ na kvasinky, které sice pomohly , ale za měsíc to tu bylo zas. Pro otěhotnění je špatné brát večer po „tulení“ nějaké bobule, např. Boraxové globule, clotrimazol (ten je jinak super, protože je rychlý a účinný), Macmiror, Farmalac, aj. nebo si snad dělat vyplachy - asi by se pak veškeré snažení minulo účinkem. Já doporučuji se nejdříve vyléčit a pak se snažit a nebo se snažit jen když jsou plodné dny a když se to podaří a vajíčko se zaklube tak začít s léčbou (je jasné, že po pár dnech snažení se vždy to děsné svědění dostaví… - a Clotrimazol se dá používat i v těhotenství na rozdíl od jiných přípravků i typu Farmalac). Takhle se to zřejmě podařilo i nám a teď máme krásnou 9 měsíční holčičku ! Vzhledem k tomu, že jsem vypozorovala, že kvasinky se dostaví vždy po sexu tak jsem teď začala používat Albisan je to olejíček, který se dává na tampon a zabraňuje svědění a myji se olejem Intima AOL což je ptotiplísňový olej (informace najdeš na www.doktorka.cz) a doufám, že to zabere. I když je to spíše prevence než léčba cožse mi i potvrzuje. Dál jsem se po vánocích rozhodla držet protikvasinkovou dietu (take na www.doktorka.cz), t.j. žádný cukr, ovoce…Talé jsem slyšela, že je dobré zahájit léčbu pár klystýrama, ale to já opravdu nepodstoupím.

Tak jsem ti snad trochu poradila nebo alespoň utěšila, že v tom nejsi sama a že i s kvasinkama se dá udělat miminko !!! :-P

Ahoj a přeji příjemné snažení a brzy //

Bubina

baghira
Závislačka 2902 příspěvků 26.12.03 12:56

Ahoj! Kvasinky jsou po dlouhá léta i moje „kamarádky“. Vyzkoušela jsem na to úplně všechno (všechny výše jmenované přípravky plus nějeaké navíc!) - a nezabralo nic, respektive všechno - ale jen na chvíli. Nakonec ze všech mastiček, čípků a výplachů mi nejvíc pomáhá mazat se Canestenem PO SEXU (preventivně) a když se objeví příznaky infekce, tak se mažu nejenom zvenčí, jak je doporučováno, ale i lehce zevnitř.

Navíc Canesten se může i v těhotenství (což je v současnosti můj případ) - takže doporučuju!

A - určitě je dobré omezit ty cukry - to je pro kvasinky důležitá potrava, a když jim ji vezmeš, tak to můžou zabalit:o))

Úspěšný boj přeje Baghira.

Anonymni  26.12.03 19:56

Ahoj vsem,

musim rict, ze kvasinky pekne otravuji zivot! Prijdou kdy chteji a odejit se jim vubec nechce. Potrebuji pekne zabrat, aby to vzdaly a to jen na cas :-D . Mam bohuzel take bolesti pri styku i kdyz kvasinky zrovna nemam. Je to take hodne psychicky problem, ale s tim se musim vyrovnat a pracovat na uvolneni. Muj manzel ma se mnou hodne trpelivost, i kdyz chudak:-( musi obcas ven hned na zacatku, tak doufam, ze se to zlepsi. Nyni se pokousime o mimi, ale nemame to lehke:-( . Obcas musim zatnout zuby, zacatek je vzdy nejhorsi a pak je to jiz lepsi…

Brala jsem jiz take antibiotika a ruzne kremy a cipky. Musim rict, ze se mi to v posledni dobe zlepsilo. Pry na to ma vliv i jidlo a psychika. Chci zkusit take bily jogurt, ale v soucasnoti beru canesten nebo pevaryl.

Vsem preju, at se kvasinek zbavime nebo lepsi at navzdy

zmizi :-D

Irena

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 27.12.03 14:40

ahoj holky, nemate nahodou nektera zkusenosti s lecenim Janamazolem behem tehotenstvi? Moje dr. se o me (dle meho nazoru) stara peclive, predepsala mi vsak nyni Janamazol, ktery ma v letacku uvedeno, ze v tehotenstvi(ob­vzlaste behem prvnich tri mesicu)- to je muj pripad - musi byt pro uzivani pripravku zvlast zavazne duvody.Rikam si, ze snad dr. nepredepise neco spatneho,.. ale rada bych znala nejakou uklidnujici odpoved nektere z vas se stejnym pripadem. Mockrat diky

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 28.12.03 22:09

Ahoj, já jsem s kvasinkovou infekcí bojovala prakticky celé těhotenství, ačkoliv dřív jsem s tím žádné problémy neměla. Takže na experimentování s různými typy léčby jsem měla tak asi sedm měsíců ;-). Důležitý je vy:,–(it sladký. K tomu se mi osvědčily výplachy obyčejným hypermanganovým roztokem (musí být hodně slaboučký, jen světlerůžový). Všechny možný globule a bobule, co tu holky psaly, jsem brala taky, ale vždycky se infekce vrátila. Takže nejlíp se mi osvědčilo používat pro intimní hygienu přímo k tomu určená neparfémovaná mýdla (např. chilly intima) v kombinaci s výplachem obden a omezení sladkého (tohle léto to byl dost horor, protože miluju zmrzlinu). K tomu jsem pojídala lactobacillové kapsle. Pak už se záněty neopakovaly. Co se týče Jenamazolu, ale i jiných přípravků, varování o použití v těhotenství je prakticky na všech. Podle mých informací ale nikdy nebyl prokázán vliv těchto přípravků na vývoj miminka, farmaceutické firmy se prostě tímto způsobem jistí. Takže pokud ti paní doktorka Jenamazol napsala, ví asi dobře, co dělá. Já jsem ho dostala preventivně tři dny před porodem, protože mi bylo řečeno, že zabírá nejlíp… Tak jak jsem koupila, tak prodávám. Přeju hezký snaženíčko a brzo zdravá miminka! Blanka

Anonymni  30.12.03 21:38

Ahojky!

Kvasinky dokáží vážně potrápit. Ale kdysi mi jedna kamarádka poradila takovou „babkovskou“ radu. Na tampon dát trošku živého jogurtu (bez příchutě). Ono to vážně funguje! Na doléčení používám Fungicidinovou mast (prodávají ji v lékárně i bez receptu a stojí pár korun-lze užívat i v těhotenství). Mám s touto léčbou lepší zkušenosti než s antibiotiky.

Mějte se

Klára

Anonymni  01.01.04 22:17

kvasinky jsem měla asi 2× v těhotenství, ale byl s nimy vždy brzy amen, a to stačila pouze mast Jenamazol,neboť můj vtipný lékař poradil promazávat na intimních částech i manžela!!!!!!!! Myslím že to dost zabralo!!!!!! a nakonec to bylo i zábavné!!!!!!

kdysi dávno mé mamince lékař doporučil při prvních příznacích použít octovou vodu… Také jsem vyzkoušela POZOR nepřehánět to s tím octem!!!!! svšdění sice okamžitě ustane ale jak to štípe............ Je asi potřeba vyzkoušet správný poměr pak to také funguje

Takže s pozdravem MAŽTE I SVÉ PARTNERY!!!

E.T.

Anonymni  01.01.04 22:26

Taky mi lekařka v těhotenství napsala Janamazol a mimco mame zdravy velky a kulaty. Asi se vzrobci opravdu jen jisti.

Anonymni  02.01.04 12:59

Ahoj, taky jsem mivala problemy s mykotickymi infekcemi, dokonce se mi casto dostaly i do mocovych cest, a dostavala jsem ruzne cipky, vaginalni tablety a masti, ale vzdy byl klid jen nakratko. Pak jsem jednou poradne zalecila sebe i manzela a zacala jsem dvakrat denne pri sprchovani pouzivat gel pro intimni hygienu od Ryoru (s pridavkem tea tree oil) a o totez jsem pozadala manzela. Navic jsme se nejakou dobu netulili pokud jsme nebyli cerstve umyti (asi dva mesice) a musim to zaklepat, ale od te doby (asi 3 roky) mam klid. Myslim, ze se prirozena sliznice dostatecne vzpamatovala a ted uz se umi i branit sama. A pripravku na intimni hygienu asi bude vic, me nastesti pomohl hned tento prvni zkouseny a od te doby jsem mu verna.

Tak at se od nas infekce drzi dal!

Bohunka

claire
Stálice 63 příspěvků 03.01.04 15:40

ahojky, s kvasinkama jsem mela pred par lety bohate zkusenosti. Nezabiralo vubec nic, ani cipky, ani prelecovani partnera o pripravcich na intim. hygienu nemluve. Vyzkousela jsem vsechno, ale vysledek byl, ze po dopouzivani cipku (Gynopevaril a dalsi…) se stav vylecil, ale za mesic uz to tady bylo znova a tak to bylo nekolikrat do roka.

Pak jsem zmenila gynekologa a presla jsem ke svemu kamaradovi. A jelikoz to byl kamarad, poradil me, ze existuji proti tomu i specialni kapky, ktere se namichaji podle steru ze sliznice a pripravuji se na miru.

Tyto kapky jsem pouzivala oralne skoro 4 mesice, zvetsoval se pocet kapek. Po jejich dopouzivani mam uz 4 roky..musim to zatukat…pokoj.

Rekla jsem o tom sve kamaradce, ktera k tomu memu znamemu chodi take a protoze i ona mela s timto problem, rekla si primo o ty kapky.

Gynekolog se ale osival a nechtel ji je predepsat. Musela jsem se primluvit.

Neni mi znamo, proc gynekologove nepredepisuji normalnim neprotekcnim pacientkam tyto kapky.

Jako reseni vidim fakt, ze by tim padem prisli o caste navstevy svych klientek a tim padem i body a penize.

Nebo je to v necem jinem, ale to uz vazne nevim…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Natálie Kocábová: Asi už nebudu chlapům tak věřit

Protekční dcera, tak se na ni léta pohlíželo. Aby ne, když ji otec v patnácti... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama