Chtějí mě vyhodit z práce pro nadbytečnost

Anonymní
17.10.19 19:14

Chteji me vyhodit z prace :-(

V me praci jsem tri roky. Je to mezinarodni firma a za tri mesice mam dostat smlouvu na neurcito (teoreticky bych mela) jenze pred pulrokem nam zavedli novy program na ktery se prechazi v lednu, a abychom vse stihali, dostali jsme kolegu ktery vklada data a uci se v novem, a my dojizdime stary program (data musi byt v obou stejna) Kolegu jsem zaucila vsechnu praci.

• Jenze se ke me doneslo, ze novy kolega posleze nebude mit vyuziti, a jelikoz umi novy program a ja se musim znovu ucit v novem nez se stary ukonci, tak bude lepsi kdyz zauceny kolega dostane mou praci :zed: :zed: jelikoz je jeste stary program, tak o tom nikdo „nic nevi“ ale kamaradka na personalnim mi potvrdila ze to tak pravdepodobne dopadne. Co mam delat? Mam pocit ze jsem byla vyuzita a ted po 3 letech se me jentak zbavi pro nadbytecnost… :(
  • Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1585
17.10.19 19:21

Co mas delat? Asi bohuzel zacit hledat jinou praci. Pokud mas teprve dostat smlouvu na dobu neurcitou, to znamena ze mas smlouvu na dobu urcitou? Pak tedy to neni ani vyhazov ani nadbytecnost, ale vyprseni smlouvy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1991
17.10.19 19:22

Trvejte na tom, že se chcete taky naučit ten nový. A pokud ne a máte smlouvu na dobu určitou, tak asi víte dopředu na čem jste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17279
17.10.19 19:30

No co snaž se naučit nový program to už jsi měla chtít hned jak se s tím začalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11403
17.10.19 19:40

Ano, někdy se to stává a můžeš se stavět na hlavu. Když tě chtějí vyhodit, tak to udělají a nic jim v tom nezabrání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8148
17.10.19 19:46

Já to nějak nechápu, ty máš v práci už půl roku nový program, na který víš, že se v lednu přechází, a ještě jsi neprojevila zájem se s tím programem naučit pracovat? Potom bych taky asi úplně nestála o prodloužení tvé smlouvy.
Otevřeně se zeptej nadřízené/ho, jak to vypadá s prodloužením smlouvy, že bys měla zájem dále ve firmě pracovat, a co pro to můžeš ze své pozice udělat. Z odpovědi už asi poznáš, jestli tam šance opravdu je, nebo ne.
A vyhazov to není, je to pouze neprodloužení smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
17.10.19 19:50

Já tedy nevím, ale kde jste všichni vzali, že ona se ho učit nechtěla? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17279
17.10.19 19:52
@Vercsi148 píše:
Já tedy nevím, ale kde jste všichni vzali, že ona se ho učit nechtěla? :think:

tak kdyby chtěla tak stačilo dojít za vedoucím, za novým kolegou atd ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8148
17.10.19 19:53
@Vercsi148 píše:
Já tedy nevím, ale kde jste všichni vzali, že ona se ho učit nechtěla? :think:

Protože kdyby chtěla, tak jí v tom rozhodně nikdo bránit nebude. A kdyby jí v tom přeci jen někdo bránil, tak by měla naprosto jasno, že jí smlouvu neprodlouží, a nebyla by teď 2,5 měsíce před koncem tak hrozně v šoku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
17.10.19 19:57
@ka2ka píše:
tak kdyby chtěla tak stačilo dojít za vedoucím, za novým kolegou atd ne?

Opravdu? Ona mela delat v pracovni dobe praci ve starym programu. Kdy se to mela ucit? To nejsou anglicka slovicka, aby si je vzala domu, to je specializovany program, ktery se muze vazat na nejakou licenci. Sama mam takovych programu nekolik, ze se na ne dostanu jen v praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
17.10.19 19:57

@ka2ka @zrcadlo
A když rozhodlo vedení, že první skupina bude přepisovat data do nového a druhá skupina do starého, aby to sedělo a druhá se to potom doučí? Tak si asi sama rozhodnout nemůže, že ona to chce jinak…
Já neříkám, že to tak určitě bylo, jen mě zarazilo jak suverénní jste…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
17.10.19 19:58

Zneuzita jsi nebyla, tobe by museli dat smlouvu na dobu neurcitou, kolegu mohou jit jeste dva roky na smlouve urcite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17279
17.10.19 20:01
@Cuddy píše:
Opravdu? Ona mela delat v pracovni dobe praci ve starym programu. Kdy se to mela ucit? To nejsou anglicka slovicka, aby si je vzala domu, to je specializovany program, ktery se muze vazat na nejakou licenci. Sama mam takovych programu nekolik, ze se na ne dostanu jen v praci.

nevím u nás když se zaváděl nový systém tak jsem se chodila koukat, ptát, vyptávat a vyzvídat jak to funguje atd ono to chce ten zájem alespoň projevit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17279
17.10.19 20:02
@Vercsi148 píše:
@ka2ka @zrcadlo
A když rozhodlo vedení, že první skupina bude přepisovat data do nového a druhá skupina do starého, aby to sedělo a druhá se to potom doučí? Tak si asi sama rozhodnout nemůže, že ona to chce jinak…
Já neříkám, že to tak určitě bylo, jen mě zarazilo jak suverénní jste…

tak by ten zájem měla alespoň projevit, požádat vedení a nebo projevit nějakou iniciativu, hlavně když ví že nemá smlouvu na dobu neurčitou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8148
17.10.19 20:04
@Vercsi148 píše:
@ka2ka @zrcadlo
Já neříkám, že to tak určitě bylo, jen mě zarazilo jak suverénní jste…

Pokud bych byla na jejím místě, tak bych řekla „ano, budu psát do starého, ale ráda bych měla přístupy i do nového systému (třeba jen pro čtení a ne pro přepisování) a manuál, abych se s tím mohla seznámit postupně.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama