Chtěla bych vystudovat práva

Anonymní
18.5.20 11:52

Chtěla bych vystudovat práva

Dobrý den, vidím neboli spíše čtu jak moc někdy rozumné odpovědi a rady tu jsou. Tak jsem se chtěla jen zeptat, jestli mi náhodou nedoporučíte nějakou školu. Mé známky jsou většinou 1 pár 2.
Chtěla bych jednou studovat práva a nevím zda dat přihlášku na gympl nebo na nějakou střední zaměřenou na práva. Dopředu moc děkuji za pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20286
18.5.20 11:59

Gympl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13914
18.5.20 11:59

Gymnázium

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
18.5.20 12:02

S tvým prospěch bych šla na gympl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 12:02

Ahojky, já práva mám a byla jsem na gymplu - to tě naučí hlavně se učit ;) Pak nemáš takový problém na té výšce, než jiní co na gymplu nebyli :)

• Nahlásit
  • Citovat
3180
18.5.20 12:08

Na vysokou školu tě nejlepe připraví gymnázium. Práva nevyjimaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
18.5.20 12:09

Tak taky záleží jakou máš vidinou, co bys chtěla dělat. Právo je široký pojem. Já věděla, kde se chci ubírat, tak jsem rovnou šla na obor veřejné správy s přípravou na vysokou. Ovšem život mě zaval jinde. Takže gypl je určitě rozumná flexibilní volba, kdy se můžeš nakonec i rozhodnout úplně jinak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
18.5.20 12:36

Řekla bych, že je úplně jedno jakou máš střední… S jakoukoli střední můžeš jít víceméně na jakoukoli vysokou. Ale doporučila bych ten gympl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6732
18.5.20 13:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, vidím neboli spíše čtu jak moc někdy rozumné odpovědi a rady tu jsou. Tak jsem se chtěla jen zeptat, jestli mi náhodou nedoporučíte nějakou školu. Mé známky jsou většinou 1 pár 2.
Chtěla bych jednou studovat práva a nevím zda dat přihlášku na gympl nebo na nějakou střední zaměřenou na práva. Dopředu moc děkuji za pomoc.

Záleží, jakému oboru práva by ses chtěla věnovat. Gympl ti dá největší možnosti, a to i s ohledem na přijímačky na práva. Pokud by ses chtěla specializovat na firemní právo, pak by byla dobrá ekonomka. Pokud třeba na trestní, pak by se ti mohla hodit policejní škola.
Záleží, zda chceš dělat právníka, advokáta, soudce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19263
18.5.20 13:35
@Premek_Orac píše:
Záleží, jakému oboru práva by ses chtěla věnovat. Gympl ti dá největší možnosti, a to i s ohledem na přijímačky na práva. Pokud by ses chtěla specializovat na firemní právo, pak by byla dobrá ekonomka. Pokud třeba na trestní, pak by se ti mohla hodit policejní škola.
Záleží, zda chceš dělat právníka, advokáta, soudce…

Jsou lidi, co v 15 presne vi, cemu se chteji v kariere věnovat. Ale az na tech pravech bude, tak to muze 3× změnit. Sla bych na gympl, ten nejlip pripravi na prijimacky, nebude potreba toho tolik dostudovavat. Teda…pred 20 lety to tak bylo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
18.5.20 13:44

Gymnazium jednoznacne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
18.5.20 15:07

Tak bych šla na gympl - sama mám gympl a práva. Ale znám i takové, kdo šli na práva třeba z elektroprůmyslovky:) gympl ale dá všeobecný rozhled, což se pak hodí na jakékoliv vysoké humanitního směru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 15:58

Taky mám práva. Jdi jednoznačně na gympl.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13061
18.5.20 18:22

Potřebuješ na gympl. Z čehokoliv méně studině zaměřeného se ti budou hůř dělat zkoušky a bude se ti hůř zvykat na vysokoškoslkou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 20:10

Všem moc děkuji za radu, sice si moc nevěřím že ty přijímačky na gympl dám.. Ale tak ještě jednou děkuji. Držte mi prosím palce. :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama